ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۴ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲۴ تیر

امریکا پرستان داخلی

یکپارچه وارد میدان شدند!

 
 
 

 

 

ششمین نشست گفتگوی راهبردی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و روسیه با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو این شورا و وزیر امور خارجه روسیه در مسکو برگزار شد و با تهیه یک برنامه اقدام مشترک 5 ساله به کار خود پایان داد.

در بیانیه پایانی این اجلاس، بر اهمیت حفظ امنیت دریایی، مقابله با تهدیدات خطوط کشتیرانی و تاسیسات نفتی در کشورهای عربی عضو شورای همکاری، آغاز فوری گفتگوهای مستقیم برای پایان بحران یمن و خروج تمامی نیروهای خارجی، خروج جنگجویان و مزدوران خارجی از لیبی با هدف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تاکید شد. دور بعدی این اجلاس قرار شد در قطر تشکیل شود. در بیانیه جمله ای هم درباره ادعای مالکیت امارات بر سه جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک مطرح شد، مبنی بر این که این اختلاف را باید با گفتگو و حکمیت مراجع بین المللی حل کرد. امری که حتی اگر عملی هم بشود، ایران اسناد متقن برای ارائه دارد  نباید بیمی از این بابت داشت. اسنادی که علی اکبر ولایتی در مقاله خود که دراین شماره پیک نت منتشر شده به آن اشاره کرده است.

از تمام مسائل و تصمیمات این اجلاس، همین یک جمله مربوط به سه جزیره ، تبدیل شد به مهم ترین خبر تمام شبکه های تلویزیونی لندن و دیگر کشورهای اروپائی و بصورت حیرت انگیزی، تمام رسانه های داخلی نیز از آنها پیروی کردند. همه آنها به بهانه همین یک جمله، و با هدف تخریب اتحاد روسیه و ایران، بر طبل روسیه ستیزی کوبیدند و این که روسیه از پشت خنجر زد.

بقول معروف "کَل از پامنار اصلاح طلبان" و "کور از سرچشمه اصولگرایان" همه با هم حمله به مناسبات کنونی میان ایران و روسیه را تشدید کردند.

ما طی روزهای اخیر تقریبا اکثر رسانه های ایرانی را پیگیری کردیم و با قاطعیت می توانیم بگوئیم و بنویسیم که در آخر صف روسیه ستیزان و مخالفان سیاست گردش به شرق، دیگر کسی باقی نمانده بود که سینه به تنور مالکیت سه جزیره نچسبانده باشد و مطبوعات و رسانه ها آن را بازتاب نداده باشند. و با قاطعیت می بنویسیم که این کارزار و سنگ سه جزیره به سینه زدن طرفداران امریکا درایران، نه از "حب علی" که از "بغض معاویه" بود!

در همان ابتدای ماجرا سفیر روسیه به وزارت خارجه احضار شد که یک اقدام رایج دیپلماتیک در تمام کشورهای جهان است.

در میان تمام اظهار نظرهائی که در این روزها و در ارتباط با مالکیت سه جزیره مطرح شد، علی اکبر ولایتی وزیر خارجه اسبق جمهوری اسلامی مقاله ای تحلیلی- تحقیقی مهمی نوشته و در سایت تسنیم منتشر کرد که به نظر ما منصفانه ترین، واقع بینانه ترین و هشدار دهنده ترین مقاله تحلیلی است. ما این مقاله ا را عینا در این شماره پیک نت منتشر می کنیم و از خوانندگان خود نیز می خواهیم که آن را با دقت بخوانند تا بدانند پشت این روسیه ستیزی طرفداران غرب و بویژه امریکا در داخل کشور و در واقع خالی کردن پشت ایران، چه فاجعه ای نهفته است. درباره آن جمله، همان واکنش دیپلماتیک احضار سفیر روسیه و تذکر و اعتراض به وی کافی بود، اگر طرفداران غرب و مخالفان کم اطلاع گردش به شرق چنین جنجالی را به پا نمی کردند. گوئی آش نذری سر بار است و هرکس نیت و آرزوئی دارد ملاقه را از دست دیگری گرفته و او هم دیگ را هم می زند!

طبیعی است که این جنجال با موضع گیری های اصلاحی روسیه خواهد خوابید، اما اگر نتوان فکری برای این هجم از امریکا پرستی در ایران و در متن و حاشیه حکومتی کرد، در یک بزنگاه تاریخی، شاهد خیانت های بزرگ خواهیم بود. موکدا توصیه می کنیم که بویژه چند بند آخر مقاله ولایتی در باره جنگ در قفقاز و محاصره ایران و روسیه را بخوانید. درعین حال از خبر سفر روز گذشته وزیر دفاع اسرائیل به جمهوری آذربایجان و دیدار با وزیر وزیر دفاع و رئیس جمهور آذربایجان هم غافل نمانید.

فصول پایانی مقاله علی اکبر ولایتی، بیش از پیش آشکار می سازد که باید بر قدرت نظامی و اتمی ایران تاکید و از آن حمایت کرد و تسلیم جنجالهای نوبتی غرب پرستان و موج سواری آنها روی برخی خبرها و اظهار نظرهای نسنجیده (نظیر همین مسئله سه جزیره) نشد. موجودیت ایران بستگی به همین قدرتی است که ما روی آن تاکید می کنیم دارد، همچنان که به حفظ و تعمیق اتحاد با چین و روسیه و سازمان های نوبنیاد گردش به شرق. هجومی که رسانه های داخل کشور به اتحاد مثلث چین و روسیه و ایران در این روزها آوردند، بار دیگر ضرورت گشوده شدن فضای سیاسی برای رسانه هائی را نشان میدهد که طرفدار سیاست نگاه به شرق و منتقد دولت ضعیف کنونی ایران و برنامه های ناهمآهنگ با اتحاد یاد شده هستند. فیلترینگ فله ای رسانه ها، عملا فضای رسانه ای را در اختیار مخالفات گردش به شرق و طرفداران سینه چاک غرب در داخل کشور گذاشته است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: