مثلث رئیسی- وحیدی- رادان

وزیر کشور مهر پیشانی

تحت تعقیب اینترپل است

 

دیدارها و قراردادهای مهم در مسکو

نبرد دو دیدگاه

در دل حاکمیت چند گانه

(پیک هفته ۱۰۹) ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۷ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۵-۸ اردیبهشت

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۵-۸ اردیبهشت

رویدادهای
منطقه و جهان


۵-۸ اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۵-۸ اردیبهشت

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۵-۸ اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


۵-۸ اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۸ اردیبهشت

میوه سیاست گریزی جامعه

به‌دامن جبهه‌پایداری میافتد

جامعه ایران بشدت غیر سیاسی شده و سیاسیون آن نیز چنان نسبت به آینده و تحولات ناامید شده اند که آنها نیز به نوع دیگری غیر سیاسی شده اند و به عمق رویدادها در ایران بی اعتناء.

حکومت از این وضع استقبال کرده و با انواع حیله ها آن را تشدید هم می کند. توده مردم فکر می کنند وقتی با حکومت قهر می کنند، وقتی پای صندوق های رای نمی روند و یا در خیابان به حکومت وسران آن ناسزا می گویند و منتظر سقوط آن هستند دارند کار سیاسی می کنند. همین وضع تقریبا با همین دلائل و انگیزه ها در میان روشنفکران چپ و راست داخل و خارج از کشور نیز حاکم  است.

برنده این وضع، همان جریانی در حاکمیت است که این ناامیدی را سبب شده و بی وقفه آن را تشدید می کند تا بتواند زیر پوشش همین سقوط سیاسی و بی عملی مردم و سیاسیون و روشنفکران بقایای اهرم قدرت را قبضه کنند. فردای این قبضه قدرت کامل، سرکوب های خونین و بستن تمام روزنه های آگاهی و اطلاع مردم از اخبار و رویدادهاست. تجربه نشان داده که پشت همین سرکوب و قدرت مطلقه است که زد و بندها با قدرت های خارج و جلب حمایت آنها شکل می گیرد. این قدرت های خارجی نه چین است و نه روسیه، بلکه امریکاست و غرب. ما جبهه پایداری را اسب تراوای این سیاست و این توطئه میدانیم که با کمال تاسف توانسته سراسری ترین سازمان سیاسی را هم ترتیب بدهد و نیروی خود را برای هر اقدام و عملی آماده نگهدارد. از جمله برای رفتن پای صندوق های رای، تظاهرات علیه بی حجابی، بردن لایحه حجاب به مجلس، سلطه بر صدا و سیما و ... اگر این مسیر ادامه یابد، همه با هم خواهند دید که جبهه پایداری که همان انجمن حجتیه است، دست در دست اتاق بازرگانی و تحت حمایت مافیاهای اقتصادی، به دست بوس امریکا خواهد رفت. از این دستبوسی چیزی نصیب مردم و سفره خالی آنها نخواهد شد، بلکه غارت همراه با سرکوب وسعت خواهد گرفت.

در این اوضاع بسیار پیچیده و پر خطر، یگانه امکان ترمز کننده این مسیر آن بخش از سپاه و فرماندهان آن هستند که هوشیاری سیاسی لازم را دارند و میدانند که در اولین پیچ بزرگ، همه آنها قربانی خواهند شد. به همین دلیل است که ما شاهدیم بخش های اجرائی و مهم سیاست خارجی اکنون و یکی پس از دیگری در اختیار سپاه قرار میگیرد. آیا این جریان توان آن را خواهد داشت که مدیریت داخلی را همسو با سیاست خارجی که نمونه هائی از آن در اخبار مربوط به سفرهای سیاسی و نظامی به روسیه در همین شماره پیک نت می خوانید در دست بگیرد؟

ما سرانجام این کشاکش را مربوط به دوران پس از فوت رهبر کنونی جمهوری اسلامی میدانیم که به حکم طبیعت طول نخواهد کشید.

ما طرح نور برای حجاب را هم بخشی از تلاش جبهه پایداری برای به چنگ آوردن قدرت بیشتر و سلطه بر مجلس و تدارک دوران پس از رهبر کنونی جمهوری اسلامی میدانیم. آنها با طرح نور نا امیدی و غیر سیاسی شدن باز هم بیشتر مردم و روشنفکران و سیاسیون را دنبال می کنند تا در مرحله دوم انتخابات بیش از مرحله اول قید انتخابات و صندوق های رای را بزنند و میدان را برای آراء سازمان یافته جبهه پایداری و اتاق بازرگانی خالی بگذارند. طبیعی است که با طرح هائی مانند طرح مبارزه با بی حجابی بر نارضائی و خشم مردم افزوده می شود و قهر آنها از حکومت عمیق تر، اما آنها نیروی سرکوب را در نیروی انتظامی در اختیار دارند و تجربه گذشته را.

فعلا هدف این مرحله آنها به چنگ آوردن ریاست مجلس است. نه به این دلیل که قالیباف لیاقت اداره مجلس را دارد و یا ندارد، چرا که خود آنها بی لیاقت تر از قالیباف اند. هدف آنها از زدن قالیباف کوتاه کردن دست سپاه از مجلس و دورنمای پس از مرگ رهبر کنونی جمهوری اسلامی است. ابراهیم رئیسی و بخش عمده دولت او با جبهه پایداری است، زیرا رئیسی بر این تصور است که با حمایت این جبهه می تواند جانشین علی خامنه ای شود.

بنظر می رسد که هم بخش آگاه سپاه و هم بیت رهبری پشت دست بلند پروازی ها را خوانده و به همین دلیل است که قالیباف که فعلا از حمایت سپاه برخورداراست روز گذشته زبان به تهدید ابراهیم رئیسی گشود و گفت:

تا یکشنبه اگر دولت برنامه ارزی خود را ارائه نکند، ما خودمان موضوع را دنبال خواهیم کرد! ما با اینکه در باره ارز با دولت اختلاف سلیقه داشتیم تاکنون با دولت همراهی کرده ایم و اکنون نیز هدف اینست که بین دو قوه مقننه و مجریه هماهنگی ایجاد شود و با تنش‌های ارزی، مقابله شود.


گامی دیگر برای سرنگونی نتانیاهو

حماس با دولت آشتی ملی

در فلسطین موافقت کرد!


تیم کاخ سفید:

نتانیاهو باید برود

تا بتوان در باره صلح حرف زد


از دانشگاه ها آغاز شده

کاخ سفید زیر ضربه

جنبش ضد جنگ غزه


مکرون نگران آینده کاخ سفید و ناتو

لهستان اولین قربانی اروپائی

موشک های اتمی خواهد شد؟


سرمقاله ۹۲۴

مذاکره با امریکا چرا مشکل

وچرا پنهان و زیرمیزی؟


رادیو پیک ۵ اردیبهشت به روز شد

 

رادیو پیک"، با هدف نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور، نسبت به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده است.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، اگر امکان آبونمان را دارید تاخیر نکنید و اگر چنین امکانی را ندارید ، ابتدائی ترین و ساده ترین کمکی که می توانید بکنید لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است.

توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته رادیو پیک (چهارشنبه ۵ اردیبهشت) مطالبی را با این عناوین، همراه با عکس ها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

 

- آخرین گام های حجتیه برای سلطه بر ایران

- دولت رئیسی علیه افزایش دستمزد کارگران

- حاشیه نشینان- پیشگامان انقلاب ۵۷ شدند

- مهرپیشانی ها در ج. اسلامی

- جنجال سازی دوباره بر سر حجاب

- ایرج میرزا ، سعدی دوران ما بود!

- هدف امریکا استقرار موشک های اتمی در اوکراین بود!

- ایران در شرایط جنگی است

- وای از شب و زن بودن!

- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی

- پایان دوران دیپلماسی کشتی های توپدار

- مذاکرات پشت پرده با امریکا

- خشونت نهادینه شده در حاکمیت و در جامعه
- ۳ کنفرانس در جنگ دوم جهانی
- چنگ قدیمی ترین ساز ایرانی


راه توده ۹۲۴ منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره ۹۲۴ (چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. گزارش ویژه این شماره بالا رفتن قیمت نفت و سرازیر شدن دلارهای نفتی به ایران در سال ۱۳۵۳ است که عملا زمینه ساز سقوط رژیم شاه شد. سرمقاله این شماره نیز در ارتباط است با مذاکراتی که گفته می شود میان ایران و امریکا پنهانی جریان دارد. در همین شماره مطالب دیگری را با عناوین زیر میخوانید:

3 مقوله نظام- رژیم ودولت، خشونت را حکومت به جامعه تزریق کرد، نیروی انقلاب ۵۷ از سال ۵۰ در اطراف تهران جمع شد، سرمایه داری مافیائی در جمهوری اسلامی، زمین افریقا زیر پای فرانسه در سنگال هم لرزید، کودتا  و انقلاب در بورکینا فاسو، جهانی متفاوت، پس از پیروزی روسیه برناتو در جنگ اوکراین، روسیه چگونه تغییر کرد، مارکسیسم و تکامل تاریخی انسان و طبیعت، اسراییل یک "کلنی" غربی در قلب خاورمیانه، رویای شیرین اتحاد دوباره اوکراین و روسیه و بالاخره حزب کمونیست روسیه بسرعت کادر حزبی تربیت می کند.

 تلگرام راه توده: https://telegram.me/rahetudeh


ادعای محسنی اژه ای و سئوال از او

دادگاههای زندانیان سیاسی

چرا علنی برگزار نمیشود؟


عنوان اول پیک نت ۴ اردیبهشت

مذاکره با امریکا
عیب ‌نیست که پنهانش‌ کنند! جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

اجلاس دبیران شورای عالی امنیت ملی کشورهای عضو بریکس به سن پطرزبورگ روسیه و همچنین اعلام مطالب رادیو پیک بصورت موازی بالای ۵ هزار بیننده و خواننده روی تلگرام پیک نت داشتند. روی صفحه فیسبوک پیک نت نیز همین دو مطلب پر مخاطب ترین مطالب بودند.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت