ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

12 خرداد 1400

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 12 خرداد

اگر دیروز غفلت شد

امروز نباید غافل ماند

 
 
 

 

 

آنچه که این روزها و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 شاهدیم، مسیری را طی کرده تا به اینجا رسیده است. کافی بود، این مسیر را از نیمه دوم سال 98 دنبال می کردیم تا از اوضاع کنونی حیرت زده و متعجب نشویم. تا حدی که اسحاق جهانگیری که از مطلع ترین افراد حاضر در صحنه سیاسی است و از کم و کیف و بالا و پائین حکومت با خبر است نیز روز گذشته بصورت سربسته گفت «من نگران آینده ام». او که در آذرماه 92 با یک بغل سند و پرونده به همراه دو حجت الاسلام یعنی مجید انصاری که اقتصاد دان است و موسوی لاری وزیر کشور کابینه محمد خاتمی به دیدار رهبر رفته و طی چند ساعت اوضاع خطرناک کشور و نظام را برای او تشریح کرده و زمینه انتخابات 92 را فراهم ساخت، وقتی می گوید نگران آینده است، قطعا اطلاعاتی دارد که هر کسی ندارد. آن آینده ای که او نگران آنست، همان آینده ایست که چند ماه پیش احمدی نژاد با فرستادن چند تیم با اعلامیه "بیعت با مجتبی" به برخی خیابانهای تهران جلوتر از همه به استقبال آن رفت. او هم میداند تمام ماجرای انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری 1400 برای فراهم ساختن زمینه جانشینی مجتبی خامنه ای است. این جانشینی اکنون با تصفیه های سیاسی درحال انجام است و بموجب خبری که در آذرماه 98 در پیک نت منتشر شد و بخشی از آن را در ادامه می خوانید، این تصفیه سیاسی با تصفیه های خونین همراه خواهد شد. اوباش، تیم های ترور قتل های زنجیره ای و امثال سردار سعید قاسمی و مداحان، بازجوهای اطلاعات سپاه و... به صحنه باز خواهند گشت تا هنگام انتقال قدرت کسی نباشد که نفسش در آید. نقطه مرکزی و محوری انتخابات 1400 همین است و مردمی که به هر دلیل در انتخابات نمی خواهند شرکت کنند هنوز نمیدانند اگر موفق شوند رئیسی را رئیس جمهور کنند، چه آینده ای در انتظار ایران و ایرانی خواهد بود. مسئله اینست.

پیک نت در عنوان اول پیک نت 24 آذر 1398 از شرایطی نوشت که به انتخابات مجلس یازدهم و انتخابات 1400 ختم می شد. اگر دیروز بهر دلیل با دقت کافی نخواندید و یا شاید خواندید اما تردید داشتید، امروز و با مرور آنچه در یکسال و نیم اخیر پشت سر مانده بار دیگر بخوانید. مهم آن نیست که پس از وقوع حادثه مفسر آن شویم (کاری که اغلب مفسران سیاسی به آن عادت دارند) مهم آنست که دلیل رویدادها برای رسیدن به یک هدف را پیش بینی کرده و اعلام کنید و حتی هشدار بدهید. امروز نیز در باره انتخابات 1400 و انفعال و پا سست کردن برای رفتن پای صندوق های رای هشدار میدهیم. اگر دیروز غفلت شد، امروز نباید غفلت شود و آن فردائی برسد که جهانگیری نگران آنست.

پیک نت در شماره 24 آذر 98 نوشت:

«... در میان شماری از فرماندهان سپاه – بویژه نسل بعد از جنگ- رئیسی شانسی ندارد. تاکنون اکثریت فرماندهان سپاه از سکاندار شدن مجتبی خامنه ای به این دلیل بیم داشته اند که وی را آدمی خشن می دانند که قطعا در سپاه دست به کودتا و تصفیه خواهد زد. آیا ساختاری ابداع شده که این ترس از بین برود؟ آیا تصفیه ها تا زمانی که علی خامنه ای در قید حیات است به سود مجتبی انجام خواهد شد؟

دراین میان، گفته می شود بر شمار فرماندهان سپاه که از روحانی حمایت می کنند افزوده شده است. تعقل، صبر و تدبیر و پیش بینی های او در باره اوضاع ایران و جهان در این زمینه نقش مهمی داشته است. بزودی تغییرات مهمی در مجمع مصلحت  نظام نیز روی خواهد داد. بویژه که شایع است "لاریجانی" هم از صحنه حذف خواهد شد....»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  2 ژوئن 2021

 
 

اشتراک گذاری: