مسائل شورای نگهبان را گردن من می اندازند

مصاحبه احمد جنتی

برای ثبت دردفتر این دنیا وآخرت

 

امر به معروف شد امر به قتل

واقعیات مربوط به

تیراندازی در مترو شهر ری

(پیک هفته ۱۰۹)  27 تیر  1396 برابر با 18 ژوئیه 2017 

 pyknet100@gmail.com


منتخب اخبار روز

ایران و جهان


تفسیر پیک نت از خبر بازداشت برادر روحانی، با 11 هزار و 309 خواننده، در صدر خبرها و مطالب پیک نت روز گذشته (دوشنبه) روی تلکرام و فیسبوک این روزنت قرار گرفت. این آمار جدا از آمار خوانندگان پیک نت روی سایت این نشریه است.


25-26 تیر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


25-26 تیر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


25-26 تیر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


25-26 تیر

منتخب اخبار
شهرستان ها


25-26 تیر

منتخب اخبار ورزشی


25-26 تیر

منتخب اخبار اقتصادی


خشونت در حال گسترش

به کدام انفجار ختم می شود؟

مقاله یادداشت گونه خانم رخشان بنی اعتماد، کارگردان و فیلمنامه نویس اندیشمند ایرانی، در باره خشونت رسوخ کرده در رگ و پی جامعه ایران، امیال جنسی سرکوب شده و دهها پدیده دیگر اجتماعی که خود را در رویدادهای تلخی مانند قتل آتنای 7 ساله، تیراندازی در مترو، آمار پزشکی قانونی از نزاع های خیابانی و خانگی، کودک آزاری ها که عمدتا معنای آن تجاوز جنسی است، تکامل زورگیری ها که از چاقو و قمه به سلاح گرم رسیده، شگردهای حیرت آور سرقت، تجاوزهای جنسی محارم و سرانجام، رسیدن مقابله نیروی انتظامی با رویدادهای خیابانی از باطوم و دستگیری به تیراندازی مستقیم و کشتن متهم و مجرم در برابر چشم مردم، خلاصه همه و همه، حکایت از بحرانی دارد که همطراز بحران اقتصادی در ایران است و در پیوند با هم. چه باید کرد؟ بخشی از حاکمیت یا این بحران را قبول ندارد و نمی بیند، مانند بسیاری از امام جمعه ها و یا قبول دارد و می بیند، مانند شخص رهبر اما تصور می کند با انکار آن مسئله حل می شود. این درحالی است که روز به روز اقشار بیشتری از مردم به این نتیجه میرسند که بحران حل نمی شود مگر با یک عزم ملی و اتفاقا همان بخش حاکمیت که بحران را انکار می کند و یا قبول ندارد، در برابر این عزم ملی ایستاده است. با دروغگوئی، با کارشکنی علیه دولت، با جنگ روانی از طریق رسانه ها و بویژه صدا و سیما، با مداحی و روضه خوانی و خطبه خوانی. با آتش به اختیار کردن گروه های فشار که خود از بانیان این فاجعه اند، با ادامه فساد نهادینه شده و لجام گسیخته در قوه قضائیه، این مهم ترین نهادی که باید بحران را کنترل کند اما خود بحران آفرین است. تضاد واقعیت و انکار واقعیت در سرانجام خود به کجا ختم خواهد شد؟ به انفجار اجتماعی؟ فاجعه می تواند از درون همین سئوال بیرون بیاید.


ماجرا باز میگردد به مذاکرات اتمی

زندانی کردن برادر روحانی

برای آگاهی از کدام اطلاعات؟


مرور مطبوعات 26 تیر

مصادره یک شبه مخابرات

که سرمایه میلیاردها دلاری و ملی است


سفر رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح به مشهد

ترمز دستی علم الهدا

و دامادش "رئیسی" کشیده شد؟


شلیک مرگ در میدان المپیک تهران


منتخب اخبار روزهای گذشته


دادگاه شرکای بابک زنجانی

متهم اصلی صادر کننده

دستور"دورزدن تحریم ها"ست


آیت الله دانا، اما کم حرف

این روزها ازسایه درآمده


دومین برنده انتخابات 96

انتخابات 96 دو پیروز داشت. اول روحانی که دوباره رئیس جمهور شد و دوم تتلو که به معروف ترین چهره تبدیل شد. رئیسی از بعد از آن انتخابات، به بهانه های مختلف مصاحبه می کند و سخنرانی و می گوید 15 میلیون رای دارد. تتلو نه مصاحبه می کند و نه سخنرانی اما همه میدانند که 30 میلیون شهرت پیدا کرده است. رئیسی هی سعی می کند در سیما افتابی شود تا منزوی نشود، اما تتلو نیاز به آفتابی شدن ندارد. تتلو حالا شده سمبل جوانان منحرفی که به دامن اسلام بازگشتند. او خودش چنین ادعائی ندارد بلکه "جمنا" و رئیسی تلاش می کنند او را اینگونه معرفی کنند تا بلکه زهر آن عکس یادگاری رئیسی و تتلو را بگیرند.


علم الهدا و خواب رهبری

کوتاه فکرها، مردم را از جنگ می ترسانند


فرار مغزها و سرانجام

تلخ نابغهای‌بنام"میرزاخانی"


سونامی تعفن امیال

سرکوب شده درجامعه

رخشان بنی اعتماد


زور آقای خمینی هم به آنها نرسید!

هیچکس باندازه خود آیت الله خمینی مرتجعین مذهبی را نمی شناخت و از تخریب های آنها با خبر نبود، اما با همه این شناخت و ترس، به برخی از آنها میدان داد و همان عده ای که میدان پیدا کردند روزنه ای شدند برای ورود بقیه به راس حاکمیت. البته دراین میان نباید غافل شد که ترورها و انفجارها و حمله ارتش عراق به ایران نیز نقشی تعیین کننده در این زمینه داشت. امثال مطهری و بهشتی و باهنر، رجائی و مدنی و صدوقی و دهها آیت الله باید از صحنه حذف می شدند تا نوبت به امثال احمد خاتمی، رسائی، مصباح، اقا تهرانی و بقیه می رسید که در دوران رهبری آقای خامنه ای این نوبت رسید و چه رسیدن گسترده ای که یک مجلس خبرگان را دربست قبضه کردند و قوه قضائیه را هم فتح. چنان گسترده که ته مانده یاران رهبر انقلاب 57 را کردند در حصر و حبس و خود شدند مدعی انقلاب و این هنوز پایان ماجرا نیست و همه درانتظار حوادثی مهم تر هستند. در همین شماره پیک نت در بخش مرور مطبوعات بخوانید توصیه علم الهدا در نماز جمعه را که می گوید آنها که مردم را از جنگ می ترسانند نادان هستند!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 11 هزار 600 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com