ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲ خرداد ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲ خرداد

امریکا برای ادامه آقائی

جهان را به آتش خواهد کشید؟

 
 
 
 

تمام شواهد به جهانیان نشان داده که ارتش اوکراین، علیرغم همه کمک های نظامی که پیاپی از طریق کشورهای عضو ناتو دریافت می کند حریف ارتش روسیه نیست و از نظامیان مزدوری که به کمک ناتو به اوکراین اعزام شده و می شوند نیز کاری ساخته نیست. سقوط شهر استراتزیک "باخموت" و پیش بینی تسلط ارتش روسیه بر دو شهر مهم "اودسا" و "خارکف"، سایه های شکست ناتو در اوکراین را پر رنگ تر از هر زمان دیگری کرده است. همچنان که جدا شدن روز افزون کشورها از دلار که زیربنای هژمونی جهانی امریکاست، تبدیل به سایه ای تیره بر سر ایالات متحده شده است. آیا امریکا تن به تسلیم خواهد داد و خاتمه هژمونی اقتصادی و نظامی خود بر جهان را خواهد پذیرفت. شواهد نشان میدهد که پاسخ این سئوال مثبت نیست و امریکا از هیچ حربه ای برای دفاع از موقعیت جهانی خود چشم پوشی نخواهد کرد و خطر، درست همینجاست! اخباری که از حاشیه کنفرانس اخیر گروه ۷ کشور سرمایه داری بزرگ جهانی به رهبری امریکا در هیروشیما منتشر شده، همین نگرانی را تشدید می کند. از جمله اخبار حاشیه این کنفرانس، اعلام آمادگی امریکا برای اعزام و ارسال هواپیماهای اف ۱۶ به اوکراین است. برای خلبانی این نوع هواپیماها، نیاز به دوره کامل آموزش حداقل سه ساله است. همچنان که آموزش هدایت جنگنده سوخو ۳۵ روسی نیازمند همین مدت آموزش تئوریک و عملی است. بنابراین، هدایت هواپیماهای اف ۱۶ امریکائی را خلبان های اوکرائینی برعهده نخواهند داشت زیرا توان این کار را ندارد. نتیجه آن که امریکا خلبان نیز به همراه اف ۱۶ ها به اوکراین اعزام خواهد کرد و این آغاز جنگی است که تمام اروپا را در بر خواهد گرفت و متعاقب آن به کشورهای دیگر نیز کشیده خواهد شد. از جمله ایران که در جبهه روسیه و چین و کشورهای هم پیمان آنها قرار دارد. به همین دلیل و با همین پیش بینی است که جمهوری اسلامی روز به روز چهره نظامی عیان تری به خود می گیرد که انتصاب یک فرمانده شاخص سپاه به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی شاید در همین ارتباط باشد. همچنان که شتاب دیدار و مذاکرات نظامی و امنیتی با روسیه و چین در همین ارتباط است. همه امیدوارند جهان به این سمت نرود، اما با انشاء الله گربه است نمی توان از استقلال و امنیت کشور دفاع کرد و به همین دلیل ایرادی به سمت گیری های جدید جمهوری اسلامی وارد نیست. نه تنها وارد نیست، بلکه باید آن را تائید هم کرد.

در همین ارتباط و با همین پیش بینی ها، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، نشست سران گروه ۷ در هیروشیمای ژاپن را یک رویدادی خواند علیه روسیه و چین و برهم زننده ثبات جهان.

سفیر روسیه در واشنگتن نیز نسبت به دخالت کشورهای عضو ناتو در اوکراین هشدار داد و گفت: هیچ زیرساختی برای استقرار اف-۱۶ در اوکراین ندارد و اساساً اوکراین خلبانی ندارد که بتواند اف ۱۶ را هدایت کند. بنابراین امریکا میداند که ظاهر شدن جنگنده‌های آمریکایی در آسمان اوکراین و بلند شدن آنها  از فرودگاه‌های ناتو در کشورهای همسایه ناتو توسط “داوطلبان” خارجی چه اتفاقی می‌افتد! روسیه اجازه نخواهد داد از کمک‌های تسلیحاتی غرب به اوکراین برای حمله به روسیه استفاده شود. مهم است که آمریکا درباره پاسخ روسیه آگاه باشد.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۳ مه ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: