ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۶ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

انتصاب در دیدار فرماندهان واگنر و پوتین

یک سرهنگ کهنه کار روس

فرمانده نظامیان واگنر شد!

 
 
 

 

 

روزنامه روسی «کومرسانت» نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سرهنگ "آندری تروشف" به سمت فرمانده شبه نظامیان واگنر (جانشین پریگوژین) اعلام کرد.

 پوتین پنج روز پس از شورش واگنر در دیدار با یریگوژین و فرماندهان واگنر به آنها گفت که می‌توانند تحت فرمان فرمانده مستقیم خود به مبارزه ادامه دهند و این فرمانده «سیدوی» به معنای «مو خاکستری» است. مقصود آندری تروشف است که پوتین او را «فرمانده واقعی واگنر » توصیف کرد. در آن دیدار بسیاری از فرماندهان واگنر سررا به نشانه تائید این انتصاب تکان دادند.

آندری تروشف در آوریل ۱۹۵۳ در لنینگراد، در اتحاد جماهیر شوروی سابق بدنیا آمد. وی سرهنگ بازنشسته روس و یکی از مؤسسان و فرماندهان گروه واگنر است که "سیدوی" (به معنای مو نقره ای) نام مستعار اوست. آندری تروشف مستقیماً در عملیات نظامی گروه واگنر در سوریه و به طور خاص در منطقه دیرالزور مشارکت داشته است.

از جمله دستیاران تروشف «دیمیتری اوتکین» است که خود یکی از فرماندهان ویژه اطلاعات نظامی سابق روسیه و از بنیانگذاران واگنر است.

تروشف همچنین کارمند سابق اداره واکنش سریع ویژه ناحیه فدرال شمال غربی وزارت کشور روسیه بوده است. او را یکی از نظامیان کهنه کار در جنگ‌های چچن و افغانستان میدانند که به خاطر شرکت در آن جنگ‌ها مدال‌هایی دریافت کرده است.

هنوز معلوم نیست پریگوژین چه ماموریت جدید خواهد داشت و در گروه واگنر می ماند یا خیر و برای فرماندهی واحدهائی از واگنر که در جمهوری بلاروس مستقر شده اند به این کشور خواهد رفت و یا فرماندهی آن نیروها نیز برعهده فرمانده جدید واگنر خواهد بود. انتصاب سرهنگ "آندری تروشف" به سمت فرمانده واگنر همچنین نشان داد که واگنر از این پس و خلاف دوران فرماندهی پریگوژین عمدتا تحت نظارت و همآهنگی با ارتش روسیه عمل خواهد کرد .


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: