ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۹ مرداد ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول ۹ مرداد

تبلیغ امام جمعه موقت

برای قره العین و بهائیت

 
 
 

 

 

در جمهوری اسلامی کلمه "موقت" معنائی غیر از معنائی دارد که در لغت نامه ها و از جمله لغت نامه دهخدا وجود داد. مثلا "بازداشت موقت" در جمهوری اسلامی یعنی بازداشت چند ساله و البته اگر به بازداشت مادام العمر نیانجامد. نمونه دیگرش "امام جمعه موقت" است، که معنایش می شود "امام جمعه" همیشگی! از این موقت های زیاد است و این عنوان اول هم در باره "موقت" ها نیست، بلکه در باره یکی از موقت هاست. یعنی سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران که الان بالای ۲۰ سال است که در لیست "موقت"هاست.

ایشان را در دوره اول ریاست جمهوری محمد خاتمی، بدلیل هم اسم بودن با وی و البته با هدف مقابله با محمد خاتمی به میدان آوردند. ابتدا در قم علمش کردند و پس از مدتی سخنرانی در جمع کفن پوشان علیه محمد خاتمی به تهران فراخوانده شد و مدارج ترقی را طی کرد. اول امام جمعه موقت شد و سپس به مجلس خبرگان رفت و عضو هیات رئیسه آن شد و اکنون هم آماده جانشینی احمد جنتی در شورای نگهبان است که البته اگر بیش از احمد جنتی عمر کند، زیرا اوضاع سلامتی اش خوب نیست.

این امام جمعه موقت، در نماز جمعه این هفته تهران، درباره حجاب بالای منبر رفت و گفت:

«دشمن در پی عادی سازی بی‌حجابی است، اما ما انقلاب کردیم تا حجاب بر مسند بنشیند. بدانند بی‌حجابی در کشور هیچگاه هنجار نخواهد شد و  جایی برای بی‌حجابی نخواهد ماند و نمی‌گذاریم که بی‌حجابی عادی سازی شود. ریشه بی حجابی در ایران هم به "قره العین" باز می گردد.»

اول- انقلاب ۵۷ برای حجاب و بر مسند نشستن آن صورت نگرفت و هرکس چنین ادعائی کند یا دروغ می گوید و یا در سال انقلاب، گوشه خانه اش بوده و از شعارها  و خواسته  های مردم خبر نداشته است.

دوم- تا حالا کشف حجاب را از جرم های رضاشاه تبلیغ می کردند و حالا پای قره العین و بهائیت به میان کشیده شده است. این باصطلاح اتهام، در جامعه امروز ایران عین تعریف از قره العین است و تبلیغ بهائیت. اگر اندک هوشی هم احمد خاتمی داشت و در میان مردم زندگی کرده بود، این را می فهمید و چنین دهان نمی گشود. ایشان همان اندازه که امروز نمیداند در بطن جامعه چه می گذرد، در سال انقلاب هم در میان مردم نبوده و نمیداند مردم برای چه اهدافی انقلاب کردند. همین که می گوید مردم برای حجاب انقلاب کردند، حجت کامل است!

ما قصد نداریم در باره شخصت ادبی، مذهبی و سیاسی قره العین بنویسم و از جمله درباره قتل فجیع او و محل دفنش که بعدها دیوار بانک ملی روی آن بالا رفت و یا درباره "بابیه" و یا "بهائیت" و یا این که پیشگامان جسور نهضت  بیرون آمدن زنان از کنج خانه و از زیر چادر و روبنده چه زنانی بودند. قصد ما فقط نشان دادن میزان درک اجتماعی و تاریخی یکی از امام جمعه های موقتی است که از روی سکوی "موقت" به جایگاه های غیر موقت مورد اشاره در بالا هم جهیده است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: