نظر وزیر خارج سابق رومانی

زمزمه های تقسیم اوکراین

میان چهار کشور اروپائی!

 

سخنان غافلگیر کننده رئیس جمهور مکزیک

ناتو عملا در جنگ اوکراین

ورود کرده و عمل می کند!

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ - ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۲۹-۲۸شهریور

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۹-۲۸شهریور

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۹-۲۸شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۹-۲۸شهریور

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۹-۲۸شهریور

منتخب اخبار ورزشی


۲۹-۲۸شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۹ شهریور

حکومت نیازمند

یک خانهتکانی اساسی‌است!

همزمان با تظاهرات در شماری از دانشگاهها علیه گشت ارشاد که در ادامه آن به تظاهرات در برخی از خیابانهای تهران از جمله خیابان های حجاب و بلوار کشاورز نیز انجامید و به درگیری پلیس و لباس شخصی ها با تظاهر کنندگان ختم شد، اعلام شد که رئیس پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ برکنار شد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اطلاع داد که سرهنگ میرزایی رییس پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ تا بررسی دقیق و کامل ابعاد پرونده مهسا امینی برکنار شده است. اقداماتی سطحی و موقت برای آرام کردن افکار عمومی جامعه، که شدیدا متاثر از قتل مهسا امینی در مرکز گشت ارشاد تهران است. همچنین حجت الاسلام حجتی کرمانی که از جمله روحانیون روشن بین و زندانی دوران پیش از انقلاب است و با رهبر جمهوری اسلامی نیز دوستی دیرینه دارد، در نامه ای خطاب به وی خواهان انحلال گشت ارشاد شد. او نوشت: "وجود گشت ارشاد، یک منکر است. منکر، گشت ارشاد است و جز با انحلال آن نهی از منکر ممکن نیست و این، جز از دست شما ساخته نیست."

ستاد امربه معروف و نهی از منکر نیز اعلام کرد که برای رفع معضل بدحجابی باید  مساله جرم بودن بدحجابی که نیاز به دستگیری و پرونده سازی و دادگاهی شدن دارد، برداشته شود و بر اساس طرح جامع عفاف و حجاب با نگاه تخلف با بدحجابی برخورد گردد که به حل مساله بدون هرگونه تنش اجتماعی  کمک می کند.

همانگونه که در شماره روز گذشته پیک نت نوشتیم، جلوگیری از رویدادهائی مانند قتل مهسا امینی، با تصمیمات روبنائی ذکر شده در بالا حل نخواهد شد و جمهوری اسلامی نیازمند یک پوست اندازی ۳۰ ساله است. این پوست اندازی از صدا و سیما و تریبون های نماز جمعه و امام جمعه ها شروع می شود و شامل دهها نهادی نیز می شود که با بودجه محرمانه و علنی برای ترویج و اجرای اسلام حکومتی تشکیل شده است. پیش از گرفتن گریبان رئیس پلیس امنیت اخلاقی، باید گریبان امام جمعه هائی را گرفت که از تریبون نماز جمعه اسید پاشی را توصیه کردند  و این تازه بیانات علنی آنهاست و قطعا در خفا توصیه های دیگری به برخی گروه های فشار و جنایت می کنند. هر هفته که امام جمعه هائی نظیر علم الهدا و یا امام جمعه اصفهان و تبریز و دیگر شهرها سخنرانی می کنند یک معضل تازه برای مردم و جامعه بوجود می آورند و دولت و حکومت را نیز در تنگنا قرار میدهند. بحث فراتر از حجاب است. بحث بر سر خاتمه بخشید به تقسیم جامعه به خودی و غیر خودی و مکتبی و غیر مکتبی است که همه رانت خواری، فساد و غارت حکومتی، تبعیض و خشونت از آن برخاسته و بر می خیزد. ساختار اقتصادی و اجتماعی حکومت باید چنان تغییر کند که با سیاست خارجی دوران اخیر همخوانی داشته باشد، در غیر اینصورت مردم ناراضی و گرسنه و تحت فشار مقررات اجتماعی نه تنها سیاست خارجی نوین را درک نمی کنند بلکه علیه آن نیز موضع گیری می کنند. در  پشت این موضع گیری ها که در حد چین و روسیه ستیزی باقی نمی ماند و فردا شانگهای ستیزی و بریکس ستیزی هم به آن اضافه خواهد شد، مافیای پرقدرت اقتصادی جمهوری اسلامی قرار دارد که خواهان همه نوع سازش با امریکا و غرب، درحد تسلیم کامل و احیای روابط دوران شاه با غرب است. نگاه کنید به صفحه اول روزنامه دنیای اقتصاد که با چه پوششی خبر سفر رئیس توطئه گر مجلس نمایندگان امریکا به ارمنستان را پوشش داده است. نگاه کنید به گزارش هائی که از مرگ ملکه ۹۵ ساله انگلیس در مطبوعات و رسانه های ایران منتشر شد. اینها تنها مشتی است نمونه از خروار!

بنابراین، ایران و حکومت نیازمند یک خانه تکانی اساسی در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی است و تا این خانه تکانی سازمان داده نشود و گام به گام به اجرا گذاشته نشود، آش همان خواهد بود و کاسه همان کاسه. دیروز زهرا کاظمی بود و امروز مهسا امینی و فردا یک رویداد دیگر و افزایش خشم متراکم شده مردم ایران.


تغییر استراتژی جنگی روسیه در اوکراین

پیشرفته ترین پهپادهای ایران

در خدمت ارتش روسیه قرار گرفت!


روسیه برای جلوگیری از این اقدام هشدار داد

موشک های دارای امکان حمل

کلاهک اتمی برای ارتش اوکراین


نخست وزیر مجارستان:

۴۰ در صد صنایع اروپا

 در زمستان خواهد خوابید!


عنوان اول پیک نت ۲۸ شهریور

قتل یک دختر جوان

توجه مردم را ازمهمترین

 خبرخارجی ایران دورکرد!


ادعای وال استریت ژورنال

حملات پهپادهای ایران

به تیپ ۹۲ ارتش اوکراین


سخنرانی پوتین درآستانه  اجلاس شانگهای

امریکا و متحدانش می خواستند

از طریق اوکراین روسیه را تقسیم کنند


غرامت خواهی لهستان، رقیب تاریخی آلمان

آلمان بازنده بزرگ جنگ اوکراین

و تحریم ها علیه روسیه است


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (دوشنبه) که در ارتباط بود با قتل مهسا امینی و پذیرش ایران در پیمان شانگهای، روی تلگرام این روزنت بیش از ۵ هزار و پانصد خواننده داشت و در مقایسه با دیگر مطالب پر مخاطب ترین مطلب بود. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی ۲۳ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
به كانال تلگرام پيك نت بپيونديد:
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران