ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۳۱ تیر ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۳۱ تیر

با کدام هدف؟

مردم و حکومت را سرگرم

حجاب و ۳ جزیره کرده اند

 
 
 

 

 

شبکه های امریکائی و اسرائیلی در جمهوری اسلامی، بسیار دقیق و موفق، حکومت و رسانه ها را سرگرم حجاب و  جنگ زرگری مالکیت سه جزیره خلیج فارس کرده اند و همزمان با آن، خود باچراغ خاموش سرگرم استقرار نظامی در خلیج فارس اند. آنها که درباره مالکیت سه جزیره این روزها سینه به تنور می چسبانند، اگر حسن نیتی هم داشته باشند و حسابشان از حساب شبکه های نفوذی جدا باشد، معلوم نیست چرا نگران سلطه نظامی امریکا و اسرائیل بر خلیج فارس نیستند که در آنصورت نه تنها فاتحه سه جزیره، بلکه فاتحه کل جنوب و شرق و غرب ایران خوانده خواهد شد! آنها که حکومت و مردم را درگیر حجاب کرده اند و عملا  مشغول زمینه سازی یک شورش دیگر هستند، اگر فقط درد دین و اسلام و فقه و شریعت را هم داشته باشند و ریگ دیگری در کفش نداشته باشند، چرا خطر را زیر گوش ایران در خلیج فارس، کردستان عراق و جمهوری آذربایجان نمی بینند؟

تشدید حضور نظامی امریکا در خلیج فارس بدون همآهنگی با اسرائیل نیست و مقاومت دولت اسرائیل برای تغییر قوانین و تمرکز قدرت در دست نخست وزیر، علیرغم همه تظاهراتی که در اسرائیل جریان دارد، چیزی جز تلاش برای تمرکز قدرت و عزم جنگی که نیازمند تمرکز قدرت است، نیست!

جان کربی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی آمریکا از سفر نتانیاهو به امریکا سخن گفته و طرح عملیات نظامی علیه ایران.  سخنگوی پنتاگون رسما اعلام کرده است که ارتش آمریکا ناوشکن "یو اس نمیتس" که اتمی است و مجهز به موشک های کروز را به همراه جنگنده‌های اف-۳۵ و اف-۱۶ به بهانه تضمین آزادی کشتیرانی به خلیج فارس می فرستد. همچنین قرار است بخشی از نیروهای یک واحد آبی - خاکی (تفنگداران دریائی) امریکا نیز در خلیج‌فارس مستقر شود.

امریکا به این آسانی تسلیم شکست در اوکراین، دلار زدائی و جمع کردن ناوگانهای مستقر در اقیانوس ها و دریاها و جمع کردن ۸۰۰ پایگاه نظامی خود در ۸۰ کشور جهان نخواهد شد و باید در انتظار حوادث مهمی بود. نیمی از جهان نیز دیگر از طرح جهان چند قطبی عقب نشینی نخواهد کرد. عزم چین و روسیه و کشورهای متحد آنها در شانگهای وبریکس نیز جزم است. عقب نشینی امریکا به خانه خود؛ به معنای بزرگترین تغییرات در جمع متحدان اروپائی، ژاپنی، استرالیائی و برخی کشورهای آسیائی خواهد بود. اینها نکات سرنوشت ساز جهان پیش روست. لشگر کشی امریکا به خلیج فارس، درعین حال، دندان نشان دادن به عربستان و کشورهای نفت خیر و ثروتمند خلیج فارس و دیگر کشورهای خاورمیانه است که در یکسال اخیر به طرح دلار زدائی پیوسته اند، از محکوم کردن روسیه در جنگ اوکراین خودداری کرده اند و مناسبات اقتصادی خود با چین را با "یوان" تنظیم کرده و دلار را از این مناسبات اقتصادی و تجاری خود حذف کرده اند.

امریکا مصمم به جدا سازی چین و روسیه و ایران از یکدیگر است و در دوران اخیر بارها با نزدیکی ایران و روسیه مخالفت خود را اعلام کرده است. جدا سازی ایران و روسیه از یکدیگر، راه را برای محاصره نظامی هر دو کشور از طریق قفقار هموار می کند. بسیار طبیعی است که برای تحقق این استراتژی میلیون ها دلار خرج تبلیغات ضد روسی و ضد چینی در ایران بکنند و از طرفداران غرب در ایران حمایت تبلیغاتی و عمل و نفوذی کنند که مشغول آن هستند. تمام فشاری که کلیه رسانه های داخلی و صادر کنندگان بیانیه ها و مصاحبه کنندگان غرب گرا و حتی موضع گیری های نمایندگان مجلس و دولتی ها برای روسیه ستیزی که همچنان ادامه دارد، در راستای مخالفت امریکا با نزدیکی ایران و روسیه به یکدیگر است. این حجم عظیم تبلیغاتی بیت رهبری را نیز نشانه گرفته تا بلکه رهبر جمهوری اسلامی نیز با اظهار نظری در باره مالکیت سه جزیره، آنها را تائید کند و آنگاه گام بعدی روسیه ستیزی بر مبنای نظر رهبر برداشته شود! توطئه های امریکا و انگلستان و اسرائیل را خیلی ها دست کم گرفته اند. بحث بر سر باصطلاح اپوزیسیون (چپ و راست) نیست، بحث درباره خود حکومت و پیاده نظام رسانه ای ایران در  روسیه ستیزی است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: