ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲۹ مرداد

سه مصاحبه و یک سخنرانی

نشان داد حاکم در داخل کشور کیست!

 
 

 

 

در هفته ای که گذشت، سه مصاحبه و یک سخنرانی قابل توجه در رسانه های ایران منتشر شد. هم مصاحبه ها و هم سخنرانی مورد اشاره، همگی در یک راستا بودند و همسو با یکدیگر. مصاحبه ها را آقایان بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، حمید رضا ترقی قائم مقام این حزب و آقای مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران انجام دادند و سخنرانی از آقای موسی غنی نژاد بود.

مصاحبه کنندگان، در لابلای پاسخ هائی که به مصاحبه کنندگان دادند، نگرانی خود را از نتیجه نا مطلوب انتخابات مجلس آینده بیان داشتند. نا مطلوب از نگاه منافع و وابستگی های حزبی و سیاسی آنها. آقای غنی نژاد هم در سخنان خود سنگ تمام گذاشت. ایشان نه گذاشت و نه برداشت، و گفت که در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ هیچ کودتائی صورت نگرفت، امریکا دخالت هائی کرد و اشتباهاتی کرد اما نام آنچه انجام شد کودتا نبود.

آقای ترقی فاش ساخت که در جریان انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش، ایشان و خواه نا خواه حزب موتلفه موفق شدند سردار سعید محمد را از صحنه انتخابات خارج کنند. سعید محمد چند سال رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بوده و در چند مصاحبه تلویزیونی که بعنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری انجام داد، نشان داد که دارای برنامه و دیدگاه برای بحران سیاسی- اقتصادی کشور است و می خواهد بصورت رادیکال دُم خیلی ها را قیچی کند. همین که حمید رضا ترقی با خرسندی می گوید که موفق شده سعید محمد را از صحنه خارج کند، معلوم می شود او می خواسته دُم چه کسانی را در حکومت قیچی کند. سعید محمد پس از انتخابات، مدتی مسئول مناطق آزاد شد و اندک زمانی پس از آن نیز از کابینه رئیسی فاصله گرفت و فعلا در حاشیه است. رئیسی حتی جرات نکرد او را بجای "مخبر" معاون اجرائی خود کند!

مصاحبه ترقی نشان داد که در انتخابات دو سال پیش ریاست جمهوری چه جدائی پشت صحنه وجود داشته و کسی از آن خبر نداشته است.

مصاحبه بادامچیان نیز در همین راستاست و نگران نتیجه انتخابات مجلس آینده. حزب موتلفه لیست گسترده پیش ثبت نام دارد اما نگران است که دستش به جائی بند نشود و در مجلس آینده پایگاه و نماینده ای نداشته باشد. برای آنها مهم نیست که مردم درانتخابات شرکت کنند و یا نکنند، اتفاقا آنها خواهان انتخابات مهندسی شده هستند اما این مهندسی باید ساختمانی را بالا ببرد که موتلفه اسلامی در طبقات فوقانی آن جای داشته باشد، حالا اگر مهندس این بنا، حتی آپارتمان کوچکی هم برای موتلفه اسلامی در نظر نگیرد تکلیف آنها چه می شود؟ تمام مسئله، برای حزب موتلفه همین است. آنها از بیم آن انتخابات مهندسی شده که در آن موتلفه اسلامی جائی نداشته باشد، با چراغ خاموش، در سر لیست پیش ثبت نامی خود برای انتخابات مجلس آینده مهندس محمد رضا باهنر را قرار داده اند که چند دوره نماینده و حتی عضو هیات رئیسه مجلس بود و چنانچه به مجلس آینده راه پیدا کند، جایش در هیات  رئیسه آن مجلس خواهد بود. انجمن اسلامی مهندسان که باهنر دبیرکل آنست، از ابتدای انقلاب متحد حزب موتلفه اسلامی بوده است.

مجموعه این طیف، اتاق بازرگانی را در اختیار دارند که پرقدرت ترین نهاد اقتصادی- سیاسی در جمهوری اسلامی است. بنابراین، اگر اکثریت مجلس را بدست آورند، عملا اتاق بازرگانی حاکم بر مجلس آینده خواهد بود.

به همین دلیل است که حسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران در مصاحبه خود با سیمای جمهوری اسلامی  گفته است: من امروز که در مجلس نیستم هم، باندازه چند نماینده مجلس قدرت دارم.

در انتخابات اخیر اتاق بازرگانی دوستان ما برنده شده اند و اگر دوباره هم انتخابات آن تکرار شود باز هم دوستان ما برنده خواهند شد.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۰ آگوست ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: