ادامه نقش میانجیگری عراق

خروج سفیر ایران از یمن

گامی درجهت صلح باعربستان؟

 

همزمان با خوش بینی از نتیجه مذاکرت وین

دلار و یورو

پله‌های سرازیری راشروع کردند

(پیک هفته ۱۰۹)  29  آذر  ماه ۱۴۰۰ - 20 دسامبر  ۲۰۲۱

 pyknet100@gmail.com


29-28 اذر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


29-28 اذر

رویدادهای منطقه و جهان


29-28 اذر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


29-28 اذر

منتخب اخبار
شهرستان ها


29-28 اذر

منتخب اخبار ورزشی


29-28 اذر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 29 آذر

طلاب قم، چشم از زنان

بازیگرفیلم‌ها برنمیدارند؟

"کنفرانس برلین" از جمله رویدادهای نیمه دوم از دور اول ریاست جمهوری محمد خاتمی و دو ماه پس از تشکیل مجلس ششم بود. مجلس ششم پس از مجلس اول یگانه مجلسی بود که با انتخاباتی نسبتا آزاد برگزار و تشکیل شد و آن را همطراز مجلس اول میدانند. مجلس اول نیز چهره ای ملی و بکلی متفاوت با مجلس کنونی و بسیاری از مجالس قبلی در جمهوری اسلامی داشت.

هدف از کنفرانس برلین نوعی آشتی میان ایرانیان خارج کشور با ایرانیان داخل کشور و بویژه تحولات اصلاحی دولت خاتمی بود. این کنفرانس سه روز ادامه یافت و بدخیم ترین حرکاتی که در آن صورت گرفت برهنه شدن دو خانم در آن بود که ظاهرا با هدف اعتراض نسبت به جمهوری اسلامی و شاید حجاب و این نوع صورت گرفت. خیلی زود معلوم شد که عوامل امنیتی جمهوری اسلامی توانستند خود را به آلمان رسانده و دراین کنفرانس نفوذ کنند و با شعارها و حرکات باصطلاح براندازانه کنفرانس را در رسیدن به هدفی که داشت ناکام بگذارند. پس از پایان کنفرانس نیز، عده ای از فعالات سیاسی و فرهنگی و هنری که از داخل کشور در آن شرکت کرده بودند، پس از بازگشت به ایران بازداشت و زندانی شدند و ضربه کمر شکن اول به مجلس ششم و ضربه چندم به دولت خاتمی وارد آمد. برهنه شدن آن دو خانم، بهانه ای شد برای حکومت تا کل کنفرانس را به زیر علامت سئوال برده و مردم داخل کشور را علیه آن تحریک کنند. آن دو خانم پس از کنفرانس و ضربه ای که به آن و به شرکت کنندگان داخل کشور آن زدند، به حاشیه رویدادها و تحولات رفتند. این مرور و یادآوری بسیار کوتاه را نه برای بررسی کنفرانس برلین، بلکه برای یک جمله ای انجام دادیم که هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه خود در تهران، در همان هفته پس از ناکام ماندن کنفرانس برلین و در ارتباط با برهنه شدن آن دو خانم در کنفرانس برلین به کار بردُ. هاشمی در یکی از دو خطبه نماز خود پس از حمله به کنفرانس برلین، برای آن که آبی هم به آتش مذهبیون دو آتشه ای بریزد که علیه کنفرانس برلین سرگرم راه انداختن یک بلوای بزرگ بودند، مسئله برهنه شدن آن دو خانم را اینگونه مطرح کرد: "شماها که پای تلویزیون تا آخرش را دیدید"

اما دلیل این مرور، پس از این همه سال:

گروهی از طلاب قم از 15  زن بازیگر سینمای ایران بدلیل بدحجابی منجر به تحریک آنان به دادسرای قم شکایت کرده و ضمن مطرح کردن اتهاماتی مانند محروم شدن از لذت "انسُ" با خدا درخواست جبران ضررهای وارده بخود را نموده اند.  آنها در شکایت خود مدعی شده اند که سر و سینه و گوش آن بازیگران زن و حتی گل سر و کلاه لبه دار آنها در فیلم ها و سریال ها، نمی گذارد از آنسُ با خدا لذت ببرند و این از مصادیق بدحجابی است که موجب زیان معنوی، تحلیل رفتن عقل و نقش بستن تصاویر جنسی در اذهان می شود.

شاکیان طلاب حوزوی قم هستند و در نهادهائی مانند "مجمع جهادی"، تشکل فراگیر طلاب قم "و "مجمع فعالان امر به معروف" و چند موسسه و نهاد مشابه دیگر هستند. که قطعا بخشی از بودجه حوزه علمیه قم و سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهادهای قم چیز هم به آنها می رسد.

مضمون همان جمله هاشمی رفسنجانی را باید در باره این شاکیان به خدمت گرفت و نوشت: شماها چرا بجای رفتن دنبال لذت انسُ خدا، پای تلویزیون می نشینید و احتمالا به سینما میروید و با چنین دقتی از گل سر تا سینه و بناگوش و  سر و خلاصه تا مچ پای خانم های بازیگر را نگاه می کنید؟ و تازه این تمام چشمچرانی نیست. به صفحات شخصی این بازیگران در فضای مجازی هم سرک می کشید!

بقول حافظ

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند


در 7 ماه گذشته

سفر 4 میلیون ایرانی به ترکیه

برای گردش و خرید خانه


گفتگو با مجید انصاری

فاجعه دو انتخابات مجلس

 و ریاست جمهوری

مجید انصاری، آخرین نماینده آیت الله خمینی در امور زندانها بود، عضو مجلس خبرگان رهبری بود، نماینده مجلس بود و  در دولت خاتمی و دولت روحانی هم عضو بود . از آگاه ترین روحانیون جمهوری اسلامی هم در عرصه سیاسی و هم اقتصادی است. گزارش نهائی درباره ضربات اقتصادی که دولت احمدی نژاد به ایران زد را او تهیه کرد و به همراه اسحاق جهانگیری و موسوی لاری از بیت رهبری وقت گرفته و این گزارش و مستندات آن را مقابل رهبر جمهوری اسلامی گذاشت که گویا این دیدار 2 تا 3 ساعت بطول انجامید. نتیجه این دیدار و آن اسناد، پذیرش عقب نشینی رهبر جمهوری اسلامی و تن دادن به انتخاباتی در سال 92 شد که از آن حسن روحانی بیرون آمد. قرار بود هاشمی در آن انتخابات حضور یابد که شورای نگهبان صلاحیت او را تائید نکرد! انصاری که عضو مجمع روحانیون مبارز به زعامت آیت الله خوئینی ها و محمد خاتمی و آیت الله موسوی بجنوری است، در مصاحبه ای که می شنوید و می بینید، تقریبا همان حرف هائی را می زند که موسوی خوئینی ها طی نامه ای کوتاه و سرگشاده نزدیک به دو سال پیش خطاب به علی خامنه ای نوشت و به او توصیه کرد که در سیاست های سه دهه خود تجدید نظر کند. 1 - 2


ارتش روسیه مانع است

ارتش او کراین نقشه

نسل کشی در شرق کشور را دارد


پیشنهاد روسیه به امریکا

و ناتو برای صلح مسلح

اسپوتنیک- ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 28 آذر

ایران و امریکا

علاقه‌ای به ادامه‌تنش ندارند


حسین راغفر

یک طبقه الیگارش

مانع تغییر ساختار اقتصادی است


مسکو:

حضورناتو درمرز روسیه یعنی جنگ


چرا نباید از تجربه قبلی ها استفاده کرد؟

مردم باید بدانند هدف از

کسب فنآوری اتمی چیست؟


اگر کس هست، یک جمله بس است

اگر درها باز شود

چند نفر درایران می‌مانند؟


عنوان اول پیک نت 27 آذر

بده بستان در مذاکرات
سازش‌ و‌عقب‌ نشینی نیست!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پیک نت روز گذشته بدلیل اشکالات فنی 5 ساعت دیر به روز شد، یعنی ساعت 4-3 بامداد اما با این همه، عنوان اول این شماره روی تلگرام نزدیک به 5 هزار خواننده داشت که در مقایسه با دیگر مطالب بیشترین مخاطب بود. همین نسبت در فیسبوک پیک نت نیز بدست آمد و عنوان اول بیشترین خواننده را داشت که روی 7 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران