ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۷ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۷ تیر

ارتش واگنر

به سه گروه تقسیم می شود!

 
 
 

 

 سخنرانی مستقیم و تلویزیونی پوتین در پایان قطعی شورش واگنر (یک روز پس از خاتمه شورش واگنر) خطاب به مردم، حاوی چند نکته خبری بود که آنها استخراج کرده و منتشر می کنیم:

- سازمان‌دهندگان شورش پای میز محاکمه آورده خواهند شد.

- اکثر اعضای گروه واگنر میهن‌ پرست هستند.

- شجاعت و فداکاری خلبان‌هایی که در جریان حوادث شنبه کشته شدند، کشور را از تبعاتی وحشتناک نجات داد.

- مردم، احزاب، تشکل‌های مذهبی و بالاخره کل جامعه در حمایت از قانون اساسی موضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرده و نشان دادند که تا چه حد نسبت به سرنوشت سرزمین مادری خود متحد هستند.

- اکثریت قریب به اتفاق جنگجویان واگنر میهن‌پرستند اما از آنها سوءاستفاده کردند.

- جنگجویان واگنر یا به خانه باز گردند، یا به بلاروس بروند و یا با وزارت دفاع قرارداد تازه امضا کنند.

آنچه پوتین دراین سخنرانی درباره آینده اعضای واگنر که خواهان ادامه فعالیت نظامی هستند گفت، همان نکته مهمی است که در عنوان اول روز یکشنبه پیک نت، بعنوان اولین تحلیل ما از شورش واگنر منعکس شد. این که روسیه قصد تصفیه، پاکسازی و استخدام دوباره بخشی از نیروهای واگنر را با هدف خاتمه بخشیدن به دو نیروی نظامی را داشت که با واکنش پریگوژین رئیس واگنر و برخی از دیگرفرماندهان و اعضای این ارتش خصوصی روبرو شد. همانگونه که در عنوان اول پیک نت یکشنبه نوشتیم، مسئله خلع سلاح و تصفیه واگنر از پایان عملیات تصرف "باخموت" آغاز شد. واگنر به همین منظور از باخموت به پشت مرز روسیه فراخوانده شدند اما کار با مقاومت روبرو شد و آنها شهر روستوف را تسخیر کردند. آن سه گزینه ای که اکنون پوتین در برابر ارتش واگنر قرار داده، یعنی رفتن به خانه و ترک واگنر، رفتن به بلاروس (احتمالا استقرار در مرز غربی اوکراین در داخل خاک بلاروس برای شرکت در عملیات باز شدن جبهه دوم علیه اوکراین و ناتو) و قرارداد جدید با وزارت دفاع ادامه همان طرح تصفیه و کنترل واگنر و قرار گرفتن آنها زیر نظارت وزارت دفاع و ستاد نیروهای مسلح روسیه است. درحقیقت آنها که به خانه هایشان فرستاده می شوند، همانهائی هستند که مشمول تصفیه می شود و دو گروه دیگر در روسیه و در بلاروس می توانند با شرایط تازه به فعالیت نظامی ادامه بدهند.

عنوان اول پیک نت یکشنبه را، اگر نخوانده و یا اگر خوانده اید و نکات مورد اشاره انرا در میان انبوه خبرهای راست و دروغ و آلوده به تخیلات روی شبکه های اینترنتی و رسانه های مکتوب و تصویری به خاطر نسپرده اید، می توانید از روی لینک زیر یکبار دیگر بخوانید. این مطلب باعنوان " شورشی که در روسیه با نرمش و درایت خنثی شد!" منتشر شده بود:

https://www.pyknet.net/1402/09tir/04/page/titre.htm


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۸ ژوئن ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: