ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲۸ خرداد

با سرانگشت نفوذی ها

جنجال ها ساخته می شود!

 
 
 
 

 

یک شاخه پرقدرت جنگ روانی با مردم و علیه مردم در داخل کشور فعال است و شاخه دیگر آن در خارج از کشور. در داخل کشور سایت خبری و روزنامه ها را در اختیار دارند و در خارج تلویزیون های سه قلوی لندن را. در هر بزنگاهی که گامی در جهت آرامش جامعه، بازگشت روابطه منطقه ای به مسیر عادی و تنش زدائی در داخل کشور برداشته می شود، شبکه جنگ روانی بسیار دقیق و برنامه ریزی شده علیه آنها وارد میدان می شود و فورا سوژه را برای سه تلویزیون لندنی می سازد.

ماجرای لایحه حجاب را دنبال کنید که چگونه توانسته اند آن را روی هوا نگهدارند و روی زمین بگیر و ببند کم حجاب ها و بی حجاب ها را در بوق کرده اند. به تماس ها و احتمالا توافق هائی برای باز پس گیری بخشی از پولهای بلوکه شده ایران نگاه کنید که چگونه در داخل و خارج از کشور خبر سازی شده است. به برقراری رابطه با عربستان سعودی و دیگر کشورهای منطقه خلیج فارس نگاه کنید که با چه زیرکی بر سر راه آن سنگ اندازی می کنند. به همین آخرین نمونه بپردازیم.

وزیر خارجه عربستان برای تعمیق مناسباتی که به تازگی برقرار شده و حل مسائل پیچیده لبنان و سوریه وارد ایران شده و با وزیرخارجه و رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرده است. پایان این دیدار، مانند همه کشورهای جهان و همه سفر مقامات کشورها، یک کنفرانس خبری مشترک میان دو وزیر خارجه ترتیب داده شد. دست های مشکوک در وزارت خارجه؛ یا میز کنفرانس خبری را طوری گذاشتند که عکس بزرگ قاسم سلیمانی پشت سر وزیر خارجه عربستان قرار گیرد و یا عکس بزرگ او را به سالن آورده و پشت میز کنفرانس مشترک طوری به دیوار نصب کردند که دوربین تلویزیون های داخلی و خارجی هنگام نشان داده وزیر خارجه عربستان عکس سلیمانی پشت سر او باشد. طبیعی است که وزیرخارجه عربستان به این کار تبلیغاتی و تحریک کننده کشورهای منطقه معترض باشد و اتاق کنفرانس خبری تغییر کند. از این پس، شبکه خبری جنگ روانی در داخل و خارج از کشور دست به کار شدند و سوژه اصلی سفر و مذاکرات وزیر خارجه عربستان شد، تغییر اتاق کنفرانس خبری بدلیل نصب عکس قاسم سلیمانی پشت سر وزیرخارجه سعودی. تمام پیش بینی ها و حتی تلاش های خبری برای آگاهی از موضوعات مورد مذاکره دو وزیر خارجه، بویژه و در درجه اول، بازگشت سوریه به جهان عرب و خاتمه یافتن جنگ در آن کشور و همچنین کمک مالی و سیاسی به لبنان و برقرار آشتی ملی جهت برسر کار آمدن یک دولت پایدار و حل بحران اقتصادی لبنان و همچنین تفاهم بر سر پایان جنگ یمن به حاشیه رانده شد و مسئله اصلی شد، تغییر  اتاق کنفرانس آشفته خبری و عکس سلیمانی! (دو عکس بالا)

همان دست هائی که سفارت عربستان را در تهران آتش زدند و به کنسولگری عربستان در مشهد حمله کردند، در جنجال سازی عکس سلیمانی پشت سر وزیر خارجه عربستان در تهران فعال نبوده؟ تا قلب وزارت خارجه عواملی نفوذ ندارند که همچنان مایل به تیرگی روابط ایران با کشورهای منطقه به نفع اسرائیل و امریکا هستند؟ مگر نفوذی ها کلاه بوقی سرشان می گذارند و همه شان مثل اسب های تگزاس که مهر داغ بر لمبرشان کوبیده میشود، مهر داغ بر پیشانی دارند؟ خیر!

هرلحظه به رنگی بت عیار بر آید

مهم اینست که خط نفوذ شناخته شود نه آنکه این و آن به ظن نفوذ دستگیر شده و از آنها اعتراف گیری شود. اگر خط نفوذ شناخته شد، عاملین اقداماتی از آن دست که در کنفرانس خبری وزرای خارجه ایران و عربستان شناخته می شوند. این مشت، نمونه خروار است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۸ ژوئن ۲۰۲۳

 
 

اشتراک گذاری: