ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۵ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۵ تیر

پایان ۲۴ ساعت شورش

و شادمانی رسانه های ایران

 
 
 

 

 

در ۲۴ ساعتی که شورش گروه واگنر در شهر روستوف جریان داشت، همراه با رسانه های غرب و تلویزیون های فارسی زبان خارج از کشور، در داخل کشور هم تمام رسانه ها و مفسرانی نظیر عباس عبدی و الهه کولائی که باصطلاح اصلاح طلب هستند، قلم پاره کرده و آنچه در دل تنگشان علیه روسیه نهفته بود، روی کاغذ آوردند و یا به دست اینترنت سپردند!

درد همه آنها مخالفت با سیاست گردش به شرق و هسته مرکزی قدرت در جمهوری اسلامی است و شورش گروه واگنر بهانه ای شد تا این درد را آشکار کنند. علاوه بر مطبوعات، در راس رسانه هائی که گز نکرده در دفاع از شورش واگنر پاره کردند، دو سایت خبری خبرآنلاین و سحام نیوز بودند که اولی را فرزند مسیح مهاجری سردبیر و مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی "مسیح مهاجری" اداره می کند و دومی را یکی از فرزندان شیخ مهدی کروبی. حتی یکی از این روزنامه ها و سایت های خبری به این واقعیت اشاره نکردند که می تواند پشت شورش واگنر امریکا و ناتو باشند و یا در صورت نبودن روسیه کنونی در صحنه جهانی و منطقه، ایران چگونه طعمه حمله نظامی می شد! همه آنها بر این تصور خام اندیشانه هستند که اگر با امریکا سازش کنیم، هم دلارهای بلوکه شده را میگیریم، همه تورم پایان می یابد و هم دمکراسی در ایران تامین. آنها نمی خواهند بدانند که امریکا، ایران کنونی را نمی خواهد و در پی تقسیم آن به چند منطقه است و آبی از سازش با امریکا گرم نخواهد شد. تمام روسیه ستیزی و چین گریزی این طیف وسیع که بر مطبوعات و رسانه های ایران تسلط دارند، ناشی از همین خوش خیالی است. ما، روز شنبه شاهد این خوش خیالی وسیع و حیرت آور، زیر پوشش حمایت از شورش واگنر در رسانه های ایران بودیم. این حمایت که با انواع اخبار تحریف شده و دروغ و حتی تصاویر فتوشاپ شده همراه بود، در حقیقت، نه از حب علی، بلکه از بغض معاویه بود.

خوشبختانه، پس از پایان شورش و عزیمت فرمانده گروه واگنر به جمهوری بلاروس، خبرگزاری فارس از خواب برخاسته و با انتقاد ای یکسویه نگری و یکسویه منتشر کردن اخبار این شورش در رسانه های ایران، اشاره به برخی نکاتی کرد که در عنوان اول پیک نت روز شنبه منتشر شد و ما توصیه می کنیم آن را حتی اگر خوانده اید، یکبار دیگر بخوانید. جسارت گفتن واقعیات، سینه سپر کردن در برابر تحریفات و جعلیات، آنست که در اوج انتشار این جعلیات و تحریفات حقایقی را مطرح کنی که به ایستادن در برابر سیل شبیه است.

بتدریج و از روز یکشنبه، برخی افراد نیز با تفسیرها و مقالاتی به میدان وارد شدند که پیک نت دروازه های آن را در عنوان اول روز شنبه خود گشوده بود. از جمله دکتر "محمود رمک ‌هاشمی" استاد دانشگاه و پزشک مغز و اعصاب مقیم تهران است. ما ایشان را نمی شناسیم، اما بخشی از مقاله اش را که در فیسبوک منتشر شد را در اینجا می آوریم:

«در بيست و چهار ساعت گذشته تمام خبرها بر شورش مسلحانه گروه واگنر در روسيه متمركز شده است . گروه واگنر ارتشى خصوصى است كه ساليان زيادى در كشورهاى خارجى در جهت منافع ملى روسيه عمل مي‌كند . از عمليات‌های مهم واگنر حضور در افريقاست كه با كمك به ارتش كشورهاى افريقايى باعث خروج ارتش فرانسه از آن كشورها شد .

در عمليات ويژه روسيه در اوكراين نيز اين گروه رشادت زيادى از خود نشان داد. اختلاف رهبر اين گروه با وزير دفاع روسیه ، رمضان قديروف و گراسيموف از اواسط جنگ اوكراين شروع شد .

در زماني كه ضد حمله ناتو با تلفات بسيار شكست خورد، ناگهان شورش مسلحانه در روسيه آغاز شد. نكات زير را يادآورى مي كنم:

١  تبليغات پروپاگانداى غربى و اذناب آنان در ايران كه منتظر فتح مسكو توسط واگنر هستند و نوستالژى فروپاشى شوروى را در سر دارند نمي‌دانند روسيه امروز و متحدان او در جنگى شركت كرده اند كه هدف از آن خاتمه بخشید به نظام  تك قطبى به رهبری امريكا و برپائی نظام چند قطبى است.  قطعاً در جنگ حريف ضرباتى وارد خواهد كرد كه اين شورش ناشى از آن است.

٢  مسلماً روسيه به سرعت بر اوضاع مسلط خواهد شد و هلهله غرب و عوامل ايرانى آنان به غصه تبديل خواهد شد .  ايرانيانى كه آرزوى شكست روسيه را دارند نمي‌دانند كه ناتو بعد از چیرگی  بر روسيه سراغ ايران خواهد آمد!

٣  سخنی هم با رهبرى روسيه داريم . شما كه تجربه توافق مينيسك را داشته ايد چرا بعد از چند ماه كه از عمليات ويژه گذشته بود و ارتش روسيه كيف را محاصره كرده بود باز هم فریب  ناتو را خوردید  و عقب نشينى كرديد که ناتو فرصت پيدا كند و سلاح هاى مدرن در اطراف كيف مستقر كند؟ دومين مسئله اختيارات بی حساب و كتاب يك ارتش خصوصى است كه در تمام شهرهاى روسيه دفتر داشته باشد و سلاح هاى سنگين در خاك روسيه مستقر نمايد؟ "

فیلم: شهر روستوف شنبه شب. خلاف همه فیلم های فتوشاپی که از این شهر بعنوان پایتخت کودتای واگنر و استقرار توپ و تانک در شهر به خورد مردم داده شد. تاکنون هیچ رسانه ای این احتمال را مطرح نکرده که واگنر برای ادامه عملیات نظامی علیه ارتش اوکراین، این بار از بلاروس که فرمانده واگنر به آنجا رفت وارد عمل شود. نوع برخورد ارتش و دولت روسیه با شورش واگنر بسیارمسالمت آمیز بود و طرف مقابل نیز همین برخورد را داشت. به همین دلیل نمی توان امکان ادامه عملیات واگنر علیه ارتش اوکراین از خاک بلاروس را نا محتمل دانست. بویژه که گفته میشود رئیس جمهور بلاروس و فرمانده واگنر دوستی و ارتباط قدیمی دارند!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۶ ژوئن ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: