سرمقاله 611

رهبری فلج سازی مملکت

3دهه برعهده آقای خامنه‌ای بوده

 

علم الهدا سرود یاد دیگران میدهد

شورای شهر مشهد

به ساز امام‌جمعه نخواهد رقصید

(پیک هفته ۱۰۹) 26 مرداد  1396 برابر با 17 اوت 2017 

 pyknet100@gmail.comپر خواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (چهارشنبه) گفتگوی تلفنی روحانی و پوتین بود که روی فیسبوک و کاناتل تلگرام روزنت پیک نت جمعا 8 هزار و 738 خواننده داشت.


24-25 مرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


24-25 مرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


24-25 مرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


24-25 مرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


24-25 مرداد

منتخب اخبار ورزشی


24-25 مرداد

منتخب اخبار اقتصادی


توپ کابینه روحانی

در زمین بیت رهبری است

بخش مهمی از دیپلماسی "اشارات غیر مستقیم" است. یعنی به "در" بگی که "دیوار" بشنود. در چین و ایران، دیپلماسی با همین "علم اشاره"، آغشته است به ضرب المثل ها و اگر گفتگوئی داخلی باشد برخی ابیات و مصرع ابیات شعرای ایران که خود یک گنجینه است. در میان روحانیون و حکومتیان ایران هم گهگاه این زبان به گوش می رسد. آقای خمینی سر آمد روحانیون از این نظر بود و بسیار زیرکانه می توانست از ضرب المثل ها و اشعار و داستانها برای گفتن حرف های پنهانش استفاده کند. او بویژه از داستان های مثنوی مولوی بسیار بموقع و خوب مدد می گرفت. روزی که پیغام مفتی اعظم الازهر مصر را برایش آوردند تا گروگانهای امریکائی را آزاد کند گفت: مفتی، مفت حرف می زند، اما مفتی حرف نمی زند". روز اول حمله ارتش عراق به ایران گفت: شیر پیر هم وقتی از ترس بقیه شیرها عقب عقب می رود، نعره ای می کشد اما بادی هم از خودش خارج می کند" (داستانی از مولوی). از میان حکومتیان و روحانیون حکومتی، ظاهرا حسن روحانی از این هنر بهره دارد. در مناطره های تلویزیونی این را همراه با حضور ذهن نشان داد و در همین روزها که بحث کابینه است از همین فن "به در میگم که دیوار گوش کنه" استفاده می کند. دیروز گفت که لیست وزرا را با مقام رهبری مشورت نکرده ام. و این آشکار بود که زیر فشار چنین می گوید زیرا دفتر رهبری خودش اطلاعیه داده که 4 وزیر را رهبر انتخاب می کند و در باره چند وزارت خانه هم پیشنهاد می دهد. یک روز جلوتر نیز درمجلس گفت که دلش می خواست سه زن در کابینه بودند اما نشد!" همه میدانند چه کسی نگذاشت. شاید رهبر هم از ترس جنجال های بعدی با حضور زنان در کابینه، حتی در حد یک وزیر زن شبیه حضور وزیر بهداشت در کابینه احمدی نژاد مخالفت کرد اما بهرحال او با این دل خواسته و تمایل روحانی مخالفت کرد. روحانی می خواهد بگوید که هر چه رهبر گفت قبول کرد تا هیچ بهانه ای برای کارشکنی در کار دولت نباشد. حالا این گوی و این میدان!

با آگاهی از همین همآهنگی و قبول نظر رهبر است که روز گذشته یکبار دیگر روزنامه رسالت که پدرخوانده جناح راست حکومتی و بانگ امام جمعه هاست قلم به ستایش از لیست وزرا گشود.


ننگی ابدی برای آقای خامنه ای خواهد بود

مرگ پر هزینه

شیخ مهدی کروبی درحصر

 

مرور مطبوعات 25 مرداد

طناب کشی رئیس جمهور

و امام جمعه ها در وزارت کشور


چه تحولی روی داده؟

تغییر فرماندهان

و نظراتی متفاوت با گذشته


آلمان بر سر دو راهی دنباله روی

یا ایستادگی در برابر امریکا

راشیا تودی ( روسیه امروز) ترجمه رضا نافعی


 هفته نامه راه توده (شماره 611) منتشر شد

هفته نامه راه توده – شماره 611 (پنجشنبه 26 مرداد 1396) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی صفحه فیسبوک و کانال تلگرام این نشریه نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره راه توده اختصاص به ترکیب کابینه دوم روحانی دارد که بحث در باره آن در مجلس جریان دارد. بخش پایانی ترجمه گزیده های مهم اسناد اخیر و منتشر شده در امریکا درباره کودتای 28 مرداد را نیز در این شماره می خوانید. در پیوند با بخش پایان اسناد کودتای 28 مرداد مقاله ای داریم مستند به همین اسناد در باره یورش و سرکوب حزب توده ایران. کتاب تحقیقاتی علی گلاویژ در باره مناسبات ارضی در کردستان با دو بخش نتیجه گیری به پایان می رسد که بخش اول آن در این شماره منتشر شده و بخش دیگر آن در شماره آینده راه توده منتشر خواهد شد. بخش دیگری از کتاب برخی بررسی ها... طبری نیز در این شماره منتشر شده است. نگاهی به جنجال بر سر بازار صادرات ایران در مطبوعات و رسانه های ایران، فصل نوین ارتباط حکومت لیبی با روسیه، ادامه محاصره ترامپ در امریکا، بخش سوم مصاحبه با مهدی پرتوی، مقاله ای درباره ریشه های عقب ماندگی ایران، واقعیات خونین دهه 60 درجمهوری اسلامی و... مقالات و مطالب دیگر این شماره راه توده است.


منتخب اخبار روزهای گذشته


مکارم شیرازی آیت الله شکر خوار

جلوی واردات شکر

به کشور را نمی توانند بگیرند!


حکومت باید به خود نگاه کند!

ریشه های خشونت

جاری در ایران در کجاست؟


چه کسی جز رهبر

اجازه‌نداد سه زن وزیرشوند؟


نفس ترامپ را در امریکا گرفته اند

گفتگوی تلفنی روحانی و پوتین

درباره نفت و گاز و حمل و نقل


مرور مطبوعات 25 مرداد

علی جنتی: امام جمعه ها از عشق نفرت دارند!


ابطحی: درباره وزیر پیشنهادی ارتباطات

زمین گیر وغافل

از برخی جنجال سازی ها نشویم


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 12 هزار 300 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com