سخنان دبیرکل ناتو

نگرانی امریکا از همکاری

چین و روسیه برای‌جهانی‌تازه

 

حاصل تبلیغات حکومتی

گلوله های برفی خرافات

زیر آفتاب آگاهی مردم ایران!

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ - ۸ ژانویه ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۱۷- ۱۸ دی

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۷- ۱۸ دی

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۷- ۱۸ دی

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۷- ۱۸ دی

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۷- ۱۸ دی

منتخب اخبار ورزشی


۱۷- ۱۸ دی

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۱۸ دیماه

ادامه "اعدام درمانی"

ومخالفت با کمرنگشدن سوژه‌حجاب

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که احیای توافق هسته‌ای از دستورکار سیاست خارجی امریکا خارج شده و آمریکا اکنون بر مسائل داخلی و ناآرامی‌ها و نیز مقابله با روابط در حال گسترش ایران و روسیه متمرکز است.

اکنون مسئله اتمی ایران در حاشیه مناسبات ایران با روسیه قرار گرفته و آنچه که امریکا را نگران می کند مثلثی است مرکب از روسیه- چین و ایران. بنابراین، غرب و بویژه امریکا از هر امکانی برای تخریب این مناسبات استفاده خواهد کرد، از جمله، بهره گیری تبلیغاتی از آن پاس هائی که آگاهانه و یا نا آگاهانه از داخل حکومت به امریکا داده می شود. (در این زمینه مرور کنید مطبوعات داخل کشور را که همگی در خدمت همین سیاست امریکا عمل می کنند) بگیر و ببندهای جاری و بویژه اعدام هائی که صورت گرفته و می گیرد بخشی از همین پاس به امریکاست. هر نوع عقب نشینی از برابر خواست مردم و تن دادن به آن تغییرات اقتصادی و اجتماعی که مردم طالب آن هستند تضعیف خیزی است که امریکا در مرحله کنونی علیه سیاست خارجی جمهوری اسلامی برداشته و در آینده نیز این خیز را با دورخیز بیشتری برخواهد داشت. به رویدادهای همین ۴۸ ساعت گذشته در داخل ایران دقت کنیم. بلافاصله پس از حضور یک نماینده زن با روسری و نه چادر سیاه در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی ظاهر و علی خامنه ای نیز گفت که حجاب حتما نباید چادر باشد (نقل به مضمون) مرتجعین مذهبی در داخل کشور بسیج شدند تا اجازه ندهند این سوژه فشار به مردم و تشدید خشم آنها تضعیف شود. در همین شماره پیک نت در بخش منتخب اخبار سیاسی می خوانید که باصطلاح متدینین چگونه علیه همین با روسری و نه چادر در بیت رهبری و سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره حجاب بسیج شده اند. درکلاب هاووس های مذهبی بحث با صراحت بیشتری در این جهت جریان دارد. از سوی دیگر، آنها که خود را مالک جان مردم میدانند و چکش دادگاهها و چوبه دار را در اختیار دارند برگ "اعدام درمانی" را با دو اعدام (مربوط به رویدادهای کرج) زمین زدند تا تلویزیون های سه قلوی لندن بی سوژه نمانند و در داخل کشور هم مردم فکر نکنند عقب نشینی هائی از جانب حکومت آغاز شده است. ما بارها و بویژه از اول جنبش اعتراضی سه ماه گذشته نوشتیم و بارها تکرار کردیم که تحلیل رویدادها بسیار دشوار تر از انتشار زنجیره ای خبرهائی است که همه از روی دست هم کپی کرده و آن را زیر شعار همراهی با جنبش اعتراضی منتشر می کنند. حتی برخی اخباری که جعلی و بقول رایج "فیک" است و شاید خود حکومت مروج و مبتکر آن، تا سپس با افشای دروغ بودن آن، آنچه واقعیت است در سایه قرار بدهد و افکار عمومی را نسبت به همه خبرها و از جمله خبرهای واقعی بی تفاوت کند.


ورود به میدان تانکهای مدرن امریکا و موشک زیرکن روسیه

ناتو می خواهد امسال را

تبدیل به سال خونین کند!


جهان وصله شلوارجین امریکائی‌است!

 

بر هیچکس پوشیده نیست که بایدن دچار حواس پرتی است، اما باید توجه داشت که برخی حرف های او درک همه سیاستمداران و حتی مردم امریکا درباره موقعیت امریکا و جهان است و این همان مسئله ایست که سرانجام باید در جهان حل شود و امریکا احساس خودبرتر بینی را فراموش کند. آنچه که باید در این سخنرانی میگوید، برخاسته از همین درک عمومی و تبلیغات رایج در امریکاست!


سخنرانی مهم پوتین در کرملین

جهان دیگر حاضر نیست

دیکتاتوری غرب را تحمل کند!


تحلیلگر وال استرایت :

روسیه جنگ اوکراین را برده

وبحران را به‌غرب تحمیل‌کرده


ادعای سخنگوی سپاه:

سپاه نخواست در اعتراضات

حمام خودن راه بیاندازد!


عنوان اول پیک نت ۱۷ دیماه

کوچکترین تحولات را

باید زیر ذره بین گذاشت!


نگاهی به آمار کشفیات سلاح جنگی و مواد مخدر

سلاح جنگی از کدام مرز

و با کدام هدف وارد ایران می شود؟


مصاحبه نوه ژنرال دوگل

غرب یک توطئه بزرگ را

علیه روسیه تدارک دیده بود!


دکتر پزشکیان نماینده تبریز

به هر کسی که اعتراض دارد

فورا انگ آشوبگر می زنند!


با فرمان رئیس جمهور جدید

صدور فرمان جلوگیری از

خصوصیسازی شرکتهای دولتی برزیل


خاورمیانه اروپای جدید خواهد شد!


سرمقاله راه توده ۸۶۴

به قیمت سازش با امریکا

می‌خواهند تن به‌تغییرات ندهند!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

سخنرانی ولیعهد عربستان در اجلاس اقتصادی کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس با نزدیک به ۵ هزار خواننده پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته بود. حتی همین آمار هم نشان میدهد که تا چه نگاه سیاسی به مسائل داخلی و خارجی سقوط کرده است. از نگاه ما عنوان اول و ترجمه سخنرانی پوتین در کرملین مهم ترین خبر پیک نت روز گذشته بود و حتی سخنرانی پوتین آینده جهان را ترسیم کرد اما کو گوش شنوا و دقت نظر ایرانی هائی که تلگرام را شخم می زنند؟ البته روی فیسبوک پیک نت ظاهراً خوانندگان سیاسی تری حضور دارند زیرا همین دو مطلب مورد اشاره ما بیشترین خواننده را داشتند و روی ۲۶ فیسبوک خوانندگان آنها نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت