میان ج. اسلامی و امریکا

بازگشت امریکا به برجام

زمینه ساز مذاکره است!

 

مصاحبه ظریف در نیویورک

مذاکره با امریکا

ازناممکن تا احتمالات ممکن!

(پیک هفته ۱۰۹) 10 مهر  1397 برابر با 2 اکتبر 2018 

 pyknet100@gmail.com


پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته (دوشنبه) خبر و تفسیر اخراج دختران هاشمی از دانشگاه آزاد به حکم علی اکبر ولایتی بود. مردی که تا هاشمی زنده بود در سایه او حرکت می کرد و مناسبات خود را علیرغم نزدیکی اش به علی خامنه ای با هاشمی حفظ کرده بود. این مطلب روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 12 هزار و 300 خواننده داشت و روی 8 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد.


8-9 مهر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


8-9 مهر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


8-9 مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


8-9 مهر

منتخب اخبار
شهرستان ها


8-9 مهر

منتخب اخبار ورزشی


8-9 مهر

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 10 مهر

کمر دلار، دیروز

در شهرهای ایران شکست

روز گذشته، بصورت غافلگیر کننده ای مردمی که در چند ماه اخیر دلار خریده بودند برای فروش آن به صرافی ها و اطراف صرافی ها که دلال های ارز پرسه می زنند هجوم بردند. این رویداد خاص تهران نبود بلکه در بسیاری از شهرهای بزرگ نیز وضع همینگونه شد. قیمت دلار که از 17 هزار تومان عبور کرده بود، از پیش از ظهر دیروز سیر نزولی را آغاز کرد و تا بعد از ظهر حتی به 12 هزار و 500 رسید و مشتری برای خرید نبود!

زمزمه قطعی بودن تصویب "فاتف" و تسهیلات بانکی که متعاقب آن شامل ایران خواهد شد و یا انتقال ناوگان امریکا از خلیج فارس و رفتن برای پیوستن به تهدید محاصره دریائی روسیه و یا راهکاری که اروپائی ها برای حفظ برجام و انتقال پول فروش نفت ایران یافته اند و یا نرمشی که کاخ سفید در باره برجام و ایران احساس شده؟ زمزمه رسیدن قیمت نفت به 100 دلار؟ کدامیک از این پدیده ها در آغاز پائین آمدن قیمت دلار تاثیر داشت؟ و سئوال بعدی این که، از آنجا که مردم عادی زیاد اهل تحلیل و نتیجه گیری از این رویدادها نیستند، در پشت صحنه کدام محافل و نهادهائی که سرنخ بازار ارز را در این مدت بدست گرفته بودند متوجه برگشتن ورق شده اند و سرکیسه را چنان شُل کرده اند که مردم عادی هم متوجه شده و به سوی صرافی ها شتافته اند؟

عکس: چهار عکس از بالا به چپ اطراف صرافی ها برای فروش دلار: اهواز، شیراز، پائین: تهران و کرج.


در حوادث رانندگی

بهار و تابستان امسال

با 7 هزار قربانی پشت سر ماند


وزیر ارتباطات

نان را بموقع به تنور داغ چسباند

جهرمی وزیر ارتباطات که مخالف فیلترینگ است و مدافع فضای مجازی روز گذشته نان را بموقع به تنور داغ سقوط قیمت دلار و هجوم دلار فروش ها به صرافی ها چسباند و توئیت بالا را نوشت. یعنی به در گفت بلکه دیوار "قوه قضائیه و سپاه" بشنوند!


در 9 سال گذشته

4 هزار و 625 نفر

در ایران خود را کشته اند


عبدی: از مخالفان خیابانی بپرسید

FATF خوردنی است؟

یا پیراهن و عبائی پوشیدنی؟


منتخب اخبار روزهای گذشته


عنوان اول پیک نت 9 مهر

چرا وحشت زده

علیه موسوی کودتا کردند؟

از همان آغاز اعلام نامزدی میرحسین موسوی برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 ، حتی پیش از آن که مناظره های تاریخی آن انتخابات آغاز شود، یک جنگ روانی علیه او از داخل حکومت و نهادهای امنیتی و قضائی سازمان داده شد که دامن مهاجرین سیاسی را هم گرفت و برخی از آنها نیز در دام این جنگ روانی افتادند. یکی از مهم ترین موضوع های این جنگ روانی متهم کردن میرحسین موسوی به این بود که قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67 در زمان او روی داد و عده ای افتادند دنبال پیدا کردن مستندات این موضوع و از طرف ستاد جنگ روانی نیز به آن پر و بال داده شد. این ماجرا آنقدر وسعت گرفت و جدی شد که سرانجام میرحسین موسوی در یک مصاحبه صوتی برای نخستین بار اطلاعاتی را- هرچند با احتیاط و ملاحظاتی و سانسور برخی اسامی، از جمله نام اسدالله لاجوردی و یا تیم سه نفره مجری قتل عام که سید ابراهیم رئیسی تولیت آستانقدس یکی از آنها بود - درباره آن قتل عام فاش کرد. او آن قتل عام را یک جنایت اعلام کرد که بموقع خود باید بررسی شود. در روزهای اخیر این نوار صوتی روی شبکه اینترنت قرار گرفته بی آن که تاریخ آن و یا دلائل و زمان آن گفته و یا نوشته شود. ما انتشار این نوار تاریخی را با توضیحات بالا ضروری و تاریخی تشخیص دادیم. ضروری تشخیص دادیم زیرا سازمان دهندگان کودتای 88 علیه موسوی و آنها که بر حصر او پافشاری می کنند علاوه بر بیم از نظرات اقتصادی میرحسین موسوی، نگران برخی دیدگاههای سیاسی او – از جمله در باره قتل عام سال 67- بودند و هستند. (این نوار صوتی را بشنوید)


پیش و پس از استخرمرگ شدن

خانواده مغضوب، زندانی

و ممنوع الخروج هاشمی رفسنجانی


انفجار در اهواز

و دروغ بی استخوان درج. اسلامی


یکسو فردوسی و سوی دیگر امام رضا

خراسان بزرگ

تابلوی سقوط بزرگ شده


عنوان اول پیک نت 8 مهر

 تیم قوی خاتمی برای خروج از بحران


امام جمعه شیراز:

58 در صد جوانان

در ج. اسلامی نماز نمی خوانننتایج دو سفر اردوغان به امریکا و آلمان

ناامیدی ترکیه از امریکا و آلمان
وامیدواری به ایران و روسیه


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

از 19 هزار گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران