ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

16 فروردین 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مسلمان های منطقه برای مُدل

ج. اسلامی لحظه شماری می کنند؟

نادر فتورچی

 
 
 

 

 

دراین روزها که اخباری مربوط به نقل وانتقالات نظامی امریکا در کشور عراق پیاپی منتشر می شود و رجزخوانی های فرماندهان سپاه نیز دوباره آغاز شده، به این خوش خیالی دامن زده می شود که در صورت وقوع یک جنگ امریکا و غرب شکست خورده و ایران به نیروی برتر نظامی و سیاسی منطقه تبدیل خواهد شد. جدا از نتایج جنگی که از آن صحبت می شود (ویرانی زیر ساخت های ایران، کشتارها و ...) باید از آنها که به خوش خیالی تسلط بر منطقه و صدور جمهوری  اسلامی دامن می زنند پرسید: گیریم که این خوش خیالی – حتی اگر ناتوانی اقتصادی و وابستگی ایران به نفت را هم در نظر نگیریم-  درست از آب در آید. این جمهوری اسلامی چه چیز را می خواهد در کشورهای منطقه پیاده کند؟ مدل جمهوری اسلامی و نتایجی که اکنون در برابر چشم همگان است؟

این یادداشت "نادر فتوره چی" نویسنده و روزنامه نگار را بخوانید:

1- چهار هزار آقازاده در انگلیس زندگی میکنند.

2- ایران بزرگترین وارد کننده پورشه (ماشین آقازاده‌ها)در خاورمیانه‌ست.

3- در3ماه 30میلیارد دلار ازکشور خارج شده که قطعا در توان«مردم عادی» نیست.

4- هزاران تریلیون اختلاس شده،اما با غارتگران مثل«تاج سر»رفتارمیشود.

مقاومت در برابر جنگ سرد «سلطه و استکبار جهانی» با ساختاری عمیقا فاسد ناممکن است.

5- مردم وقتی«محمد ساشا»ها و«عیسی هاشمی»ها(فرزند ابتکار) و ویلای لواسان سردار فیروآبادی‌ها و پرادو سواری امام جمعه‌ها را می بینند، از خودشان میپرسند «چرا من باید برای آرمانی که نیست، جان و مالم را بدهم؟

6- مردم وقتی میبینند برادران تمامی اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده «فساد اقتصادی» دارند، از خود میپرسند «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟!»

7- مردم وقتی می‌بینند در طی این سالها هزاران دستگاه مازراتی و پورشه و بنز با ارز دولتی وارد شده، اما برای خرید لودر و گریدر و هلی‌کوپتر امداد و نجات بودجه نیست، از خود می‌پرسد «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟»

8- مردم وقتی میبینند با آمدن زلزله، تمام دم و دستگاه حاکمیت، تنها کاری که از دستش برمی‌آید«توصیه به خواندن آیات الکرسی»ست و با گذشت 9ماه مردم هنوز در چادر و تراخم و توآلت صحرایی دست و پا میزنند، سعی میکنند«النگو»ها را بجای دادن در راه جنگ با متجاوز برای روز مبادا نگه دارند.

9- هر کس فقط یکبار از خیابان اندرزگو، یا فرعی‌های بالای نیاوران رد شود و کاخ‌هاو قصرهای آنجا که نظیرش حتی در بورلی هیلز دیده نمیشود را با «امکانات توسعه»ای چابهار و ایلام و کردستان و خوزستان و...مقایسه کند،به همینجایی میرسد که میبینید!

10-مردم وقتی میبینند در همه جا مشتی ته‌ریش‌دارِ یقه‌آخوندیِ زیر30سال،در مقام «مدیرعامل» و «رئیس هیات مدیره» و «رئیس» و «معاون»و... مدام درحال انجام معاملات میلیاردی برای شرکتهای صوری‌شان هستند، حال آنکه عرضه مرتب کردن تخت‌خوابشان را هم ندارند،به همینجا میرسند که میبینید!

11- مردم وقتی فرزندان لایق‌شان را میبینند که کنار میدان‌ها پلاکارد«استخدام نیرو برای اسنپ»به دست گرفته‌اند،ناگهان یاد«احمد عراقچی»با سابقه 2سال نصب ویندوز می‌افتند که از روزی که معاونت بانک مرکزی شده، دلار 6500 تومان گران شده است. اینطوریست که به اینجا میرسند که میبینید .

10-مردم ایران عاشق آمریکا نبودند جناب دهباشی، جمهوری اسلامی آنها را عاشق آمریکا کرد.

مردم ایران عاشق رضا پهلوی نبودند جناب دهباشی، جمهوری اسلامی آنها را عاشق «خاطره پهلوی‌ها» کرد.

مردم ایران دچار انحطاط اخلاقی هستند، اما مقصرش خودشان نیستند بلکه نظام است!

11- -مردم«انقلاب»کردند، یعنی از همه چیزشان گذشتند،نه فقط النگوهای طلا،آنها بر سر امرمحال قمار کردند،عرش را به لرزه انداختند،حالا اما قیافه «شنگول» مشتی دزد و بچه مزلف آویزان از نام «انقلاب»را می‌بینند که در اروپا و امریکا جت‌اسکی میکنند.

12- -مردم علی انصاری‌ها و حسین هدایتی‌ها (پادوهای ......) را می‌بینند که مال‌ها و بانک‌ها و ویلاهای‌شان کفاف ده‌ها سال«مقاومت» دربرابر هر اهریمنی را میداد،اما کدام «مقاومت»؟برای کدام«آرمان»؟که علی انصاری چاق‌وچله‌تر شود؟ شما را بخدا یک دلیل بیاور که من به پیک موتوری سوپر سرکوچه بگویم!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 4 آوریل 2020

 
 

اشتراک گذاری: