ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۸ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

پیام زوگانف به کنفرانس بریکس در آفریقای جنوبی

غرب برای ادامه سلطه برجهان

"فاشیسم" را میخواهد احیا کند!

تلویزیون حزب کمونیست روسیه

ترجمه نعمت بوستانی

 
 
 

 

 

در روز های ۱۸ تا ۲۱ ژوئیه کنفرانس بریکس، در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار می شود. در این کنفرانس که «بریکس پلاس» نام گزاری شده است نمایندگان ۵۴ حزب و جنبش از کشورهای مختلف جهان شرکت خواهند داشت.

در این رابطه گنادی زیوگانف، رهبر حزب کمونیست روسیه پیامی بدین شرح به این کنفرانس فرستاد:


باعث مباهات است که نمایندگانی از احزاب و سازمان های بین المللی در آفریقای جنوبی گرد هم آمده اند تا در باره طیف وسیعی از مشکلات سیاسی و اقتصادی بسیار دشوار، اما فوری که پیش روی بریکس قرار دارد گفتگو کنند: از راه های احتمالی توسعه این سازمان تا تقویت مکانیسم های حل مناقشه بین المللی، از فعالیت های بانک توسعه جدید گرفته تا گسترش سازمان و برقراری روابط عادلانه با کشورهای آفریقایی.

بسیار اهمیت دارد که احزاب و سازمان های حاضر در این نشست، نه در گفتار بلکه در عمل، برای استقرار یک نظام چند قطبی واقعاً دموکراتیک مبتنی بر اصول برابری، عدالت و احترام متقابل ایستادگی کنند، زیرا باید سیاست جهانی، تجارت و امور مالی عاری از موانع و محدودیت های سیاسی گذشته و حال باشد.
امروز جهان به سرعت در حال تغییر است و به روشنی تمام تضادهای اجتماعی و طبقاتی انباشته شده  آشکار شده و جوهر دوستی واقعی و درک متقابل بین مردم جهان را عیان می کند. متحدان غرب به رهبری آمریکا از تلاش برای حفظ سلطه خود در جهان به اشکال مختلف از پای نخواهند نشست و به سیاست نو استعماری خود ادامه می دهند و حتی برای سیطره
خود فاشیسم را احیا می کنند. آنها هنوز سودای بازگشت به گذشته تاریک استعماری را در سر می پرورانند، هر چند با چهره‌های جدیدی و لباس دیگری وارد میدان می شوند. برای چین ستیزی و روس هراسی دیوانه وار و میل بیمارگونه برای از بین بردن روسیه و جهان روسیه، کشورهای بیشتری را به مدار خونین خود می کشانند. غرب اساساً برای به دست آوردن سودهای سیاسی و اقتصادی، مردمان سابقاً برادر را عملاً به بازی فاجعه باری کشانده است.

کشور بزرگ و با عظمت ما، اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم ۲۷ میلیون تلفات داد. ما هزینه جنگ را می دانیم، از این رو خواهان صلح و عدالت اجتماعی بوده و خواهیم بود. مدتهاست که ایالات متحده خواهان جنگ برای تضعیف و نابودی روسیه است، همینطور علیه همه کسانی که اعتراض را حق خود می دانند، تحریم‌های جدید و دائمی اعمال می‌شود، مکانیسم‌های فشار را تقویت می‌ کنند، روابط اقتصادی و سیاسی عمداً قطع می‌شوند و همکاری‌های بین‌المللی عملا زیر ضربه قرار می گیرند. همه این موارد  برخلاف عقل سلیم، منطق زندگی و به ضرر منافع کشورها در مقیاس جهانی است و بر رفاه جمعیت و در واقع همه کشورها تأثیر منفی می گذارد.

ما خوشحالیم که مردم آسیا، آفریقا، خاورمیانه و آمریکای لاتین جوهر درگیری را که توسط ناتو در اوکراین انجام می شود درک می کنند. ما از مردم و دولت‌های همه کشورها در تمام قاره‌ها که تسلیم دیکته‌های غرب نشدند و از اعمال تحریم‌ها علیه روسیه خودداری کردند، سپاسگزاریم.

دوستان عزیز! ما باید با هم راه و روشی را در پیش بگیریم تا سیاست انسان دوستانه و روند صلح جهانی تقویت شود و اجازه ندهیم با لغزشی نا خواسته جهان به سمت جنگ جهانی سوم برود.

در اینجا باید بیاد آورد که بیش از سه میلیارد نفر در کشورهای ما زندگی می کنند که مجموعاً یک چهارم تولید ناخالص داخلی جهان، ۲۰ درصد تجارت، حدود ۲۵ درصد سرمایه گذاری مستقیم در کشورهای ما جای گرفته است و کل ذخایر بین المللی کشورهای بریکس بالغ بر حدود ۳۵ درصد از کل جهان است. این یک ظرفیت عظیم اقتصادی و سیاسی است که می تواند به طور جدی با سیاست تجاوزکارانه غرب مقابله کند. علاوه بر این، ما از هر فرصتی برای ایجاد همکاری‌های عملی و چند جانبه هم در چارچوب گفتگوهای بریکس و هم با کشورهای شریک که در این نشست حضور دارند، استقبال می کنیم. البته، چشم اندازهای جدی برای همکاری بین همه کشورهای ما در زمینه تلفیق فرآیندهای ادغام در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و پروژه بزرگ یک کمربند، یک جاده که توسط جمهوری خلق چین اجرا می گردد، باز می شود.
من بر این باورهستم که بسیاری از مسائل جدی در دستور کار جهانی را می‌توان و باید تنها بر مبنای خرد و همکاری
جمعی حل و فصل کرد. جلسه امروز نمونه ای از کار سازنده در این زمینه است.
برای شرکت کنندگان در جلسه آرزوی موفقیت دارم!

 

https://www.rline.tv/news/2023-07-17-gennadiy-zyuganov-privetstvoval-uchastnikov-dialoga-politicheskikh-partiy-briks-plyus/


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: