ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۳۰ ابان ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۳۰ آبان

هوش مصنوعی

رئیس جمهور امریکا میشود! 
 
 

 

 

شاید انتخابات ریاست جمهوری آینده در امریکا تبدیل به زلزله ای شود که هنوز نمی توان قدرت تخریب و "ریشتر" آن را حدس زد. شاید ترامپ برای بازگشت خود به کاخ سفید کیسه دوخته باشد اما نشانه هائی وجود دارد که او نیز به همراه بایدن به تاریخ خواهد پیوست. بنابراین باید منتظر ظهور چهره های دیگری برای نجات امریکا از مردابی که در آن گرفتار آمده بود. شاید یکی از چهره ها ایلان ماسک باشد. احتمال ورود ایلان ماسک به انتخابات ریاست جمهوری امریکا از آنجا تقویت شده که ناگهان تلاش برای زمین زدن او در عرصه اقتصادی آغاز شده است و از سوی دیگر، دروازه های مسکو به روی او باز شده است. بی شک سرانجام جنگ اوکراین و غزه و متزلزل شدن زیربنای سازمان پیمان نظامی "ناتو" و متلاشی شدن اتحادیه اروپا و آغاز جدا سری برخی کشورهای اروپائی از امریکا و بحران اقتصادی نقش مهمی در این انتخابات خواهد داشت. محافل عمده اقتصادی امریکا باید بدنبال مرد آهنینی باشند که حریف چنین میدانی است و درعین حال، چهره ای متفاوت از سیاستمداران کنونی امریکا باشد.

آیا ایلان ماسک همان چهره ای خواهد شد که باید حریف میدان آینده انتخابات ریاست جمهوری امریکا باشد؟

سخنگوی کاخ سفید، از هم اکنون و برای برانگیختن محافل قدرتمند یهودی نیویورک ایلان ماسک را متهم به یهود ستیزی کرده و بهانه این یهودی ستیزی را توئیتی از جانب ایلان ماسک ذکر کرده که وی در آن از اسرائیل بدلیل بمباران غزه انتقاد کرده است.

«آندرو بیتس» سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران، ایلان ماسک ثروتمندترین مرد جهان و مالک شبکه اجتماعی ایکس را یهود ستیز اعلام کرد.

ماسک در توئیت خود با عنوان «حقیقت واقعی» اسرائیل را به تضعیف تمدن غرب از طریق فشار به فلسطینی ها برای مهاجرت متهم کرد.

ایلان ماسک  بایدن را کسی معرفی کرده که در تله ترامپ گرفتار است و حرکات و سخنان تبلیغاتی ترامپ او را مدیریت می کند.

ایلان ماسک میگوید: اسرائیل با نسل کُشی نمی تواند حماس را نابود کند بلکه با کشتار، حماس های بیشتری خلق خواهد کرد و بطور گسترده نفرت از اسرائیل را بوجود می آورد. اسرائیل اگر تعداد اعضای جدید حماس را بیشتر از اعضایی که کشته شده اند ایجاد کند، در اینصورت در بمباران غزه شکست  خورده است. وقتی فرزند کسی را در غزه می کشید، بر تعداد اعضای حماس را که حاضرند فقط برای کشتن یک اسرائیلی کشته شوند می افزائید.

ایلان ماسک علاوه بر بیان این نظرات درباره اسرائیل که کاملا غافلگیر کننده است و متفاوت با سیاست های کاخ سفید، درباره اروپا نیز می گوید: اروپا ممکن است به دلیل وضعیت مهاجران با یک جنگ داخلی مواجه شود.

همزمان با این موضع گیری های توفانی ایلان ماسک و تلاش برای ضربه اقتصادی- مالیاتی به وی، مسکو او را برای سخنرانی در کنفرانسی در مسکو دعوت کرد.

اسپوتنیک گزارش داد که  کمیته سازماندهی کنفرانس بین المللی AI Journey در مورد هوش مصنوعی که در روسیه برگزار می شود، از ایلان ماسک تاجر آمریکایی برای سخنرانی در این رویداد در مسکو دعوت کرد.

این کنفرانس از ۲۲ تا ۲۴ نوامبر، از روز پنجشنبه در مسکو آغاز به کار می کند. دیگر سخنرانان این کنفرانس از کشورهای هند، چین، برزیل، مالزی، اندونزی، آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر دعوت شده اند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۱ نوامبر ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: