ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲۴ بهمن

موتلفه اسلامی و حجتیه

می خواهند ایجاد تحول کنند!

 
 
 

 

 

اگر با اخبار مربوط به انتخابات مجلس قهر نباشید و آن را دنبال کنید، به نکات و ریزه کاری های جالبی دست پیدا می کنید که فضای حاکم در حاکمیت را نشان میدهد و عوامفریبی ها، نان به نرخ روز خوردن ها و رنگ عوض کردن ها و دهها پدیده دیگر.

یکی از این پدیده ها، معلق و وارو زدن حزب موتلفه در این روزها و هفته هاست به امید رسیدن  رسیدن به یکی از صندلی های هیات رئیسه مجلس آینده.

بعد از حاج حبیب الله عسگراولادی که چند سال پیش جهان را برای حزب موتلفه وا گذاشت و رفت، تخت پوست موتلفه رسید به اسدالله بادامچیان. بخش مهمی از رسیدن انقلاب ۵۷ به این روزهائی که شاهدش هستیم، سهم موتلفه اسلامی است. پس از انقلاب، رهبری موتلفه که هنوز هیات بود و حزب نشده بود رسید به حاج عراقی که رابطه ای نزدیک با آیت الله خمینی داشت، زندان شاه را گذرانده بود و خلق و خوئی داشت متفاوت با بقیه اعضای ارشد موتلفه اسلامی. معتقد بود نواب صفوی و فدائیان اسلام در چنگ انگلستان و دربار شاه بودند و حداقل برخی ترورهائی که انجام دادند با هدایت انگلستان بود. از جمله ترور منصور نخست وزیر و علاء که او هم نخست وزیر بود و ترور شد اما جان به سلامت برد.

حاج عراقی بعد از آزادی از زندان شاه رفت پاریس و همراه با آقای خمینی به ایران بازگشت. در آن زمان تهران تنها یک زندان داشت و آن هم زندان قصر بود. در زندان اوین را بسته بودند و می خواستند آن را موزه کنند. حاج عراقی به حکم آقای خمینی شد رئیس زندان قصر که در آن زمان تقریبا تمام زندانیانش یا اعضای رژیم شاه بودند و یا ماموران دستگیر شده ساواک. حتی رفتارش با آنها نیز با مروت بود و نه با خشونت.

به محض آغاز ترورهای سیاسی در جمهوری اسلامی، حاج عراقی نیز مانند آیت الله مطهری ترور شد و با آغاز دستگیری های سیاسی که عمدتا شامل مجاهدین خلق می شد، زندان اوین را آب و جارو کردند و درهایش را دوباره گشودند. اسدالله لاجوردی عضو دیگر رهبری موتلفه شد رئیس زندان اوین و فجایع و جنایاتی را مرتکب شد که از سیاه ترین جنایات تاریخ جمهوری اسلامی است. عضو دیگر موتلفه اسلامی که از میدان تره بار تهران برخاسته و  نشسته بود پشت اتومبیل شاسی بلندی که آیت الله خمینی را از فرودگاه مهرآباد به بهشت زهرا برد، شد رئیس کمیته های تهران و بعدها وزیر سپاه و سرانجام با همان سواد نداشته و ادبیات میدانی شد رئیس پتروشیمی و حالا هم ثروت را به جیب زده وگهگاه مصاحبه می کند و خاطره گوئی.

عضو دیگر هیات رهبری موتلفه که پس از انحلال حزب جمهوری اسلامی شد "حزب موتلفه" حمید رضا ترقی بود و هست که همیشه زیر بلیت امام جمعه مشهد بوده است. و بالاخره اسدالله بادامچیان که زندانی دوران شاه بود و پس از شرکت در مراسم معروف "سپاس آریامهر" به همراه بقیه موتلفه ای ها از زندان بیرون آمد و تا آنقلاب ۵۷ دنبال کسب و کار بود. در مجموع حزب موتلفه حزب بازار است و متحد مرتجع ترین روحانیون حکومتی.

حالا و در آستانه انتخابات مجلس، موتلفه می خواهد فراکسیون خودش را در مجلس آینده داشته باشد و با رای از صندوق ها در بیاید. مصاحبه چند روز پیش اسدالله بادامچیان که آن را میخوانید همین هدف را دنبال می کند. بادامچیان در نشست «کرسی‌های آزاداندیشی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر» گفت:

«رهبر عزیز ما در آغاز سال در حرم امام هشتم (ع) بحث تحول را مطرح کردند. انتظار ایشان این است که ملت این تحول را تحقق ببخشد. بنابراین باید تحول در انتخابات هم ایجاد شود، باید به مجموعه‌ای رأی بدهیم که شعارش تحول و تکامل است. در واقع شعار انتخابات امسال، شعار تحول و تکامل است.»

نه رهبر جمهوری اسلامی د رحرم امام هشتم گفته تحول ملموس و قابل فهم برای مردم چیست و نه بادامچیان که بادمچان دور قاب چیان است، گفته تحول چیست و کدام است؟ مردم به کدام تحول باید رای بدهند؟

از امثال بادامچیان و مرتضی آقا تهرانی آبی برای مردم گرم می شود که بروند به آنها رای بدهند؟


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۳ فوریه ۲۰۲۴

 
 

اشتراک گذاری: