ارتش روسیه مانع است

ارتش او کراین نقشه

نسل‌کشی درشرق‌کشور را دارد

 

پیشنهاد روسیه به امریکا

و ناتو برای صلح مسلح

اسپوتنیک- ترجمه رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹)  28  آذر  ماه ۱۴۰۰ - 19 دسامبر  ۲۰۲۱

 pyknet100@gmail.com


27-28 اذر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


27-28 اذر

رویدادهای منطقه و جهان


27-28 اذر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


27-28 اذر

منتخب اخبار
شهرستان ها


27-28 اذر

منتخب اخبار ورزشی


27-28 اذر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 28 آذر

ایران و امریکا

علاقه‌ای به ادامه‌تنش ندارند

از روز روشن تر است که که مذاکرات اتمی در وین، این بار مطلقا با هدایت رهبر جمهوری اسلامی پیش برده می شود و هیات مذاکره کننده ایران کوچکترین اختیاری برای تصمیم گیری ندارد و ای بسا اساسا توان و اطلاعات لازم برای تصمیم گیری را هم ندارد. با توجه به همین واقعیت، با آنکه در پایان این هفته اعلام شد طرفین مذاکره بر سر یک پیش نویس مرکب از پیش نویس هیات مذاکره کننده دولت روحانی و چند پیشنهاد اصلاحی تیم مذاکره کننده کنونی به تفاهم رسیده اند و تمام زمینه های یک توافق فراهم است، هیات ایرانی درخواست توقف چند روزه برای استراحت در  ایران را داد که معنای آن بازگشت به ایران و کسب اجازه است. این درحالی است که هم رئیس هیات ایرانی و هم طرفین مذاکره معتقدند می توان بسرعت به تفاهم رسید و دفتر مذاکرات را بست و وارد مذاکرات مستقیم برجامی با حضور امریکا شد.

در همین مورد اولیانف رئیس هیات روسه گفت: مذاکرات بعدی می‌تواند آخرین دور باشد. من خوش بینانه چنین احساس می‌کنم که هشتمین دور رایزنی‌ها به منظور احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند آخرین و البته طولانی‌ترین مذاکرات باشد.

برخی هیئت‌های نمایندگی کشورهای غربی نیز همین خوش بینی اولیانف را تکرار کرده و گفته اند که به نتیجه دور بعدی مذاکرات امیدوار هستند و دلیلی برای شکست مذاکرات نمی‌بینم، اگرچه هر گونه حرکت یا سخن غیرمحتاطانه‌ای می‌تواند اوضاع را پیچیده کند و همه تلاش‌های انجام شده را بی‌اثر سازد.

باقری کنی هم،  گفته است: ۱+۴ با رویکرد ایران که در پیش‌نویس مطرح کرده ایم، موافقت کرده اند. اکنون دو پیش‌نویس در برابر خود داریم، 1- لغو تحریم‌ها و 2- بازگشت به تعهدات اتمی. دور بعدی مذاکرات (منظور پس از بازگشت از ایران و گرفتن دستور کار) بر مبنای این دو پیش‌نویس خواهد بود.

از سوی دیگر "آنتونف" سفیر روسیه در آمریکا نیز گفته است: ایالات متحده و ایران در جستجوی راه حلی برای مساله احیای برجام اند و حداکثر انعطاف را ازخود نشان میدهند. ما اطمینان داریم که هم ایران و هم آمریکا هیچ علاقه ای به تشدید تنش ها ندارند. به همین خاطر از همه طرف ها دعوت می کنیم حداکثر انعطاف را ازخود نشان دهند و سهم خود را  در یافتن راه حلی قابل قبول برای یکدیگر ادا کنند


حسین راغفر

یک طبقه الیگارش

مانع تغییر ساختار اقتصادی است


لطافت یا سیل؟

باران که در لطافت طبعش خلاف نیست، در ایران اگر نیاید خشکسالی است و اگر بیاید سیل است. این فیلم مربوط به بارش شدید باران در اهواز و راه افتادن سیلاب در خیابانهای شهر بدلیل آبگرفتگی سیستم زیر زمینی انتقال آب است.


مسکو:

حضورناتو درمرز روسیه یعنی جنگ


چرا نباید از تجربه قبلی ها استفاده کرد؟

مردم باید بدانند هدف از

کسب فنآوری اتمی چیست؟


اگر کس هست، یک جمله بس است

اگر درها باز شود

چند نفر درایران می‌مانند؟


عنوان اول پیک نت 27 آذر

بده بستان در مذاکرات
سازش‌ و‌عقب‌ نشینی نیست!


مردم فیلم امنیتی سیما را قبول نکردند

مادر ستار بهشتی

زمین خورد و یا زمینش زدند؟


37 در صد دارندگان مدال المپیادها رفته اند

از هر 3 ایرانی یکنفر برای

مهاجرت لحظه شماری می کند


سرمقاله 814
جنبش اعتراضی ایران نیازمند
یک ‌برنامه ‌نوین ‌سیاسی-اقتصادی ‌است


راه توده 814 منتشر شد

 

هفته نامه راه توده - شماره 814 (چهارشنبه 14 آذر 1400) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به جنبش های اعتراضی رو به گسترش در ایران و ضرورت تدوین یک برنامه اقتصادی- سیاسی برای این جنبش است. گزارش ویژه این شماره مربوط به جنبش بابیه و فرقه بهائیت در ایران است. در این شماره مقالاتی نیز میخوانید با عناوین زیر:

ناقوس ها برای حکومت به صدا در آمده، آیا رئیسی ادامه پدیده ای بنام احمدی نژاد است؟، پیوند با داخل کشور یگانه راه مبارزه سیاسی است، از تاسیس ذوب آهن ایران تا توان اتمی ایران، درسی که کشاورزان ایران از کشاورزان هند باید بیآموزند، هنوز یاد اصغر محبوب چشمها را خونباران می کند، روسیه میتواند تسلیحات اتمی را در اطراف امریکا مستقر سازد، نیروهای نیابتی امریکا در افغانستان، اتحادیه اروپا می تواند دمکراتیک شود؟، دکتر آریان پور، آن که دیگر در میان ما نیست و بالاخره تابلوئی از انقلاب 57 و آغاز جمهوری اسلامی.

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh

حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (شنبه) درباره بده بستان در مذاکرات سازش و عقب نشینی نیست، روی تلکرام این روزنت نزدیک به 7 هزار خواننده داشت و پر مخاطب ترین مطلب در میان مطالب این شماره پیک نت بود. روی فیسبوک پیک نت نیز همینگونه بود و همین مطلب روی 11 فیسبوک خوانندگان پیک نت به اشتراک گذاشته شد


آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران