در توئیتی، بدون ذکر نام

مقتدا صدر از ایران خواست

در امور داخلی عراق دخالت نکند!

 

نگرانی روز افزون

مهاجرینی از جنس داعش

ازافغانستان وارد ایران می‌شوند

(پیک هفته ۱۰۹) 10 آبان  ماه 1400 - اول نوامبر 2021

 pyknet100@gmail.com


 10 - 9 آبان

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


 10 - 9 آبان

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


 10 - 9 آبان

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


 10 - 9 آبان

منتخب اخبار
شهرستان ها


 10 - 9 آبان

منتخب اخبار ورزشی


 10 - 9 آبان

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 10 آبان

رئیسی در رویای رسیدن

به رهبری سرگرم تبلیغ خود است

سفرهای استانی احمدی نژاد در اوج در آمدهای تاریخی ناشی از فروش نفت و سرازیر شدن دلارهای نفتی به ایران انجام می شد. او دراین سفرها نامه هائی را از مردم می گرفت و دستوراتی برای رفع مشکلات مردم میداد که اگر رانت خواران دوران او دلشان به رحم می آمد، سرکیسه دلارهای نفتی را کمی شلُ کرده و چیزی هم نصیب مردم می شد. البته این سفرها عمدتا در دوره اول ریاست جمهوری او انجام شد که کیسه دولت پر از دلارهای نفتی بود. در دوره دوم که مصادف شد با تحریم ها و رفتن پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل، این سفرهای بقول رهبر جمهوری اسلامی "انقلابی" فروکش کرد و بجای آن، خطر حمله نظامی به ایران جدی شد. صادرات نفت محدود و محدودتر شد و احمدی نژاد هم فیتیله شعارهای جنگی اش را پائین کشید و کنفرانس هولاکاست، عملا تبدیل شد به نشست ها و دیدارهای محرمانه علیه رهبر جمهوری اسلامی و قهر اعتراضی و خانه نشینی 10 روزه وی که بازتابی هم در جامعه نداشت.

حالا همان سیاست، با جیب و خزانه خالی دولت، توسط ابراهیم رئیسی دنبال می شود. به هر بهانه ای تهران را رها کرده و به استانها و شهرهای دیگر می رود و حرف و شعار تحویل مردم میدهد. آه در بساط نیست که حتی بتوان وعده اجرای فلان طرح را داد. حتی آنقدر پول در اختیار نیست تا دستور بار زدن چند صد تن کاه و یونجه و علوفه برای گاوهای گرسنه زاهدان بدهد. برای تبلیغ خودش می رود به استانها، چنان که گوئی دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تمام نشده و ادامه دارد! البته، به تعبیری هم دوران تبلیغات ادامه دارد، نه برای دور دوم ریاست جمهوری، بلکه برای زمینه سازی جهت نشستن بر جایگاه رهبری. زیر درخت چنار به سبک آیت الله خمینی که زیر درخت سیب در لوفت لوشاتو می نشست می نشیند (مراجعه کنید به منتخب اخبار سیاسی همین شماره پیک نت). برای رسیدن به همین آرزو هیچ اظهار نظر صریحی درباره مشکلات مملکت نمی کند و امور را پاس میدهد به معاون اولش "مخبر". حرف هائی می زند که به گاو و گوسفند کسی برنخورد و به پا گذاشتن روی دمُ این و آن در راس نظام تفسیر نشود. سیاست اتمی و منطقه ای را دربست در اختیار بیت رهبری گذاشته و خودش گاهی پا منبری می خواند.

این ماجرا کم کم به اظهر من الشمس تبدیل شده، تاجائی که روز گذشته روزنامه آفتاب یزد هم نوشت:

آقای رئیسی، ممنون که تا حالا به 8 استان سر زده اید. متشکریم که دوبار رفته اید به خوزستان، و سری زده اید به سیستان و دیگر استان‌ها، اصلاً دست شما درد نکند که دم ظهری، در گرما رفتید در پمپ‌ بنزین‌ها، ممنونیم که سرزده رفتید وزارت نفت اما این‌ سفرها و حضورها روی قیمت مرغ 31  هزارتومانی و دلار 27 هزار تومانی تاثیری نگذاشته، یعنی امور مملکت با سفرهای استانی و وعده‌های پی در پی حل نخواهد شد.


بدون بهانه مذاکره را ادامه بدهید

وزیر خارجه روسیه

به "در" گفت که "ایران" بشنود!


وقتی‌کفگیربه ته‌دیگ چاپلوسی می‌خورد!

 

کفگیری به ته دیگ چاپلوسی خورده و امثال علم الهدا و... ته دیگ را هم لیسیده اند و حالا که نوبت به این نماینده ولی فقیه در یزد رسیده، چیزی در ته دیگ باقی نمانده جز همین تعریفی که در فیلم می بینید و طرف خودش هم نفهمیده که چه ... خورده!


بیانیه مهدی کروبی در حمایت از آیت الله صافی
 
حق با این شیخ الفقهاست

برای وضع مملکت فکری باید کرد


عنوان اول پیک نت 9 آبان

پیوند نظامی- سیاسی

ایران و روسیه قطعیترشد

بنیاد استراتژی بین‌المللی- ترجمه- کیوان خسروی


خانه ملت تصاحب شده!

 

در سراسر ایران تجمع های اعتراضی فرهنگیان جریان دارد و حتی روز گذشته آنها در برابر مجلس که ظاهرا باید خانه ملت باشد تجمع کردند، اما دریغ از یک گزارش واقعی در باره این تجمع که از صدا و سیما پخش شود و یا یک امام جمعه بی غرض و مرض پیدا شود و دو کلام حرف واقعی درباره این تجمع و تائید آن بزند. خانه ای که تصاحب شده و صاحب آن مردم نباشند، خانه ملت هم نمی تواند باشد. همین است که روز گذشته معلمین در مقابل مجلس شعار دادند:

فرهنگی در عذابه

هیات‌رئیسه خوابه


با فلج شدن جایگاه های بنزین

ظرفیت تکرار آبان 98

باردیگر درایران به ‌نمایش درآمد


سرلشکر صفوی:

ایران بزرگترین قدرت

موشکی‌هوافضای منطقه‌ شده!


عنوان اول پیک نت 8 آبان

نه شغلی ایجاد خواهد شد

و نه تولیدی راه اندازی!


"کمیکال" و "سورچه"

دو مخدر تازه ای که در ایران رواج یافته


سرمقاله راه توده 807

روحانیت و فرماندهان سپاه

گریبان هم را خواهند گرفت؟


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

نظر حسین راغفر اقتصاددان درباره آینده انفجاری وضع موجود ایران، با نزدیک به 5 هزار و 500 خواننده روی تلگرام پیک نت، پرخواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (یکشنبه) بود. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی 7 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران