مدیرکل مجمع جهانی اهل بیت:

انگلیس 15 هزار قمه

از مرزها وارد ایران کرده!

 

نگاهی به سرمقاله مدیرمسئول روزنامه ج. اسلامی

روحانیت شیعه ایران

با سر سقوط کرده است!

(پیک هفته ۱۰۹) 29 شهریور  1396 برابر با 20 سپتامبر 2017 

 pyknet100@gmail.comشرح عکس "گفتند حکومت مستضعفان را برپا می کنیم. گفتند محمد دست کارگران را می بوسید. گفتند 15 ساله ها ارتش انقلاب بودند و گفتند همه بچه ها باید مجانی تحصیل کنند. حتی گفتند....
 در پیک نت روز گذشته (سه شنبه)  با 8 هزار و 144 خواننده پیشتاز همه خبرها در تلگرام و فیسبوک پیک نت بود.


27-28 شهریور

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


27-28 شهریور

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


27-28 شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


27-28 شهریور

منتخب اخبار
شهرستان ها


27-28 شهریور

منتخب اخبار ورزشی


27-28 شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

 

گرهی که با تدبیر باز میشود

به دندان نظامی نباید سپرد!

آنچه که در کردستان عراق با همه پرسی استقلال در شرف وقوع است، رویدادی مهم است. چه حکومت های منطقه با آن موافق باشند و چه مخالف. این رویداد اگر در ایران ناعاقلانه با آن روبرو شوند می تواند ما را به کام یک درگیری نظامی و چریکی در غرب کشور بکشاند. دولت ترکیه به یک متحد نظامی برای وسعت بخشیدن به سرکوب کردهای سوریه و ترکیه و حتی عراق نیاز دارد که نباید دنباله رو آن شد. ما به سابقه تاریخی ماجرای استقلال و خودمختاری و به انگیزه ها و شرایط کنونی که با استفاده از آن می خواهند در کردستان عراق همه پرسی استقلال برگزار کنند نداریم، زیرا بحث را باید از گذشته های دور در هر چهار کشور ترکیه و ایران و عراق و سوریه دنبال کرد و اشتباهات و جنایات را به یاد آورد. بدین ترتیب است که باید گفت گره (از جمله در ایران) بدست نظامی ها باز نمی شود و جنگ زرگری- روانی که رسانه های داخلی دراین زمینه می کنند هم بی فایده است. این جنگ زرگری- روانی می خواهد بگوید بارزانی از همه پرسی پشیمان شده و یا در آستانه پشیمان شدن است و یا امریکا و اسرائیل پس این همه پرسی اند. حتی اگر مورد آخر درست هم باشد (نقش امریکا و اسرائیل) باید سهم خود را در فراهم شدن چنین پذیرشی در کردستان (فعلا عراق) پذیرفت. بعنوان نمونه ای از بازی های پوچ رسانه های داخلی کشور در باره تق و لق شدن همه پرسی گزارشی است که روز گذشته خبرگزاری ایسنا منتشر کرد. خبر چنان تنظیم و با عنوانی منتشر شد که گویا بارزانی رهبر کردستان عراق برای عقب نشینی از همه پرسی چند شرط را مطرح کرده است. یعنی عقب نشینی محتمل شده است. درحالیکه در متن خبر آنچه بارزانی گفته از آن بوی عقب نشینی نمی آید.

در تمام این دوران حتی یکبار رسانه های ایران از این واقعیت چیزی ننوشته اند که در تمام کشورهای اروپائی که مهاجرین کرد ترکیه و ایران زندگی میکنند بزرگترین شور و هیجان در تائید همه پرسی شکل گرفته است و این بازتابی است از شوری که در کردستان چهار کشور یاد شده در بالا وجود دارد. به همین دلیل آغاز برخورد نظامی با همه پرسی - چه پیش و چه بعد از همه پرسی- یک پشت جبهه مقاومت در داخل خود این چهار کشور بوجود می آورد که کار را به جنگ داخلی می کشاند.

نه تنها توصیه می کنیم متن خبر ایسنا را در ستون اخبار خارجی این شماره پیک نت بعنوان یک نمونه از بیراهه رسانه های داخلی در ادامه سیاست های حکومتی بخوانید، بلکه آخرین نظر بارزانی که روز گذشته منتشر را نیز به نقل از سایت "سومریه نیوز" در همین شماره پیک نت منتشر کرده ایم و توسط همکار پیک نت در ترکیه "بهزاد دولت آبادی" تهیه شده است را هم بخوانید.


در مصاحبه با سی ان ان

پیام به ترامپ را

روحانی به امانپور گفت!


سخنرانی روز گذشته بارزانی

رابطه کردستان و بغداد

از مرحله بودجه به مرحله استقلال رسیده

ترکیه- بهزاد دولت آبادی


مرور مطبوعات 28 شهریور

بزرگترین زرنگی احمدی نژاد

به جیب زدن اطلاعات محرمانه بود

احمد ی نژاد با عصبانی کردن محسنی اژه ای و دک کردن او از سر وزارت اطلاعات و پیش کشیدن مصلحی وزیر اطلاعات بعدی، خود مدتی سرپرست وزارت اطلاعات شد و مدارکی را برد و پنهان کرد که حالا پشتوانه آزاد گشتن و ترس همگان ( از جمله رهبر) از اوست.


منتخب اخبار روزهای گذشته


خطاب به وزیر اطلاعات

روحانی اختیاراتی گرفته

که بر مبنای آن حکم صادر کرده؟


نظام ج. اسلامی یعنی

آقای خامنه ای و بیت او


مسئولین این کانال ها لنگه کفش نخورده اند

از کانال تلگرام

ارشاد "چند همسری" شروع شده


چه کسی گمان می برد؟

گفتند حکومت مستضعفان را برپا می کنیم. گفتند محمد دست کارگران را می بوسید. گفتند 15 ساله ها ارتش انقلاب بودند و گفتند همه بچه ها باید مجانی تحصیل کنند. حتی گفتند....

که گمان می بُرد آن وعده ها، این شود که می بینید؟ چه کسی حدس می زد 40 در صد پول موقوفه ها را خرج سینه زنی ماه محرم کنند و یک مشت مداح فاسد معرکه گردان شوند واین بچه ها زباله گرد و آن معلمی که خود درد نان دارد، زیر ورقه امتحانی شاگرد که نتوانسته به همه سئوالات پاسخ صحیح بدهد، با خواند پاسخ آخر اشک در چشم بنویسد "نتوانستم او را رد کنم!".


راز عمر 91 ساله آیت الله جنتی:

غذای‌سالم و نرفتن داخل‌استخر


56 به 43

پیشتازی دختران از پسران

در کنکور سال 96 دانشگاهها


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 12 هزار 300 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com