سرمقاله ۹۲۴

مذاکره با امریکا چرا مشکل

وچرا پنهان و زیرمیزی؟

 

سفر دبیر شورای امنیت ملی ایران به روسیه

اجلاس دبیران شورای امنیت

بریکس درسن‌پترزبورگ روسیه

(پیک هفته ۱۰۹) ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۴ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۵-۴ اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۵-۴ اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


۵-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۵-۴ اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۵-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۵-۴ اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

 


امریکا از جان جهان

ومردم آن چه می خواهد؟

 

"جنگال" نام یک برنامه جنگ پژوهی است که اخبار جبهه های جنگ اوکراین را پوشش میدهد. مسئول و مجری این سایت، ایرانی است اما به زبان روسی مسلط است و اوکراین را نیز بخوبی می شناسد. سن و سالی ندارد اما آگاهی و نگاهش به جهان و تحولات جاری جالب است. در یکی از تازه ترین به روزرسانی هایش در باره جنگ اوکراین که پس از تصویب بودجه ۶۰ میلیارد دلاری در کنگره امریکا برای اوکراین تهیه کرده، مقدمه ای از خود درباره این بودجه و اهداف تصویب آن افزوده که انگیزه ما برای معرفی  این سایت و این مقدمه شد. این سایت روی تلگرام با همین نام "جنگال" قابل دریافت و عضویت است.

https://www.youtube.com/@PARUSPUT


رادیو پیک ۵ اردیبهشت به روز شد

رادیو پیک"، با هدف نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور، نسبت به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده است.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، اگر امکان آبونمان را دارید تاخیر نکنید و اگر چنین امکانی را ندارید ، ابتدائی ترین و ساده ترین کمکی که می توانید بکنید لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است.

توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته رادیو پیک (چهارشنبه ۵ اردیبهشت) مطالبی را با این عناوین، همراه با عکس ها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

 

- آخرین گام های حجتیه برای سلطه بر ایران

- دولت رئیسی علیه افزایش دستمزد کارگران

- حاشیه نشینان- پیشگامان انقلاب ۵۷ شدند

- مهرپیشانی ها در ج. اسلامی

- جنجال سازی دوباره بر سر حجاب

- ایرج میرزا ، سعدی دوران ما بود!

- هدف امریکا استقرار موشک های اتمی در اوکراین بود!

- ایران در شرایط جنگی است

- وای از شب و زن بودن!

- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی

- پایان دوران دیپلماسی کشتی های توپدار

- مذاکرات پشت پرده با امریکا

- خشونت نهادینه شده در حاکمیت و در جامعه
- ۳ کنفرانس در جنگ دوم جهانی
- چنگ قدیمی ترین ساز ایرانی


راه توده ۹۲۴ منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره ۹۲۴ (چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. گزارش ویژه این شماره بالا رفتن قیمت نفت و سرازیر شدن دلارهای نفتی به ایران در سال ۱۳۵۳ است که عملا زمینه ساز سقوط رژیم شاه شد. سرمقاله این شماره نیز در ارتباط است با مذاکراتی که گفته می شود میان ایران و امریکا پنهانی جریان دارد. در همین شماره مطالب دیگری را با عناوین زیر میخوانید:

3 مقوله نظام- رژیم ودولت، خشونت را حکومت به جامعه تزریق کرد، نیروی انقلاب ۵۷ از سال ۵۰ در اطراف تهران جمع شد، سرمایه داری مافیائی در جمهوری اسلامی، زمین افریقا زیر پای فرانسه در سنگال هم لرزید، کودتا  و انقلاب در بورکینا فاسو، جهانی متفاوت، پس از پیروزی روسیه برناتو در جنگ اوکراین، روسیه چگونه تغییر کرد، مارکسیسم و تکامل تاریخی انسان و طبیعت، اسراییل یک "کلنی" غربی در قلب خاورمیانه، رویای شیرین اتحاد دوباره اوکراین و روسیه و بالاخره حزب کمونیست روسیه بسرعت کادر حزبی تربیت می کند.

 تلگرام راه توده: https://telegram.me/rahetudeh


ادعای محسنی اژه ای و سئوال از او

دادگاههای زندانیان سیاسی

چرا علنی برگزار نمیشود؟


اعلام آمادگی استقرار موشک های اتمی امریکا

در کنگره امریکا خَر داغ شده

لهستان بوی کباب شنیده!


عنوان اول پیک نت ۴ اردیبهشت

مذاکره با امریکا
عیب ‌نیست که پنهانش‌ کنند!

ماجرای مذاکرات مستقیم و یا غیر مستقیم با امریکا در هفته های اخیر نیز، سرنوشت اخبار راست و دروغ، کوچک نمائی و بزرگ نمائی مربوط به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل و حمله موشکی اسرائیل به پایگاه نظامی اصفهان را پیدا کرده است.

درحالیکه حتی در بدنه حکومت با ایما و اشاره از تفاهم های اخیر با امریکا صحبت می شود و از آن آشکارتر، بازار ارز متاثر از همین اخبار و اطلاعات ثبات رو به کاهش پیدا کرده، تکذیب و انکار دو پهلو از سوی برخی مقامات پنهان و سایه ادامه دارد. خبرگزاری ایرنا متنی خبری آشکارا دستوری را به نقل از یک مقام معتبر اما مجهول منتشر کرده مبنی بر اینکه مذاکرات مستقیم با امریکا انجام نشده است. همین خبرگزاری در همان خبر فرمایشی اضافه کرده که مذاکرات جریان دارد اما بر سر رفع تحریم ها (نام تازه ای که برای برجام اختراع کرده اند) و مسئول آن هم باقری کنی معاون وزارت خارجه است. در متن خبر مورد بحث، آنجا که تائید می شود که مذاکرات مستقیم نبوده اما غیر مستقیم جریان داشته، اشاره ای به مذاکرات برجام و یا رفع تحریم ها نیست بلکه در قسمت دوم آن خبر به مذاکرات برجامی توسط باقری کنی اشاره می شود.

سخنگویان دولت و وزارت خارجه و بقیه وزارتخانه ها و ارگان ها در جمهوری اسلامی بی خاصیت ترین افراد  هستند زیرا هرگز خبری را در چنته ندارند که با خبرنگاران در میان بگذارند. هیچکس هم درایران نشست های خبری آنها را جدی نمی گیرد. زیرا کاره ای نیستند که خبر داشته باشند و یا اگر داشته باشند جرات طرح آن را ندارند. این هویت در غرب و از جمله در امریکا اینگونه نیست. آنها برخی خبرها را در مصاحبه های خود مطرح می کنند. از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا که روزگذشته درباره همین ارتباط ها و تماس های ایران با امریکا که در ایران تکذیب می شود، گفت:

"دولت آمریکا در سه هفته اخیر با توجه به پیچیدگی‌های تحولات و عزم جدی ایران برای پاسخ به اسرائیل، پیام‌های متعددی را از کانال‌های مختلف دیپلماتیک ارسال کرد و پاسخ‌های لازم را از طریق همان کانال‌ها دریافت کرد. مهمترین کانال ارسال پیام‌های دیپلماتیک بین ایران و آمریکا سفارت سوئیس در تهران  است."

درجریان حمله ایران به اسرائیل سپاه سفیر سوئیس را احضار کرد و مطالبی را با وی در میان گذاشت که نه رسانه ها به آن دسترسی داشتند که منتشر کنند و نه خود فرماندهان سپاه که همچنان مشغول رجز خوانی اند درباره آن دهان گشوده اند. ضمنا توجه کنید که سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا می گوید از کانال های دیپلماتیک مختلف با  ایران در ارتباط بوده است و نه از یک کانال (سوئیس).

نام مستعار مذاکرات پنهانی که جریان دارد و تلاش دو طرف کاخ سفید و ایران برای جلوگیری از بازگشت ترامپ به کاخ سفید است، "عملیات رفع تحریم" است که در روزنامه ایران که روزنامه دولت است اعلام شده است.

البته، مردم نمیدانند و به آنها گفته نمی شود، والا آنها که بازار ارز و اقتصاد ایران در چنگشان است، از همه این مسائل اطلاع دارند که اگر چنین نبود، ناگهان افزایش قیمت دلار متوقف نشده و حتی سیر نزولی را طی نمی کرد. مردم غریبه اند برای حکومت، آنها که به اخبار لاکچری دسترسی دارند هرگز در جمهوری اسلامی از پشت پرده بی خبر نیستند که این اقتضای سرمایه و بویژه سرمایه داری مافیائی است.


دبیر ستاد امر به معروف فاش کرد

گشت ارشاد بدستور رئیسی

و به فرماندهی وحیدی به خیابان آمد


استعفاهائی با هدف رفتن به دولت آینده

تردید ژنرال های اسرائیل

درحمایت از جنگ و نتانیاهو جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

خبر مربوط به دستور ابراهیم رئیسی برای فعال شدن گشت ارشاد، که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد، روی تلگرام این روزنت بالای ۵ هزار خواننده داشت. در صفحه فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت