پکن آگهی فوت ناتو را منتشر کرد

سرانجام جنگ اوکراین

پایان عمر ناتو خواهد بود!

 

صلح در اوکراین

درگرو مهار "ناتو" است!

رقیه دانشگری

(پیک هفته ۱۰۹)  ۲۲ فروردین  ماه ۱۴۰۱ - ۱۱ آوریل ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۲۲-۲۱ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۲-۲۱ فروردین

رویدادهای منطقه

 و جهان


۲۲-۲۱ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۲-۲۱ فروردین

منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۲-۲۱ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۲-۲۱ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 22 فروردین

برندگان و بازندگان

در پایان جنگ اوکراین!

تظاهرات و اعتراضات علیه گرانی سوخت و کمبود مواد غذائی که از روسیه و اوکراین به اروپا صادر می شد، ابتدا در فرانسه آغاز شد و حالا به آلمان نیز رسیده و در آینده نزدیک به دیگرکشورهای اروپائی نیز سرایت خواهد کرد. همین نارضائی ها، زمینه ساز اختلافات در میان کشورهای اتحادیه اروپا و تزلزل میان اعضای ناتو خواهد شد. بویژه با فشارهای سیاسی که امریکا و لهستان که پیشکار آن در اروپا شده بر کشورهای اروپائی که ساز مخالف را شروع کرده اند وارد می اوردند. از جمله علیه مجارستان به این دلیل که ساز مخالف زده و نه تنها مناسبات دیپلماتیک با روسیه را کاهش نداده بلکه بر ضرورت ارتباط با روسیه تاکید کرده است. در صربستان که همان یوگسلاوی سابق است نیز، حکومت اعلام کرده که زیر فشار و تهدید امریکا رای به اخراج روسیه از نهاد حقوق بشر داده است. به برخی حرکات سیاسی و نمایشی مانند سفر جانسون نخست وزیر انگلستان به کیف نباید اهمیت زیادی داد. اگر زیرپایشان محکم بود نیازی به این نمایش ها نداشتند. ظاهرا زلنسکی می خواهد با روسیه مذاکره کند و امتیازهائی بدهد که روسیه خواهان آنست و انگلیس و امریکا با آن موافق نیستند. انگیزه سفر جانسون به کیف همین باید باشد، والا فرستادن تانک وموشک نیازمند سفر به کیف نبود. هم انگلستان و هم امریکا میدانند که شرق و جنوب شرقی اوکراین از ارتش اوکراین و واحدهای فاشیستی که در آن حضور دارند پاک خواهد شد و احتمالا یک منطقه، با چند جمهوری خود مختار تاسیس خواهد شد که قراردادهای نظامی با روسیه خواهند داشت. بقیه، یعنی غرب اوکراین به مرکزیت کیف می ماند برای زلنسکی و ناتو که شرط آن هم غیر نظامی بودن این بخش و عدم وابستگی و یا حضور آن در ناتو خواهد بود. بی اعتنائی روسیه به فضای تبلیغاتی و ادامه پاکسازی ها در شهرهای ماریاپل، خارکف، اودسا و خرسون، ناشی از نزدیک بودن این صحنه جدید است. صحنه ای که در روسیه نیز به آن اشاره می شود و ظاهرا تا نیمه اول ماه می رسما اعلام شده و متعاقب آن بازسازی شهرها و ترمیم ویرانی های جنگ و فراهم شدن زمینه بازگشت مهاجرین به شهرهایشان شروع خواهد شد. بازسازی چچن، یک تجربه مهم در برابر دیدگان است. امروز چچن در حد مدرن ترین شهرهای اروپائی بازسازی شده است. بازسازی شهرها شروع خواهد شد اما بازسازی "ناتو" به امری ناممکن تبدیل خواهد شد. این را رسانه های چینی نیز با عنوان "فوت ناتو" مطرح کرده اند که در همین شماره پیک نت آن را میخوانید. آنچه باقی می ماند بحران گرانی و سیل مهاجرین اوکرائینی برای اروپاست که بیشترین هزینه را دراین زمینه لهستان و بدنبال آن، آلمان خواهند داد. در کشورهای تازه به ناتو پیوسته در شرق اروپا، نارضائی مردم از آنچه ناتو با اوکراین کرد و منجر به ورود ارتش روسیه به این کشور شد بسیار است. از جمله اهداف و انگیزه ها و دلائل مهم بستن راه های ارتباطی مردم با رسانه های روسیه تا حد بستن یوتیوب مجلس (دوما) روسیه و بمباران دروغ تبلیغاتی آگاهی از همین نارضائی مردم و تبدیل آن به بحران سیاسی علیه دولت ها در این کشورهاست. توپ ناتو که بقول فوتبالیست ها "سوزن سوزن" شد و فرار باد از آن آغاز شده و  تشتت در اروپای غربی، از جمله در کشورهای ایتالیا، اسپانیا و یونان نیز علنی خواهد شد. جنگ اوکراین سرآغاز تحولاتی مثبت در روسیه نیز شده که در گام های اولیه، بقول رهبر حزب کمونیست این کشور، سیاست های اقتصادی و اجتماعی "چپ میانه" اجتناب ناپذیر است.


بازرس تسلیحاتی اسبق سازمان ملل

جنجال در "بوچا" با انتشار

 یک ویدئو کلیپ مشکوک شروع شد


عمران خان قربانی جنگ

تبلیغاتی امریکا علیه روسیه شد

ولادیمیر پروخواتیلف

بیناد فرهنگ استراتژیک- ترجمه- کیوان خسروی


اوکراین متجاوز است و نه روسیه!

دکتر محمد شریف

عضو هیئت علمی دانشگاه طباطبایی و وکیل زندانیان سیاسی


یکماه دیگر انتخابات محلی برگزار میشود

بوریس جانسون سوار

لاستیک نجات در امواج اوکراین!


آغاز شمارش آراء

مکرون و لوپن

شانه به شانه هم پیش میروند


آلمان حساب زغال سنگ خود را

می خواهد از روسیه  جدا کند!

موسسه راهبردی روسترات


مکرون می رود- لوپن می آید؟

دلهره در امریکا، از نتیجه

غافلگیرانه انتخابات فرانسه


عنوان اول پیک نت 21 فروردین

موافق و مخالف "ناتو"
پای صندوق‌های رای فرانسه


این سناریو در سال 1989 در رومانی اجرا شده بود

سناریوی کشتار در "بوچا" را

دولت اوکراین سازماندهی کرد


ژنرال های ناتو درکنار ارتش اوکراین

از سه روز پیش و درجریان جنگ در ماریاپل و آخرین مقاومت های فاشیست هائی که دراین شهر مردم عادی را به گروگان گرفته اند، سرنوشت یک ژنرال امریکائی که در ماریاپل ناپدید شده مورد بحث است. یک خبر اینست که این ژنرال امریکائی که از سوی ناتو مامور آموزش فاشیست های اوکراین بوده، در جریان نبردها اسیر شده است. خبر دیگر اینست که 8 هلیکوپتر ارتش اوکراین برای نجات او وارد عمل می شوند اما 5 هلیکوپتر براثر شلیک موشک سقوط می کنند و بقیه هلیکوپترها از منطقه می گریزند. یک خبر دیگر هم اینست که این ژنرال امریکائی در یکی از هلیکوپترهائی بوده که سقوط کرده است. یگانه خبری که درباره سرنوشت این ژنرال منتشر شده، خبری است که شبکه تلویزیونی "آر. تی" روسیه پخش کرده آن هم با این مضمون که شماری از ژنرال های "ناتو" که برخی از آنها سوئدی بوده اند، در ماریاپل به محاصره ارتش روسیه در آمده اند.


بموجب پیش بینی ها

اوکراین به دو قسمت

شرقی و غربی تقسیم می شود!


نظرات فرمانده ناتو و رئیس ستاد ارتش امریکا

چین و روسیه می خواهند

نظم جهانی را تغییر بدهند!

موسسه راهبردی روسترات

ترجمه- کیوان خسروی


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (یکشنبه) با نزدیک به 5 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت بیشتر خواننده را گزارش "سناریوی بوچا" بیشترین خواننده را داشت که روی 20 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران