ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

11  تیر 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 11 تیر

بازگشت به صحنه دلقکی

بنام احمدی نژاد ممکن نیست!

 
 
 

 

 شاید احمدی نژاد هنوز خواب ریاست جمهوری می بیند، اما بازگشت او به صحنه ناممکن است. هزینه ای که رهبر جمهوری اسلامی برای 8 سال نگهداشتن او در راس قوه مجریه (حتی به قیمت کودتا علیه پاکدست ترین سیاستمدار جمهوری اسلامی "میرحسین موسوی") پرداخت چنان کمر شکن بود که ممکن نیست یکبار دیگر به او میدان بدهد. او باید محاکمه می شد و هنوز هم حجم عظیمی از پرونده هایش موجود است اما محاکمه او که در "دریدگی" نمونه است و قطعا در دادگاه ریشه خود و رهبر را یکجا خواهد برید، به معنای محاکمه رهبر است زیرا او بود که بارها اعلام کرد احمدی نژاد شعارهای انقلاب را زنده کرد! او بود که گفت نظرات اقتصادی من به احمدی نژاد نزدیک است و حاصل آن نظرات اقتصادی بانکها و موسسات اعتباری بود که خون ملت را مکیدند و پایه گذار غارت و اختلاس شدند. فرهنگ و ادبیات او چنان لطمه ای به اعتبار ایران و نظام زد که جبران آن تقریبا ناممکن است. با دقت روی ادبیات ترامپ؛ گاهی این سئوال پیش می آید که این ادبیات و این نوع سخن گفتن و تصمیم گرفتن در یک کانون واحد و مخفی تدوین نشده؟ علاوه بر ترامپ، در برزیل و انگلستان هم سکانداران نخست وزیری و ریاست جمهوری تقریبا همین ادبیات و فرهنگ را دارند و گوئی از یک مکتب فارغ التحصیل شده اند. نگاه کنید به جملاتی که از سخنرانی های احمدی نژاد نشریه "نامه نیوز" استخراج و منتشر کرده است:
- یک عده به ظاهر شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند و تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. به جهنم؛ بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید. خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده است.
بهمن 1385 - مجلس شورای اسلامی: از تره‌بار نزدیک منزل ما خرید کنید. چرا از جاهای‌گران خرید می‌کنید؟ در محله ما قیمت‌ها ثابت است.
بهمن 1385 - یکی از مساجد جنوب تهران: یک دختر 16 ساله به کمک برادرش در زیرزمین خانه‌اش انرژی هسته‌ای کشف کرده است.با هماهنگی رئیس وقت سازمان انرژی اتمی ایران، آن دختر هم‌اکنون در زمره دانشمندان هسته‌ای ایران قرار گرفته و اسکورت و راننده شخصی در اختیار دارد.
تیر 1386 - در جمع اصناف و بازار: یک قصاب شرافتمند در نزدیکی ما زندگی می‌کند که از همه مشکلات مردم باخبر است و از وی هم اطلاعات مهم اقتصادی را می‌گیرم.
آذر 86 - سفر استانی خوزستان: آنقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌دانتان شما پاره شود.
تیر 87 - در جمع فرماندهان بسیج: سال گذشته که به عراق رفته بودم، گفتند یکی از فرماندهان اشغالگران، علاقه دارد شما را ببیند. گویا مرخصی او هم رسیده بود. مثل خودمان که پس از ۴۵ روز در جبهه مرخصی می‌رفتیم اما او یک‌ ماه مرخصی را عقب انداخته بود تا ما را ببیند و من هم گفتم، بیاید. وقتی آمد پیش ما گفت افتخار می‌کنم با شما هستم. شما در دل ما جا دارید. وی سپس از من درخواست کرد با من عکس یادگاری بگیرد و گرفت و سپس معاونش هم همین‌طور. من زدم پشتش و تشویقش کردم و گفتم هوای مردم عراق را داشته باشید.
اسفند 88- کنفرانس مطبوعاتی همراه با بشار اسد: ما یک ضرب‌المثل در فارسی داریم و کسی که حرف بیجا می‌زند و خارج از قد و قواره خودش صحبت می‌کند، به آن می‌گوییم یک کلام از مادر عروس.
مرداد 1389- همایش ایرانیان مقیم خارج: خطاب به اوباما و سران کشورهای غربی: آن ممه را لولو برد.
مرداد 1389 - همایش ایرانیان مقیم خارج: آب را بریزید همان جایی که می‎سوزد.
مرداد 1389- سخنرانی در روز خبرنگار: در مواردی هم که حتی اسمی از کسی برده نشده‌ است، قاضی می‌گوید این مطلب به فلان شخص می‌خورد، در حالی که وقتی مطلبی نوشته و نقد می‌شود اگر به کسی هم خورد، خورد. باید بخورد تا دردش بیاید.
آبان 89 - سفر استانی بجنورد: پشم و پیل‌ کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان ریخته است و اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع‌ و‌ جور کنید و به ملت‌های خود برسید. شما ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید.
آبان 89- در جمع خبرنگاران: شما موقعی که نمی‌دونستید چه جوری طهارت بگیرید ملت ایران تمدن داشت. حالا شما می‌خواهید به ما جنس بفروشید؟! نفروشید!
بهمن 90 - رونمایی از داروهای تولیدی محققان ایرانی: اکنون ایام شادی است و می‌توان یک شوخی کرد. بعضی‌ها می‌گویند که کار را به دست خانم‌ها ندهید، چون همه‌ فرصت‌ها را می‌گیرند.
اسفند 90- در جلسه سوال از رئیس‌جمهور: آخر سال است و باید کمی با هم صفایی بکنیم. شب عید است کمی شاد باشیم.
دی 91 - در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه: همه‌اش کشک است، طرف راه می‌رفت می‌گفت ابرقدرت، قدر قدرت ...‌ ای زکی.
دی 91 - مراسم بزرگداشت امیرکبیر : روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می‌آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می‌گوید تا به حال کشک بادمجان خورده‌ای؟ که او می‌گوید نه! امیرکبیر می‌گوید ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می‌گوییم فاطمه خانوم‌ جان که کشک بادمجان‌های خوبی می‌پزد. شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می‌فرستم. این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!
اسفند 91 - در افتتاح دو شبکه جدید صدا و سیما: باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر «ننه قمری» کلید آن را پایین نیاورد.
 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت اول ژوئیه 2020

 
 

اشتراک گذاری: