به بهانه مبارزه با بی حجابی

موج تازه مسموم سازی

دختران دانش آموز در ایران

 

چت‌جی‌پی‌تی، میدژورنی، ارنی ...

چند قطبی شدن جهان

با هوش‌مصنوعی سرعت‌گرفته

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ - ۱۰ آوریل ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۰ - ۲۱فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۰ - ۲۱فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۰ - ۲۱فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۰ - ۲۱فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۰ - ۲۱فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۰ - ۲۱فروردین

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول فروردین ۲۱ فروردین

هوشیاری‌های ایران

وشتابزدگی‌های اسرائیل و امریکا

پس از دست زدن اسرائیل به یک ماجراجوئی تازه در نوار غزه و یورش به مسجدالاقصی در ماه رمضان، که موجب برانگیخته شدن احساسات مسلمان منطقه و بسیاری از کشورهای مسلمان جهان شد، از روز گذشته ساز دیگری را امریکا کوک کرده که ادامه ماجراجوئی اسرائیل است.

بموجب این ادعا، گویا ایران بزودی وارد عملیات نظامی در منطقه خواهد شد! مطبوعات امریکائی که این ادعا را مطرح کرده اند هیچ سند و مدرکی نه داشته و نه رو کرده اند و به همین دلیل، این خبر صرفا یک جنجال و جنگ روانی و زمینه چینی برای اقداماتی دیگر علیه ایران است. اقداماتی نظیر اقدام نظامی علیه ایران که برعکس ادعای اقدام نظامی ایران در منطقه است.

دولت اسرائیل با دو هدف، ماجراجوئی اخیر را در غزه آغاز کرد. نخست نجات نتانیاهو از محاصره تظاهرات خیابانی مردم اسرائیل علیه او و سپس کشاندن ایران به میدان معرکه ای که برپا کرده بود تا زمینه همان اقدامی فراهم شود که از روز گذشته رسانه های امریکائی که عمدتا در اختیار جامعه پرقدرت یهودیان امریکاست مطرح کرده اند. یعنی خطر نظامی ایران و ضرورت اقدام نظامی علیه آن، که فعلا روی گشوده شدن جبهه از جمهوری آذربایجان حساب کرده اند. امریکا بشدت نگران سرعت گرفتن نزدیکی ایران به چین و روسیه، انتقال ۱۶ هواپیمای پیشرفته سوخو ۳۵ روسیه به ایران و برتری هوائی ایران در منطقه و در نهایت، نگران "نگاه به شرق" ایران است. در همین ارتباط عوامل نفوذی اسرائیل و امریکا در ایران بار دیگر سوژه حجاب را علم کرده اند تا مردم را به خیابان بکشند. از سوی دیگر، دولت کم توان رئیسی نیز قدرت تصمیم گیری نهائی و نجات ایران از دلار و گرفتن گریبان صاحبان هولدینگ هائی که مملکت را دراختیار گرفته و با سلاح دلار جنگ داخلی با مردم را پیش می برند ندارد. شاید به همین دلیل بیت رهبری سیاست خارجی را به مجمع مصلحت نظام و در واقع به علی شمخانی سپرده که مستقیما رهنمودهای رهبر را دنبال می کند. آشتی ایران و عربستان در پکن، سفر به امارات خلیج فارس، دیدار با نماینده ویژه پوتین در تهران و توافق بر سر سرعت بخشیدن به احداث راه آهن رشت- آستارا (کریدور شمال- جنوب) با سرمایه گذاری روسیه و نشانه هائی دیگر، حکایت از همین نقش دارد که به آن اشاره کردیم.

علیه سه ضلع مثلت توطئه، یعنی ماجراجوئی اخیر اسرائیل در غزه، اقدامات تحریک آمیز جمهوری آذربایجان با هدایت و رهبری اسرائیل و امریکا و توپخانه تبلیغاتی تمام رسانه های امریکا مبنی بر خطر اقدامات و یورش نظامی ایران در منطقه، تاکنون ایران سیاستی هوشیانه را دنبال کرده است. یعنی نه مانند گذشته ها هیجان زده شده و خود را وارد معرکه ای کرد که اسرائیل در غزه به پا کرده، نه صف آرائی نظامی در مرز با جمهوری آذربایجان کرده و بعید است که در دام جنجال رسانه ای غرب که از دیروز شدت گرفته بیفتد. فعلا آهسته و پیوسته زخم های دیپلماتیک گذشته با کشورهای منطقه را ترمیم می کند و درعین حال به نیروهای نظامی اطراف اسرائیل این اشاره را کرده که با راکت و پهپاد کمی گوش اسرائیل را بکشند تا بداند که اگر جمهوری آذربایجان دست به اقدامی نظامی بزند، ضربه اول را اسرائیل خواهد خورد و ضربه دوم را جمهوری آذربایجان. بویژه که برای نخستین بار، پس از پایان جنگ ۱۹۶۷ که اسرائیل بلندی های جولان سوریه را اشغال کرده، سوریه به طرف شهرک نشین های اسرائیلی جولان موشک شلیک کرد و در تیررس بودن این شهرک ها را به اسرائیل نشان داد. اسرائیل بخوبی میداند که با خروج ترکیه از سوریه و عقب نشینی امریکا از این کشور، سوریه قدرتمند، دست به کار پس گرفتن جولان از اسرائیل خواهد شد و دراین زمینه ایران  نیز قطعا در کنار ارتش سوریه قرار خواهد گرفت. بخشی از دلائل حملات نظامی به پایگاههای ایران در سوریه همین است!

بدین ترتیب، آن ماجراجوئی که نتانیاهو در غزه بدان دست زد، بر خلاف آنچه در نظر داشت، می تواند موجب سرعت گرفتن سقوط دولت جنگ طلب او و خودش بشود. این نکته نیز بعید نیست که کاخ سفید با حمایت ضمنی از تظاهرات علیه نتانیاهو در تل آویو، عملا مشوق نتانیاهو و اطرافیانش برای دست زدن به ماجراجوئی اخیر بود تا استراتژی خود علیه ایران را پیش ببرد.

فیلم: شلیک دو موشک دوش‌پرتاب از نوار غزه به سمت جنگنده‌ اف ۱۶ اسرائیل، پس از سقوط پهپاد شهاب متعلق واحدهای شبه نظامی فلسطینی. ظاهرا این شبه نظامیان مجهز به تسلیحاتی مدرن شده اند.


مدیرعامل مترو:

جلوگیری از ورود بی حجاب ها

به مترو تهران صحت ندارد!


دلار زدائی و راه آهن رشت- آستارا

دستیار ویژه پوتین در تهران

گفت و شنید و بازگشت به روسیه


تایوان، دلار، اوکراین

نکات تازه از سفر

رئیس جمهور فرانسه به چین


پرواز رئیس جمهور هند

با مدرن ترین جنگنده سوخو


ناو آدمیرال گورشکوف

 در بندر جده پهلو گرفت!

راشا تودی- ترجمه نعمت بوستانی


عنوان اول پیک نت ۲۰ فروردین

جنگ و جدال حکومتی
بر سر تعیین قیمت خودرو
 


زنان بالای ۵۰ سال

از حجاب اجباری معاف شده اند؟!


دیدار لوکاشنکو و پوتین در مسکو

۴۳ پایگاه اتمی بلاروس

در اختیار روسیه قرار میگیرد!


آینده سیاسی وزیر خارجه سابق چین

آشتی ایران و عربستان

و خاتمه جنگ در یمن!


حساب جدید بانکی

Natalia Vernis
IBAN: DE92 1203 0000 1085 4703 81
BIC: BYLADEM1001
BANK: DKB
--

--------------------------

----------------------------


 جستجو در پیک نت

Site Meter Site Meter

 

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


نخستین شماره

"رادیو هفته"

در سال ۱۴۰۲

 

نخستین شماره رادیو هفته در سال ۱۴۰۲ را، با تبریک دوباره آغاز سال نو، آغاز می کنیم. در این شماره این مطالب تحلیلی و خبر را می شنوید:

- محورهای راهبردی سخنرانی نوروزی رهبر جمهوری اسلامی در مشهد؛

- آیا جنبش اعتراضی مردم ایران، چند گام فراتر رفته است؟

- دیدار رهبر حزب کمونیست روسیه با رئیس جمهور چین و رئیس جمهور روسیه در جریان سفر رئیس جمهور چین به روسیه، و همچنین دیدار مشترک و سه نفره وی با پوتین و مدویدوف قائم مقام شورای عالی امنیت ملی روسیه؛

- اشتباه پس از انقلاب رهبران جمهوری اسلامی در استفاده نکردن از ماشین در هم شکسته رژیم شاه؛

- درگذشت یکی از روزنامه نگاران شریف پیش از انقلاب ۵۷ بنام "علی پاداش"؛

- تغییر نام خیابانها و میادین ایران، در جمهوری اسلامی، اقدامی علیه حافظه تاریخی مردم بود؛

- چرا ریل گذاری راه آهن آستارا به رشت را به تاخیر انداختند؟

- سخنرانی زوگانف، رهبر حزب کمونیست فدارسیون روسیه در مجلس این کشور درباره ضرورت تغییرات بنیادین داخلی در روسیه؛

- ریاست یک ماهه روسیه بر شورای امنیت سازمان ملل و فرصت تشریح سیاست جهان چند قطبی؛

- هر سیاست نوینی، نیازمند کارگزاران نوین معتقد به آن سیاست است.

(رادیو هفته هر چهارشنبه با تحلیل رویدادهای مهم هفته ای که گذشت به روز می شود. این رادیو را بشنوید و شنیدن آن را به دیگران توصیه کنید!)

----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

خبر لغو حجاب برای زنان بالای ۵۰ سال که ابتداء رجا نیوز و سپس خبر آنلاین در ایران آن را منتشر کردند و در شماره روز گذشته پیک نت به نقل از این دو منبع باز انتشار یافت، روی تلگرام پیک نت روز گذشته بالای ۵ هزار خواننده داشت و پر مخاطب ترین مطلب بود. در فیسبوک پیک نت بیشترین خواننده را همین خبر داشت اما بیشترین اشتراک گذاری را فیلم و خبر صف غذای دولتی در ایتالیا داشت که روی ۲۰ فیسبوک خوانندگان پیک نت به اشتراک گذاشته شد.

----------------

تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت