ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۳ فروردین ۱۴۰۱

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 23 فروردین

با سقوط شهر ماریاپل

فتح شهر اودسا آغاز شد!

 
 
 

 

 

ارتش روسیه مرکز شهربندری و استراتژیک "ماریاپل" را در اختیار گرفت و پاکسازی شهر از نیروهای فاشیست آغاز شد. آنگونه که رادیو جنوب فرانسه به نقل از خبرگزاری ها و مفسران روس مطلع از رویدادهای اوکراین گزارش داد، مهم ترین منطقه ای که ارتش روسیه اکنون آن را محاصره کرده یک پناهگاه اتمی در اطراف ماریاپل است که در زمان اتحاد شوروی و برای شرایط حمله اتمی به روسیه ساخته شده بود و اکنون نزدیک به 3 هزار نیروی گارد ملی اوکراین، مرکب از فاشیست های دوره دیده جنگی در آن پناه گرفته اند. در این پناهنگاه شماری از افسران و مشاوران ناتو از کشورهای مختلف اروپائی، از جمله فرانسه نیز پناه گرفته اند. این پناهگاه بتنی به قطر 2 تا 3 متر است و ارتش روسیه یک پیشنهاد را خطاب به آنها تکرار می کند «یا مرگ و یا سیبری- انتخاب با خودتان». فاصله این پناهنگاه تا مرکز شهر ماریاپل حدود 13 کیلومتر است. پیش از سقوط مرکز شهر ماریاپل بدست ارتش روسیه و بویژه ارتش جمهوری چچن، امانوئل مکرون از روسیه خواهان ایجاد یک دالان امن برای خروج باصطلاح شهروندان شده بود، اما شهروندان بهانه بودند و قصد مکرون خارج کردن نظامی های فرانسوی عضو ناتو بود که در ماریاپل به محاصره در آمده بودند. سرانجام نیز 8 فروند هلیکوپتر ناتو سعی کردند در ماریاپل فرود آمده و این نظامیان را منتقل کنند اما 5 فروند این هلیکوپترها با موشک های ضد هوائی سقوط کردند و سه فروند توانستند فرار کنند که گفته می شود یکی از این سه هلیکوپتر نیز مفقود شده است. ظاهرا یک ژنرال امریکائی در این هلیکوپتر بوده است. از بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) و بدنبال سقوط مرکز شهر ماریاپل بدست ارتش روسیه و ارتش جمهوری چچن، حمله به شهر اودسا از طریق ماریاپل وارد مرحله تازه ای شد. با سقوط اودسا عملا اوکراین به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم می شود، اما ظاهرا این به معنای توقف عملیات نیست زیرا رئیس جمهور چچن "قدیروف" که همراه نیروهای اعزامی چچن فرماندهی عملیات انها را برعهده دارد گفت «نیروهای روسیه پس از شرق و جنوب به سمت کیف خواهند رفت!»

پوتین نیز روز گذشته در دیدار یکساعت و نیمه با صدراعظم اتریش که پس از دیدار با جانسون نخست وزیر انگلستان و زلنسکی در شهر کیف با پیام اروپا راهی مسکو شده بود، پیشنهاد آتش بس اروپا را رد کرد. متعاقب آن زلنسکی نیز گفت ما از دیپلماسی ناتو نا امید شده ایم و دیگر به آن اعتماد نداریم. پس از این سخنان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی سخنانی تهدید آمیز گفت که اوکراین تخته پرش نابودی روسیه است. اروپای ناتو تاکنون نیز همه جانبه در جنگ اوکراین حضور دارد و تنها کاری که تاکنون نکرده اعزام واحدهای زمینی و شرکت مستقیم هواپیماهای نظامی ناتو به جنگ اوکراین است که اگر چنین کند، عملا روسیه و ناتو در برابر هم قرار خواهند گرفت. شاید با پیش بینی چنین موقعیتی است که چین نیز با ارسال سامانه های ضد هوائی به صربستان آمادگی خود را برای حمایت و پشتیبانی از روسیه نشان داد.

یک فیلم از مشاور زلنسکی در سال 2019 وجود دارد که می گوید «ناتو بخاطر ترس از روسیه حاضر نیست اوکراین را به عضویت بپذیرد. بنابراین ما باید اول وارد یک جنگ بزرگ ابعاد با روسیه بشویم و روسیه را شکست بدهیم تا پس از آن وارد ناتو شویم.»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۲ آوریل ۲۰۲۲

 
 

اشتراک گذاری: