محسنی اژه ای در مجمع مصلحت:

ضعف های نظام را چاره کنیم

تا دشمن از آنها استفاده نکند!

 

مشاور سابق دبیرکل سازمان ملل

امریکا در انفجار لوله گاز

استریم نقش داشته است!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱ - ۸ اکتبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱۲-۱۶ مهر

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۲-۱۶ مهر

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۲-۱۶ مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۲-۱۶ مهر

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۲-۱۶ مهر

منتخب اخبار ورزشی


۱۲-۱۶ مهر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۱۶ مهر

عوامل نفوذی حتما نباید

داغ مهر برپیشانی داشته باشند!

عامل نفوذی حتما روی پیشانی اش جای مهر داغ نشده، حتما حقوق بگیر موساد و دیگر سازمان های جاسوسی نیست اما اطرافیان دست دوم و سومی در اطرافش قرار گرفته اند که غیر مستقیم او را به سوی اهداف عوامل جاسوسی هدایت می کنند. تمام فاجعه نفوذ از انقلاب ۵۷ و سالهای پس از سرنگونی رژیم شاه تا اکنون از همین روزنه آغاز شده و تکامل یافته است. دورانی که سید مهدی میراشرافی در کنار آیت الله کاشانی تندترین مواضع را علیه حزب توده ایران و مصدقی ها می گرفت و خود را به فدائیان اسلام چسبانده بود هیچکس باور نمی کرد که او روز ۲۸ مرداد اعلامیه فرمانداری نظامی کودتا را از رادیو ایران بخواند. کسی فکر نمی کرد امثال "امیرانی" در مجله خواندنی ها با سفارت انگلیس ارتباط داشته باشد. برادران رضائی به ظاهر گوشه گیر بودند اما پس از کودتا معلوم شد که آنها پل مستقیم انگلیس برای کودتای ۲۸ مرداد بودند. از شبکه نفوذی و تبلیغاتی "بدامن" تنها پس از کودتا و بتدریج پرده برداری شد. هفتاد سال تجربه و تکنولوژی در اختیار شبکه های نفوذی است. آنها که می توانند اسناد اتمی ایران را بار کامیون کرده و از نطنز به باکو و از باکو به تل آویو ببرند، از نفوذ در کنار امام جعمه ها، در حوزه های علمیه مذهبی، از نفوذ در مطبوعات، سخنرانان عمامه به سر و بی عمامه دوآتشه علیه اسرائیل و امریکا، نهادهای امنیتی و ارگان های نظامی غافل بوده اند؟ با قاطعیت باید گفت خیر!

ما ارگان جاسوس شناس و جاسوس بگیر نیستیم اما مثل خیلی از مردم خط و ربط هائی را که حکایت از نفوذ دارند می توانیم تشخیص بدهیم. این ساده لوحی محض و حتی آلوده به حماقت است اگر تصور شود ایران در جهت جبهه مقابل امریکا و اروپا می خواهد حرکت کند و آنوقت آن قدرت های بزرگ و سازمان های جاسوسی و نفوذی آنها برای جلوگیری از این گردش مهم سیاسی غافل می مانند. ابتدا در حاشیه فشارهای اقتصادی به ایران و به توده مردم ایران زمینه داخلی را توسط عوامل خود درحاکمیت و روحانیت مرتجع فراهم می کنند و سپس انفجار اجتماعی که روی داد، بسرعت آن انفجار را درجهت اهداف و شعارهای خود هدایت می کنند. در تمام دو هفته ای که تظاهرات و اعتراضات در شهرهای ایران جریان داشت، هرگز شعار "آموزش باید مجانی باشد"، "مرگ بر خودی و غیر خودی"، "مرگ بر غارتگر"، "زنده باد نهادهای صنفی" و دهها شعار دیگری که مستقیما با معیشت و زندگی اکثریت مردم ایران مرتبط است سر داده نشد. نباید از خود پرسید "چرا؟". آنکه قانون گشت ارشاد تصویب می کند و بودجه برای این گشت ها تعیین و تصویب می کند، آنها که این گشت ها را آموزش خشونت می دهند و آنها که بنام دفاع از حجاب قتل و جنایت می کنند، اسید به صورت زنان می پاشند و آنها که مستقیم وغیر مستقیم در برخی مطبوعات از این اقدامات بعنوان اقدامی انقلابی دفاع می کنند، آنها که مانع ورود زنان به ورزشگاهها می شوند، مانع کنسرت ها و حضور زنان در گروه های موسیقی می شوند اگر عامل مستقیم و نفوذی نباشند، هدایت شده عوامل نفوذی نیستند؟ تا با گرم شدن تنور پیوستن ایران به پیمان شانگهای و ایستادن در برابر امریکا و اسرائیل برای دفاع از موقعیت اتمی ایران و حضور نظامی اش در منطقه و حتی جنگ اوکراین نفت روی حریق بریزند؟ تنها بعنوان یک نمونه، به سخنرانی "پناهیان" در همین روزها در میدان امام حسین گوش کرده اید تا بشنوید چگونه پشت تندروی های باصطلاح انقلابی پنهان شده و خوراک برای اسرائیل و غرب علیه ایران فراهم می کند؟ و این دست را روزنامه کیهان در سرمقاله هایش می شوید. رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی اش می گوید که باحجاب و بی حجاب از جمهوری اسلامی دفاع می کنند. این سخن یعنی تائید قبول زنان بی حجاب درجامعه. آنوقت سرمقاله های کیهان پس از این سخنرانی را بخوانید که چگونه این سخن را گام به گام و شماره به شماره در کیهان نفی می کند. اینها تنها دو نمونه است از صدها نمونه!


مرکل صدراعظم سابق آلمان

اروپا با مشارکت روسیه

می تواند صلح پایدار داشته باشد


رهبر چین:

پیش به سوی کشوری

با نظام سوسیالیستی مدرن


رایش چهارم

به جنگ روسیه آمده!

روزنامه ساویتسکایا راسیا-  ترجمه آزاده اسفندیاری


تفاوت میان دو پیمان

"شانگهای" و "ناتو" چیست؟


سرمقاله راه توده ۸۵۱

وظیفه مشترک حکومت ومردم

برای دفاع از امنیت ملی!


فرازهائی از سخنان روز گذشته رهبر ج. اسلامی

واقع بینی های این سخنرانی

به استراتژی نظام تبدیل می شود؟


عنوان اول پیک نت ۱۲ مهر

عقلانیت و  هوشیاری

امروزبرای ایران چه‌حکمی میکند؟


تکرار تحصن دانشگاه تهران در سال ۷۸

تحصن دانشگاه شریف

به یورش و دستگیری ختم شد!


با انفجار تروریستی لوله گازاستریم در زیر دریای بالتیک

لحظات درک ماهیت واقعی امریکا

برای اروپائی ها فرا رسیده است!


راه توده ۸۵۱ منتشر شد!

هفته نامه راه توده – شماره ۸۵۱ (چهار شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام این هفته نامه قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به تحلیل رویدادهای اعتراضی مردم ایران دارد. گزارش ویژه این شماره نیز بخش دیگری از خاطرات محسن رفیقدوست اولین وزیر سپاه است. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

"راه توده" ۳۰ ساله شد، گردش به راست در جمهوری اسلامی از چه زمانی آغاز شد، درک دشوار شرایط کنونی ایران و جهان، کدام جبهه با کدام ماهیت امروز باید در دستور باشد؟، امریکا، اروپا را تا نابودی بدرقه خواهد کرد، سلاح های اتمی چه زمانی شلیک خواهند شد؟، دکتر "آریان پور" استادی که بسیار نامهربانی دید، چین امروز و امریکای دیروز، نوه های موسولینی بر ایتالیا حکومت خواهند کرد؟، زمان ومکان ماهیت هر تحلیل و شناختی را تعیین می کنند، عکس هائی که بار دیگر باید دید و آینده را پیش بینی کرد و بالاخره اعلام آدرس جدید ایمیل راه توده!

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت دوشنبه با نزدیک به ۸ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت پر مخاطب ترین مطلب در مقایسه با دیگر مطالب بود. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و تعداد پیام هائی که زیر آن نوشتند بیش از اشتراک گذاری آن بود!

تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930