خبر دریافتی از ایران

سپاه و بیت رهبری، نگذاشتند

هاشمی رئیس خبرگان شود

 

رشد 71 درصدی

25 هزار نفر از صد کشور

در صفوف داعش و القاعده

(پیک هفته  109)      15 فروردین 1394 برابر با 4  آوریل 2015  

  pyknet@inmano.com


فیسبوک 

پیک نت


 سخن روز


دو هفته

بر ما چه گذشت!

دیدارهای نوروزی همکاران پیک نت، اغلب همراه بود با بحث در باره اوضاع ایران و برخی همآهنگی های بیشتر برای انتشار اخبار. درکنار این بحث ها – از جمله تاکید بر تمرکز بیشتر روی تفسیر خبرها- مسئله مهم هزینه های انتشار پیک نت نیز مطرح شد. در بحث دوم، تاکید شد که طی یاداشتی از انگشت شمار دوستانی که استوار بر سر عهد خود ایستاده و طی سالهای اخیر از پرداخت آبونمان خود غفلت نکرده اند تشکر کنیم و بنویسیم که اگر همت آنها نبود، تا کنون پیک نت بر زمین مانده بود، زیرا ما هیچ منبع درآمد جز آبونمان خوانندگان نداریم و از هیچ مرکز و منبعی نیز حمایت مالی نمی شویم. امیدواریم این تشکر و یادآوری، موجب تشویق دیگر خوانندگان پیک نت نیز بشود و اگر کمک مالی نمی کنند، لااقل آبونمان سایتی را که می خوانند بصورت منظم پرداخت کنند. حتی اگر این رقم، رقم چشمگیری نباشد، اما وقتی روی هم گذاشته شود چنین نیز می شود و نمی گذارد کمر ما زیر بار مالی انتشار پیک نت خم شود. وقت، انرژی و تجربه ای حرفه ای به همراه درک سیاسی از اوضاع ایران و جهان پشت پیک نت خوابیده است و دریغ است که بخوانند و منظم هم بخوانند اما فراموش کنند آنچه را می خوانند محصول چه زحمت شبانه روزی است. از همه آنها که از داخل کشور بارها اعلام آمادگی برای کمک مالی و پرداخت آبونمان کرده اند نیز بار دیگر تشکر کرده و ضمن سپاس، نظر همیشگی خود را مطرح می کنیم که ما صلاح نمی دانیم از داخل کشور چنین کاری انجام شود، مگر آن دوستان کسانی را در خارج از کشور داشته باشند و از طریق آنها اقدام کنند.

از همه آنها که در دو هفته اخیر پیام پشت پیام نوشته و پرسیده اند چرا پیک نت منتشر نمی شود نیز بابت این علاقمندی و حساسیتشان تشکر می کنیم و بر این تشکر می افزائیم که ای کاش اندکی از این حساسیت و علاقه را هم در پرداخت آبونمان خود داشتید. ضمن آن که مطابق سالهای گذشته، همکاران پیک نت هم کمی استراحت می کنند و به زندگی شخصی خود می رسند و هم با توجه به پراکندگی همکاران در کشورهای مختلف، فرصتی پیدا می کنند تا سفر کرده و با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

دست همگی را به گرمی می فشاریم. حتی آنهائی را که از آنها بابت فراموش کردن آبونمان خود از آنها گله داریم.

 شادی ملی

در شامگاه 13 نوروز

این نخستین شماره پیک نت در سال 1394 است. ما هم مانند همه مردم ایران خوشحالیم که پس از قریب سه هفته مذاکره نفس گیر اتمی، سرانجام راه حلی برای خاتمه بخشیدن به تحریم ها و برداشتن بار فشار اقتصادی از دوش مردم پیدا شد. این که در فعالیت های اتمی چقدر عقب نشینی شد و یا نشد، در درجه دوم اهمیت قرار دارد. بحث دوم را باید گذاشت برای آنها که از کنار تحریم ها میلیاردها دلار ثروت کشور را در دوران احمدی نژاد به جیب زدند و هنوز هم سنگ اتمی را به سینه می زنند. انفجار خوشحالی مردم پس از شنیدن خبر تفاهم اتمی و خاتمه تحریم ها در شهرهای ایران، حتی شهرهای نه چندان بزرگ ایران از یکسو و جز و ولز کردن کیهان تهران علیه این تفاهم از سوی دیگر، خود گویای تمام مسائل است. برای مردم مهم نیست که سایت اتمی "فردو" چه سرنوشتی پیدا کرد و یا تولید آب سنگین در "اراک" ادامه پیدا می کند یا نمی کند و یا سایت اتمی نطنز مهار شده فعالیت خواهد کرد و یا نخواهد کرد. اینها درد مردم نیست. درد مردم اقتصاد فلج شده، بیکاری، فضای بسته سیاسی به بهانه اتمی بودن کشور و فضای جنگی و چپاولی است که در دوران 8 ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد صورت گرفت و اخبار جسته و گریخته آن را در یکسال و نیم اخیر شنیده اند. رئیس جمهوری که او و حامیانش باید محاکمه ملی شوند و اتفاقا پافشاری همه آنها بر ادامه حبس خانگی میرحسین موسوی، از جمله برای گریز از این محاکمه است. به جرات می توان گفت که علیرغم تعطیلات نوروز، مردم بی وقفه اخبار مذاکرات را دنبال می کردند و در هر محفل و دید و بازدید نوروزی، بحث اصلی مذاکرات لوزان سوئیس بر سر فعالیت اتمی و تحریم ها بود. بسیاری از مردم نمی دانستند و نمی دانند لوزان کجاست و چیست، اما میدانستند که در این محل مذاکرات جریان دارد. از بعد از دهه اول جمهوری اسلامی، برای نخستین بار نفرت از اسرائیل و دولت حاکم آن بدلیل مخالفتش با تفاهم اتمی جنبه وسیع مردمی به خود گرفت. پافشاری دولت روحانی برای حل مسئله تحریم ها و تسلیم نشدنش به فشار آشکار و پنهانی که در داخل کشور بر وی وارد می آمد و در آینده نیز خواهد آمد، بی شک بر حمایت مردم از وی افزود و این همان درد جانکاه کسانی است که نگران از کف دادن مجلس آینده و بویژه مجلس خبرگان آینده اند.

نحسی 13 با اعلام لغو تحریم ها شکست!

این عکس مربوط به تجمع مردم منتظر آخرین نتیجه مذاکرات اتمی و شنیدن خبر توافق در مقابل وزارت خارجه در تهران است. با این شعارها: روحانی متشکریم. ظریف دوستت داریم. البته گاهی نیز: مذاکرات عالی بود، جای محمود خالی بود!

در برخی از شهرهای ایران مردم به خیابان آمدند و البته نیروی انتظامی و انصارش هم تا آنجا که توانستند، به بهانه های مختلف جلوی تجمع بزرگ را گرفتند. از جمله در اصفهان که نیروی انتظامی به بهانه "سرعت غیر مجاز"، "سبقت غیر مجاز" و.... اتومبیل های مردم را متوقف می کرد. به همین دلیل و با توجه به اینکه مردم دیر وقت شب از خبر توافق مطلع شده بودند برای جمعه شب قرار شادمانی و حمایت از نتیجه بدست امده گذاشتند.


روحانی خطاب به مردم:

6 قطعنامه تحریم

با اجرای تفاهم اتمی لغو می شود


پس از درگذشت همسر جنتی

مژده به ملت ایران

آیت الله جنتی صحیح و سالم است!


گمرک ج. اسلامی اعلام کرد

7 میلیون تن برنج و گندم

در سال 2014 وارد ایران شد!

 


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


فصلی تازه

برای ایران

افسانه نگاهی

آنچه که بعنوان توافق اتمی بدست آمده، از زوایای مختلف باید دیده شود. نه تنها جمع شدن بساط تحریم ها و بیرون کشیدن پرونده ایران از شورای امنیت سازمان ملل، بلکه دور شدن خطر حمله نظامی و جنگ را هم باید دید. یعنی همان چیزی که اسرائیل دنبال آن بود و هنوز هم هست و بدنبال متحدان اروپائی و امریکائی برای این هدف می گشت. من حتی معتقدم بازی جنایتکارانه ای که بنام "حکومت اسلامی شام و عراق" (داعش) راه انداخته اند و پایه های اولیه آن را بوش پسر در دوران ریاست جمهوری اش با حمایت و سازماندهی القاعده و اسامه بن لادن ریخت و رسما گفت که امریکا به این لولو برای سلطه بر جهان نیازمند است هم حداقل تضعیف می شود. شاید این توافق زمینه ساز باقی ماندن دمکرات ها در کاخ سفید، پس از اوباما نیز بشود و سیاست کنونی کاخ سفید در برابر ایران و در برابر اسرائیل ادامه پیدا کند. نه خیال کنید که نمی دانم اهداف استراتژیک امریکا در منطقه و جهان چیست، اما بهرحال باید بدانیم که دیپلماسی هم نقش آفرین است. همانگونه که دیپلماسی کنونی دولت روحانی نقش آفرین شد. موفق باشید.

 

 


اخوان المسلمین

در خاورمیانه

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)