ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 

صفحه اول

پیوندهای پیک

بايگانی پيک

۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

 

عنوان اول پیک نت 14 شهریور

پیوند برخی خبرها

پرده از رابطه آنها بر میدارد

 
 
 
 

  

برای آگاهی عمیق از رویدادهای حکومتی در جمهوری اسلامی، نیاز به تحقیق راهبردی و یا میدانی نیست، کافی است اخبار را بصورت منظم و روزانه از روی رسانه های داخل کشور دنبال کنید تا متوجه شوید پشت هر خبری، چه انگیزه ها و اهدافی پنهان است و چگونه اخبار با یکدیگر در ارتباط اند. کافی است خبرهای مرتبط با هم را از میان انبوه خبرهای پوچی که هر روز در رسانه های داخل کشور منتشر می شود بیرون بکشید.

دو نمونه را از میان اخبار روز گذشته بیرون کشیده ایم که آن را همراه با اشاراتی که ما به پشت صحنه آنها می کنیم می خوانید:

"عبدالملکی" رئیس مناطق آزاد جمهوری اسلامی است و از جمله افرادی در کابینه رئیسی که مرتب از سوی مجلسی ها زیر ذره بین است. این که او فرد کاردان و یا کارنادان، یا فردی دست پاک است یا دست ناپاک بر ما معلوم نیست و دراینجا مسئله دیگری مطرح است.

روز گذشته رسانه های داخلی نوشتند که او به همراه یک هیات 60 نفره به مسافران اربعین پیوست تا در مارش اربعین در عراق شرکت کند.

تا اینجای خبر، نکته مهمی مطرح نیست، بلکه جمله ای که در ادامه این خبر منتشر شده مهم است. رسانه های داخلی با انتقادی تند نوشتند که عبدالملکی و هیات همراهش به بهانه شرکت در مارش اربعین از ایران خارج شده اما هدف از این سفر شرکت در مارش اربعین نبوده بلکه به این بهانه و با هدف جذب سرمایه گذار خارجی دسته جمعی راهی چین شده اند!

اولا ببینید که برای سفر به چین، چگونه باید محرمانه برنامه ریزی کرد و این درحالی است که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار اخیرش با هیات دولت با صراحت گفت که قراردادهای دراز مدتی که با کشورهای دیگر (چین و روسیه و هند) می بندید را باید اجرا کنید و نتیجه آن را مردم ببینند!

حالا ادامه ماجرا را در خبر دیگری که ظاهرا مرتبط با سفر عبدالملکی به چین نیست اما عمیقا مرتبط با آن است بخوانید:

روزنامه شرق که از روزنامه های پیشگام روسیه ستیزی و چین گریزی است نوشت:

8 مدیر ارشد دولت باید برکنار شوند، از جمله عبدالملکی. این حکم دیوان (دیوان عدالت اداری) است. آنها، از جمله عبدالملکی باید از مشاغل دولتی خود کناره‌گیری کنند.

معاون رئیس‌جمهور، در باره اخراج این افراد از هیات دولت گفته است:

دیوان عدالت اداری گفته که حضور این افراد ( از جمله عبدالملکی) اشکال شکلی دارد و این اشکال شکلی اکنون برطرف شده است.

همه این بازیها و کش و واکش ها بر سر همان سفری یواشکی است که عبدالملکی همراه 60 نفر دیگر به چین کرده است. ما اطلاع از موقعیت 7 نفر دیگر نداریم و درباره عبدالملکی و پرونده داشته و یا نداشته اش هم بی خبریم، فقط می دانیم که این دو خبر در دو ارگان خبری و جدا از هم منتشر شده اما بی ارتباط با هم نیستند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  5 سپتامبر ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: