مردم شده اند سپر بلای غارتگران

آن "مردمی" که می گویند

اقتصاد را به آنها بدهید کیستند؟

 

امروز معلوم خواهد شد

اسرائیل و حماس

طرح امریکا را خواهند پذیرفت؟

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۱-۲۵ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۱-۲۵ فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۱-۲۵ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۱-۲۵ فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۱-۲۵ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۱-۲۵ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۲ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۲۵ فروردین

زدن  پس گردنی

به اسرائیل قطعی است؟

منطقه در انتظار واکنشی است که ایران قرار است در پاسخ به بمباران موشکی کنسولگری ایران در دمشق توسط اسرائیل بدهد. در ایران نیز همین انتظار طی روزهای گذشته، بویژه پس از نماز عید فطر رهبر جمهوری اسلامی قوت گرفته است. بیش از ایران و کشورهای منطقه، خود اسرائیل در انتظار این واکنش است و دلهره و انتظار به داخل خانه های مردم اسرائیل رسوخ کرده است.
شب گذشته عبور یک شئی نورانی از روی آسمان ایران این توهم را در میان مردم بوجود آورد که حملات نظام از جانب ایران علیه اسرائیل آغاز شد، اما اندک زمانی بعد روسیه تائید کرد که یک موشک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده و آن نوری که در آسمان ایران دیده شده ناشی از پرتاب همین موشک بوده است.
آیا پرتاب این موشک یک اخطار غیر مستقیم به امریکا برای پرهیز از دخالت نظامی علیه ایران در صورت درگیری میان اسرائیل و ایران بود؟ موشک قاره پیمان با کلاهک اتمی می تواند در اندک زمانی از روسیه به امریکا برسد.
ظاهرا و براساس برخی خبرهای غیر رسمی، اگر اسرائیل با آتش بس در غزه موافقت کند و ارتش خود را از این منطقه خارج کرده و زندانیان فلسطینی را در مقابل آزادی گروگانهائی که در اختیار حماس هستند آزاد کند، واکنش ایران تعدیل و یا حتی منتفی خواهد شد. از آنجا که ایران با اسرائیل مناسبات دیپلماتیک ندارد، تضمین های لازم را امریکا باید بدهد. شاید نتایج سفر عبداللهیان به نیویورک نقش تعیین کننده در این زمینه داشته باشد. فعلا فضای "می زند یا نمی زند" و نگرانی از بالا گرفتن جنگ در خاورمیانه بر ایران و اسرائیل و منطقه حاکم است. تا اینجا، ایران بسیار زیرکانه و دیپلماتیک شمشیر داموکلس را بالای سر اسرائیل نگه داشته و تنش در داخل اسرائیل و مردم و دولت نتانیاهو را تشدید کرده است. البته این تا زمانی است که اسرائیل تن به عقب نشینی بدهد و الا دور از ذهن نیست که شمشیر داموکلس پائین بیاید. فعلا فعالیت ها و تماس های دیپلماتیک از هر سو در جریان است.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه که او را جانشین "لاوروف" وزیر خارجه کنونی و با سابقه روسیه میدانند، روز پنجشنبه گفت که روسیه با توجه به پاسخ احتمالی تهران به حمله تل‌آویو به کنسولگری ایران در دمشق، در تماس دائمی با ایران است و در داخل "بریکس" نیز انتظار می‌رود در آینده نزدیک گفت‌وگوهای جدید و عمیقی درباره طیف وسیعی از مسائل مربوط به خاورمیانه انجام شود. روسیه حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم می‌کند و معتقد است چشم پوشی امریکا در برابر اقدامات اسرائیل در خاورمیانه هسته اصلی سیاست واشنگتن و تا حد زیادی عامل اصلی ادامه و وسعت گیری تراژدی‌هاست.
در ایران مردم جنگ نمی خواهند، اما از خنجری که اسرائیل در سالهای اخیر با ترور و انفجار و کشتن فرماندهان نظامی ایران در سوریه و دانشمندان اتمی در داخل کشور به پهلوی ایران فرو کرده خشمگین هستند. آیا حکومت به خشم مردم پاسخ خواهد داد و یا مسیر دیپلماتیک را همراه با تهدید به اقدام نظامی، در صورت نگرفتن امتیازهای مورد نظرش ادامه خواهد داد؟ بخشی از پاسخ به این سئوال را امریکا باید بدهد که اسرائیل دست پروده و وابسته به آنست. شاید سقوط نتانیاهو نخستین و عملی ترین گام برای کاهش تنش و تشنج در منطقه باشد. البته اگر سیاست امریکا کاهش تنش و تشنج باشد و نه درگیر کردن ایران در یک جنگ ویرانگر و اسرائیل نیز در پی کشاندن امریکا به این جنگ به بهانه حمایت از موجودیت اسرائیل. ایران و اسرائیل و امریکا به آن چند راهی رسیده اند که باید یکی از آنها را برای آینده انتخاب کنند. شاید امریکا بتواند و بخواهد گوش اسرائیل را بکشد و یا شاید عزم ایران زدن یک پس گردنی به اسرائیل است و خود را برای پس از این پس گردنی آماده کرده و در روزهای اخیر نیز سرگرم مذاکره با متحدان جهانی خود و برآوردهای لازم در داخل کشور بوده است.


پوتین: اقدام ما واکنش به حملات اوکراین بود

روسیه مایل نبود

اوکراین را در تاریکی غرق کند


با یک پژو ۴۰۵

زن و شوهر و ۳ فرزندشان

به رودخانه زدند و غرق شدند


مصاحبه حجت الاسلام منتجب نیا

مار حجتیه در آستین انقلاب

و ج. اسلامی تبدیل به افعی شد


عنوان اول پیک نت ۲۱ فروردین

تقویت محور مقاومت
پاسخ ایران به اسرائیل است!


حمایت حزب کمونیست روسیه

از اقدامات دولت آن کشور!

گزینش و ترجمه نعمت بوستانی


رادیو پیک ۲۲ فروردین به روز شد

 

رادیو "پیک"، با نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده و این نخستین برنامه این رادیو در سال ۱۴۰۳ است. شمار شنوندگان شماره نوروزی این رادیو، از مرز ۳ هزار و پانصد گذشت و این موجب خرسندی همه دست اندرکاران آنست. رادیو پیک هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، ابتدائی ترین و ساده ترین کار لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است. توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز روی یوتیوب، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته رادیو پیک (چهارشنبه ۲۲ فروردین) مطالبی را با این عناوین، همراه با عکس ها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

 

- پایان تعطیلات فروردین ۱۴۰۳

- اعتراف رهبر به چهار کانون بحران در ایران

- چند سئوال و پاسخ شرعی

- تفسیری بر حمله به کنسولگری ایران در دمشق

- وصل راه آهن ‏ایران از طریق افغانستان به چین

- نامه مرتضی كيوان به سياوش كسرايی

- مرزهای ایران مناطق نظامی می شوند

- نان پزی زنان بروجن

- هیچکس از عاقبت اوضاع خبر ندارد!

- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی و تفسیر آنها

- سفر به چین، پس از ۳۲ سال

-جنبش خود جوش مردم ایران برای دفاع از تاریخ و سنت های ملی

- بلند شدن صدای "هنگدرام" در ایران جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

مصاحبه حجت الاسلام منتجب نیا درباره حجتیه و جبهه پایداری، در شماره روز سه شنبه پیک نت نزدیک به ۹ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت. معرفی برنامه رادیو پیک نیز بالای ۵ هزار خواننده روی تلگرام پیک نت داشت. روی صفحه فیسبوک پیک نت نیز مصاحبه منتجب نیا و معرفی برنامه این هفته رادیو پیک بیشترین خواننده و اشتراک گذار را داشتند.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت