ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

30 اردیبهشت 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 30 اردیبهشت

ترکیه سایه به سایه ایران

ممنوعیت های کرونائی را لغو می کند

 
 
 

 

 ترکیه برای لغو محدودیت های کرونائی سایه به سایه کشورهای اروپائی و به تقلید از ایران پیش می رود. می توان حدس زد تصیماتی که دولت ترکیه در زمینه لغو محدودیت های کرونائی می گیرد تقریبا همان تصمیماتی است که ایران می گیرد و یا در کمترین فاصله خواهد گرفت.
فعلا در ترکیه زمزمه لغو محدودیت سفرهای هوائی به این کشور روز به روز بلندتر شنیده می شود. بهانه و دلیل ترکیه آنست که مرزهای هوائی اش را به روی کشورهائی می گشاید که کرونا را تحت کنترل گرفته اند. برای نمونه آلمان با نزدیک به 3 میلیون اتباع ترک دراین کشور و سیل توریست های آلمانی و روسیه و بزودی ایران. آغاز پروازها بتدریج از هفته دوم بعد از عید فطر که بزرگترین عید ترکیه است آغاز خواهد شد و در هفته سوم خرداد لغو محدودیت ها وسیع خواهد شد. در داخل خود این کشور نیز سفر میان شهرها از هفته دوم یا سوم خرداد آزاد می شود و حتی زیر 20 ساله ها و بالای 65 ساله ها نیز می توانند در داخل ترکیه سفر کنند. تاکنون حتی خروج آنها از خانه نیز ممنوع بوده است. مراکز تفریحی، استراحتگاه‌ها، پارک‌ها، استخرها، مراکز ورزشی و بویژه سواحل دریائی از هفته دوم خرداد فعالیت معمولی خود را البته با مقرراتی که دولت برای فاصله گذاری، نحوه استفاده از سالن غذاخوری هتل ها و رستوران ها و .... اعلام خواهد کرد دایر خواهد شد. سفر زمینی و هوائی از ایران به ترکیه پس از لغو ممنوعیت ها و محدودیت ها از سوی دولت ترکیه بستگی به اجازه و مقررات ایران دارد.
دولت ترکیه از هم اکنون با کشورهای دیگر در حال مذاکره و تضمین مقررات و پروتکل‌های بهداشتی اختصاصی برای آغاز سفر به ترکیه و یا از ترکیه به کشورهای دیگر است.
ترکیه سال گذشته 45 میلیارد دلار درآمد توریستی داشت و برای سال جاری پیش بینی درآمد 65 میلیارد دلاری کرده بود که با شیوع کروناهمه پیش بینی ها و نقشه هایش نقش بر آب شد و از این نظر ضربه بزرگی به اقتصاد این کشور وارد آمد، بویژه که دولت ترکیه مقررات داخلی سفت و سختی را برای کنترل کرونا اعمال کرد که به گفته برخی منابع ما در ترکیه مردم این کشور همکاری قابل توجهی با دولت کردند. همین منابع خبری در ترکیه به ما اطلاع داده اند که در صد موقعیت رئیس جمهور این کشور "اردوغان" بر خلاف گزارش هائی در رسانه های ایران با نتیجه گیری از کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار و بحران اقتصادی ترکیه منتشر شده به آن دلیل که مردم دولت را درمبارزه با کرونا موفق می دانند بهتر از گذشته شده و از 30 در صد به بالای 50 در صد رسیده است.
 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 19 مه 2020

 
 

اشتراک گذاری: