ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۶ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۶ تیر

 غرب نگران کدام رویداد

در ۲۲ اگوست است!

 
 
 

 

 

رسانه های ایران، هنوز مشغول بهره برداری تبلیغاتی علیه روسیه بمناسبت شورش گروه واگنر هستند و اکثر چهره های مشهور به اصلاح طلب و ملی مذهبی و نهضت آزادی ( از حجاریان تا ابطحی و از زیدآبادی تا عباس عبدی) لابلای لجنی که از کف استخر روسیه ستیزی و چین گریزی بالا زده دست و پا می زنند، تحولات جهانی به مسیر خود ادامه میدهد. حتی نقش آینده واگنر در جنگ اوکراین هنوز قابل پیش بینی نیست و برخی حدس و گمان ها در باره این نقش را در پیک نت امروز می خوانید. تحول بزرگی که غرب بشدت نگران آنست، ناکامی شورش واگنر نیست، بلکه اجلاس آینده بریکس و اعلام ارز جانشین دلار است.

روسیه و شرکای بریکس آن بزودی اخباری را اعلام خواهند کرد که بازارهای جهانی را شوکه خواهد کرد. این دلهره ایست که کارشناس مالی آمریکائی، مشاور سابق سیا، جیمز ریکاردز در مصاحبه با "دیلی اکونینگ" مطرح کرده است. او می نویسد ۲۲ آگوست، مهم ترین رویداد برای سیستم مالی جهان اعلام خواهد شد. دراین روز اجلاس بریکس برگزار می شود که می تواند آن را اجلاسی نوین ارزیابی کرد زیرا قرار است ارز بین المللی  جانشین دلار آمریکا در آن اعلام شود و این یعنی اعلام یک بلوک اقتصادی قابل توجه. ۱۷ کشور از جمله مکزیک، ترکیه و اروگوئه برای پیوستن به بریکس ابراز علاقه کرده اند اگر روسیه و عربستان سعودی اعضای یک سازمان باشند، به این معنی است که دو کشور از سه تولید کننده بزرگ انرژی جهان در آن حضور دارند. علاوه بر این، روسیه، چین، برزیل و هند روی هم بیش از ۳۰ درصد از مساحت زمین را تشکیل می دهند

مجموع تولید ناخالص ملی چین، هند، برزیل، روسیه و عربستان سعودی ۲۹ تریلیون دلار یا ۲۸ درصد تولید ناخالص داخلی جهان است. اگر از برابری قدرت خرید برای اندازه گیری تولید ناخالص داخلی استفاده کنیم، سهم کشورهای بریکس از ۵۴ درصد فراتر می رود.

با همه معیارها (جمعیت، مساحت، تولید انرژی، تولید ناخالص داخلی، تولید غذا و سلاح های هسته ای)، بریکس تنها یک جامعه چند جانبه دیگر نیست، بلکه یک جایگزین واقعی برای غرب است. این کشورها با همکاری یکدیگر به یکی از قطب های دنیای چند قطبی جدید تبدیل خواهند شد.

به همین دلیل، اعلام ارز بریکس یک شوک در دنیای مالی ایجاد خواهد کرد و می تواند به طور قابل توجهی موجب سقوط ارزش دلار به عنوان ارز ذخیره موجب شود.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: