سرمقاله  راه توده 621

جایگاه ضعیف ایران

در سیاست نوین امریکا

 

پس زلزله های استخرمرگ شدن هاشمی

شورای نگهبان

خود می بُرد و خود می دوزد

(پیک هفته ۱۰۹) 4 آبان  1396 برابر با 26 اکتبر 2017 

 pyknet100@gmail.comپر خواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (چهارشنبه) مصاحبه اشرف بروجردی بود که با عنوان "10 سال دیگر جامعه ایران بی دین خواهد بود" منتشر شد و روی فیسبوک و کانال تلگرام روزنت پیک نت جمعا 8 هزار و 69 خواننده داشت و در 8 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد.


3-2 آبان

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


3-2 آبان

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


3-2 آبان

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


3-2 آبان

منتخب اخبار
شهرستان ها


3-2 آبان

منتخب اخبار ورزشی


3-2 آبان

منتخب اخبار اقتصادی


هنوز حمله نشده

تهران فرماندار نظامی پیدا کرده!

سردار سرتیپ پاسدار "محمد اسماعیل کوثری" که 8 سال در لباس شخصی نماینده دو دوره هشتم و نهم مجلس بود، حالا دوباره به لباس سرتیپی بازگشته و شده جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران. در واقع شده فرماندار نظامی تهران. مردم تهران و شمیرانات در دو انتخابات مجلس هشتم ونهم او را نمی شناختند و به او رای دادند اما در طول آن دو مجلس سخنرانی هائی که علیه موسوی، تائید کودتای 88 علیه موسوی، حتی مخالف خوانی با دولت اول روحانی کرد با او آشنا شدند و به همین دلیل در مجلس دهم رای نیآورد و بازگشت به سر کار نظامی اش. او درمجلس رئیس فراکسیون سپاه بود. این جمله در قانون اساسی که سپاه حق فعالیت سیاسی ندارد سالهاست که به یک مضحکه تبدیل شده است. نمونه سردار کوثری، فقط یک نمونه است. نمونه های دیگرش را در کسوت مدیرعامل، شرکت ها و کارخانه های خریده شده توسط سپاه باید جستجو کرد. سردار کوثری نیز مانند بقیه سردارانی که در کمین اعلام شرایط جنگی در کشورند تا بگیر و ببند و اعدام و قبضه حکومت را تجربه کنند، بدنبال سخنرانی ترامپ علیه برجام گفته است:
"با توجه به تهدیدهای احتمالی پیش‌رو باید وضعیت جدیدی برای امنیت تهران طراحی شود. مانند تدابیر امنیتی که هنگام مراسم تحلیف رئیس جمهور (روحانی) در تهران به اجرا گذاشتیم."
آن تدبیر چیزی نبود جز استقرار واحدهای سپاه با خودروهای ویژه در گلوگاه ها و نقاط پر رفت و آمد تهران به سبک یک روز کودتائی! آیا دیوار کشی دور مجلس هم بخشی از همین طرح است؟
اگر سپاه منتظر حمله از خارج از کشور است، این مسئله چه ارتباطی به استقرار در خیابانهای تهران دارد؟ و اگر تا این حد منتظر شورش مردم در یک فرصت (حتی حمله به ایران) هستند، چرا فکری اساسی برای جلب رضایت و حتی مشارکت مردم برای امنیت نمی کنند؟ اگر هم به فکر تمرین کودتا و قبضه حکومت اند که نیاز به پنهان شدن پشت "امنیت تهران را تامین می کنیم" نیست!


شوخی نمی کنیم!

دعوت از گوگوش ارزان تر از

دعوت مداحان تمام می شود


مرور مطبوعات 3 آبان

قالیباف سال گذشته

35 میلیارد تومان هزینه مارش اربعین کرد!


نگاهی به دو مقاله و مصاحبه ایشان

پرگوئی و مفت گوئی

استادانه صادق زیباکلام!


نابودی تگزاس در 5 ثانیه
پرده برداری از موشک قاره پیمای روسی


راه توده شماره 621 منتشر شد

هفته نامه راه توده - شماره 621 (پنجشنبه 4 آبان 1396)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام آن نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به سیاست مدون ترامپ و کاخ سفید در ارتباط با ایران و ساده بینی های رسانه ها و بخش عمده مقامات جمهوری اسلامی در این ارتباط. بخشی از خاطرات "عزت شاهی" از کمیته های انقلاب که او تقریبا درتهران بر آن ریاست داشت. از درون این کمیته ها بعدها سپاه پاسداران و نیروی انتظامی بیرون آمد. در همین شماره مقالاتی می خوانید درباره اظهار نظرهای گمراه کننده در ایران در شرایطی خطیر، نگاهی به مفت گوئی های صادق زیبا کلام، ضرورت وحدت در ایران، دو بازوی نظامی و اقتصادی چین و روسیه در امریکای لاتین، فستیوال جوانان در سوچی روسیه، مصاحبه بهزاد نیوی رهبر سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، گسترش حضور امریکا در افغانستان، گردش به چپ در حزب کارگر انگلستان، انتشار اسناد نقش امریکا در کودتای خونین اندونزی و سرانجام، بخش دیگری از کتاب تحقیقی زنده یاد احسان طبری با عنوان "برخی بررسی ها...." که این بار اختصاص دارد به معرفی خواجه نصیرالدین طوسی که تشیع را ایدئولوژی کرد.


منتخب اخبار روزهای گذشته


مصاحبه وزیر ارتباطات درباره اینترنت

طرح "رجیستر" گوشی در ایران اجرا خواهد شد!


مصاحبه شیخ محمد یزدی

شورای نگهبان تاج سر قوای سه گانه کشور است!


شیخ محمد یزدی

از بام افتاد، از خانی نیفتاد!


مصاحبه مشاور فرمانده سپاه درباره حصر

موسوی و کروبی

نمی خواهند استخر بروند!


اشرف بروجردی: اگر علما زبان مردم نشوند
10 سال دیگر
جامعه ایران بی دین خواهد بود


بابا لنگ درازها در جنوب فرانسه


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 13 هزار و 980 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com