ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۳ مهر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

انتقال ارامنه منطقه استپانکرت

با کمک صلحبانان روس به ارمنستان

ریا نووستی- نعمت بوستانی

 
 
 

 

 

روز 24 سپتامبر، وزارت دفاع روسیه ویدئویی با تصاویری خبر از انتقال غیرنظامیان ارمنی قره باغ به ارمنستان با کمک نیروهای حافظ صلح روسی را منتشر کرد.

ارتش آذربایجان در 19 سپتامبر عملیات نظامی خود را در قره باغ آغاز کرد. در باکو آن عملیات را «اقدامات ضد تروریسم با ماهیت محلی» برای بازگرداندن نظم قانون اساسی نامیدند.
در ایروان، این حادثه به عنوان تجاوز به قره باغ تلقی شد و تاکید شد که هیچ واحد نظامی ارمنی در منطقه وجود ندارد.

در عین حال با شعله‌ ور شدن آتش جنگ وزارت دفاع روسیه از طرف های درگیر خواست تا فورا آتش اعلام بس کنند و به مذاکرات ادامه دهند. وزارت دفاع خاطرنشان کرد که نیروهای حافظ صلح مراقبت های پزشکی برای قربانیان و تخلیه غیرنظامیان قره باغ از خطرناک ترین مناطق را سازماندهی کردند.

یک روز بعد با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسیه، باکو و جمهوری خود مختار استپانکرت بر سر آتش بس به توافق رسیدند که از جمله شروط آتش بس، خلع سلاح نیروهای ارمنی و خروج تجهیزات سنگین از قره باغ بود.

روز 21 سپتامبر، در شهر یولاخ آذربایجان، در صد کیلومتری شمال شرق استپانکرت، نشست نمایندگان ارامنه قره باغ با هیئت آذربایجانی برگزار شد که به پیوستن این منطقه به جمهوری آذربایجان اختصاص داشت.
وزارت دفاع روسیه روز
22 سپتامبر گزارش داد که تشکل‌های مسلح قره باغ در پی توافقات حاصل شده در مورد توقف درگیری‌ها و تحویل سلاح و تجهیزات نظامی، خود را به نیروهای حافظ صلح معرفی کردند.

 

https://ria.ru/20230924/kolonna-1898349317.html


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: