ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۷ آذر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۷ آذر

"بمباران بس" غزه

دو روز دیگر تمدید شد! 
 
 

 

 

آتش بس چهار روزه بمباران غزه، دو روز دیگر تمدید شد و حماس اعلام کرد: با برادران قطری و مصری توافق شد که آتش بس با همان شرایط قبلی دو روز دیگر تمدید شود. ما اکنون در حال تهیه فهرست جدید اسرا و زندانیان هستیم.

مردم جنوب غزه که زیر بمباران به شمال غزه کوچ داده شده بودند، بلافاصله پس از اعلام آتش بس، بی اعتنا به تهدیدهای اسرائیل و حتی تیراندازی ارتش اسرائیل، بازگشت به ویرانه های خود در جنوب غزه را آغاز کردند.

در خرابه های بیمارستانهای ویران شده، پزشکانی که قربانی بمباران های اسرائیل نشده اند به کمک پرستاران جان به در برده از بمباران، کار درمان بیماران و مجروحان را آغاز کردند. مطابق آماری که اعلام شده، در جریان بمباران غزه حداقل ۱۶۰ پزشک و پرستار کشته شده اند.

سخنگوی حماس در لبنان اعلام داشت که لیست ۱۰ اسیری که در جریان تمدید دو روزه آتش بس آزاد خواهند شد را اعلام می کند.

در آستانه تمدید دو روزه آتش بس، نتانیاهو به نواز غزه سفر کرد و با افسران و سربازان اسرائیل کمی خوش و بش کرد و به تل آویو بازگشت. برخی ها این سفر را دلیل عزم او برای ادامه تهاجم به غزه ارزیابی کردند و برخی آن را دیداری برای وداع با ارتش. بزودی معلوم خواهد شد که هدف از این سفر کدامیک از این دو احتمال بوده است. برکناری او از نخست وزیری، یک گام به عقب اسرائیل برای صاف کردن غزه و استقرار در طول نوار مرزی مدیترانه است، درعین حال که بعید به نظر می رسد اسرائیل خود را آماده دو گام به جلو نکند. با هر نقشه و ترفندی جدید و چهره ای تازه در سمت نخست وزیر اسرائیل. در غیر اینصورت، اسرائیل دلیل موجودیت خود را از دست میدهد. این موجودیت در عین حال که در پیوند است با کاخ سفید و استراتژی های جهانی آن، می خواهد مشت آهنین امریکا و صهیونیسم جهانی در خاورمیانه باشد، بویژه که اکنون برای تسلط بر گاز و نفت غزه نیز خیز برداشته است. برای آگاهی از پیش بینی حوادث آینده خاورمیانه، باید  نگاه کرد به آنچه که در اوکراین می گذرد و موقعیت زلنسکی. امریکا می خواست اوکراین را تبدیل به اسرائیل دوم کند، اما حالا باید به این فکر کند که چگونه  اسرائیل اول را حفظ کند! آیا برای حفظ اسرائیل اول جنگ علیه روسیه را تشدید خواهد کرد و یا فیتیله آن جنگ را پائین خواهد کشید تا تمرکز خود را روی حفظ اسرائیل در خاورمیانه کند؟ به همین دلیل است که باید جنگ اوکراین را بی وقفه دنبال کرد، بویژه که روسیه خود را از نظر نظامی آماده ۱۰ سال آینده می کند و بی وقفه، همزمان با نوسازی ارتش روسیه، عجیب ترین و پرقدرت  ترین سلاح ها را در جنگ اوکراین به کار می گیرد و یا اگر در اوکراین به کار نمی گیرد، از آنها در روسیه و مانورهای نظامی اش رونمائی می کند تا امریکا و غرب بدانند با چه قدرتی روبرو هستند. این تدارکات نشان میدهد که پیش بینی روسیه جنگ است و به همین دلیل با اعتقاد به در اختیار داشتن مشت آهنین پیش می رود.

در همین ارتباط است سخنان روز گذشته پوتین که از جهان آینده گفت و لاوروف وزیر خارجه روسیه که از پشت سر گذاشتن دلار و بی نتیجه بودن مذاکره با غرب.

پوتین گفت: "جهانی جدید، عادلانه تر‌ و دموکراتیک ‌تر در حال شکل‌گیری است"

و لاوروف گفت:

«اکنون وقت آن نیست که روسیه به چگونگی احیای روابط با اروپا فکر کند، باید به این فکر کند که چگونه به "اقدامات متناقض" اروپا در امر اقتصاد وابسته نباشد . روش‌های جایگزین سیستم پرداخت در سازمان همکاری شانگهای و بریکس بسیار سریع در حال توسعه است تا از وابستگی به دلار فاصله گرفته شود.»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۸ نوامبر ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: