گزارش خبرنگار امریکائی

رسوائی صحنه سازی

و فیلمبرداری شیمیائی در سوریه

 

وضع مطلوب غرب در ایران

فلج نظامی سپاه

در میدان رقابت سیاسی

(پیک هفته ۱۰۹) 29 فروردین  1397 برابر با 18 آوریل 2018 

 pyknet100@gmail.com


مقدمه منتخب اخبار اقتصادی در پیک نت روز گذشته که درباره واردات چادر سیاه به ایران بود، با 17 هزار و 400 خواننده روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت پر مخاطب ترین مطلب بود و در 11 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد. بخشی از این مقدمه چنین است:
هر سال در ایران بین 50 تا 70 میلیون متر چادر مشکی فروخته می شود اما تنها 5 تا 7 میلیون متر آن در داخل تولید می شود و بقیه از کره، ژاپن، اندونزی، تایلند و چین وارد می شود. در این کشورها چادر مشکی مصرف داخلی ندارد و صرفا برای صادرات به ایران تولید می شود. حالا پیدا کنید نقش وارد کنندگان را در شعار "چادر- حجاب برتر"!


27-28 فروردین

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


27-28 فروردین

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


27-28 فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


27-28 فروردین

منتخب اخبار
شهرستان ها


27-28 فروردین

منتخب اخبار ورزشی


27-28 فروردین

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 29 فروردین

امید و نا امیدی برای

کودتا علیه دولت روحانی!

چراغ سه فیتیله ای که مشهد به کمک فرماندهان سپاه و حمایت آستانقدس و اتاق بازرگانی و صادر کنندگان برای اواخر اردیبهشت ماه روشن کرده اند تا روحانی را روی آن سرخ کنند و اگر توانستند بسوزانند و از صحنه خارج کنند، با هر نسیم یکی از فیتیله هایش خاموش می شود و با نسیم بعدی روشن. آنها روی لغو برجام توسط ترامپ خیلی حساب کرده اند و برای 23 اردیبهشت ماهیتابه لبریز از روغن دروغ و خیانت به مردم را می خواهند روی چراغ سه فیتیله ای بگذارند. در یک کلام، گام دوم کودتائی که در مشهد گام اول آن برداشته شد و بسرعت به شورش علیه نظام انجامید را می خواهند به اجرا بگذارند. برخی رسانه های تهران نام این گام دوم کودتائی را "کودتای ارزی" گذاشته اند که نام درستی است که البته با پاتک دولت برای اعلام ارز 4200 تومانی نیمه فلج شده است.

مهرداد عمادی که بحران ارزی را در ایران دنبال می کند، نوشته است «خبری از یک صرافی گرفته ام که بموجب آن قبل از عید برای گران کردن دلار بعد از عید حجم وسیعی دلار توسط نهادها در صندوق های خصوصی بانکها ذخیره شده بود. دولت هم مطلع شد و قوانین جدید برای برخورد با این حجم دلار ذخیره برای کودتاست. روند خروج ارز همچنان ادامه دارد.»

کودتاچی هائی که حمایت آستانقدس رضوی را دارند منتظر ۲۲ اردیبهشت و لغو برجام توسط ترامپ هستند اما روز گذشته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا "موگرینی" اعلام کرد که این اتحادیه از برجام دفاع می کند. آیا ترامپ از روی سر اتحادیه اروپا برجام را لغو خواهد کرد؟ بسیار بعید به نظر می رسد. ترامپ برای حمله به سوریه هم ناچار شد فرانسه و انگلستان را به درشکه شش اسبه اش ببندد تا یک تنه متهم به جنایت نشود و پس از حمله به سوریه نیز چنان افکار عمومی در اروپا و خاورمیانه عربی و حتی خود امریکا علیه سناریوی از دروغ ساخته شده "حمله به انبارهای شیمیائی" علیه این حمله بسیج شده که پیش  از حمله تصور آن را نمی کردند. حتی در پارلمان انگلستان علیه همراهی نخست وزیر این کشور با ترامپ در حمله به سوریه. در چنین موقعیتی ترامپ ، حتی اگر دو عضو دیگر محور شرارت (انگلستان و فرانسه) و حتی اگر آلمان را هم با خود همسو کنند اقدام به لغو برجام می کند؟ و اگر 22 اردیبهشت با لغو برجام همراه نشود، کودتاچی ها در ایران غروب 22 اردیبهشت برای تعزیه شام غریبان شمع ناامیدی را در دست خواهند گرفت؟ و یا با ترفند دیگری و طرح دیگری در میدان کودتا خواهند ماند؟

وحشت سپاه از بازپس گیری خصولتی شده ها و صاحبان پشت پرده موسسات مالی و اعتباری که به گفته روحانی 25 در صد پول کشور را در چنگشان گرفته اند و نهادهائی مانند آستانقدس که دولت عزم گرفتن مالیات از آنها دارد و قطع و کاهش بودجه نهادهای مذهبی و وابسته به بیت رهبری اجازه آرامش به آنها خواهد داد؟


گفتگو با دکتر محمد رضا خاتمی

نگرش حاکم بر اداره کشور

پیش از شورش باید تغییر کند


مرور مطبوعات 28 فروردین

زن و شوهرها در شمیرانات

چرا زود از هم جدا می شوند؟


نماینده روسیه در سازمان منع سلاح شیمیائی

روسیه بازیگران فیلم مجروحان

شیمیائی سوریه را علنی می کند!


منتخب اخبار روزهای گذشته


هرکس توانست، رفت که نفس بکشد

سفر نوروزی ایرانی ها

به هرکجا، غیر از داخل ایران!


زمزمه الوداع با عسگراولادی

حمایت روزنامه سپاه از تصمیم "ارز"ی روحانی


عنوان اول پیک نت 28 فروردین

دلیل وانگیزه عزل

و نصب ها در سپاه چیست؟


گزارش وزیر آموزش و پرورش

دانش آموزانی که در مدارس

مشق اعتیاد می نویسند!


مچ دستشان را روحانی گرفته

شمشیر فیلترینگ تلگرام

هنوز درغلاف اطلاعات سپاه است


ابراهیم رئیسی

عامل قتل عام تاریخی 67

هنوز خواب رهبری می بیند!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 16 هزار 200 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران