نتیجه نهائی جنگ اوکراین- سردبیر "رای الیوم"

پیروزی روسیه و چین

و تضعیف اروپا و امریکا

 

لاوروف: هدف اولیه روسیه وسیع شده

روسیه در تدارک

حمله وسیع به بندر "اودسا"

(پیک هفته ۱۰۹)  ۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ - ۲۳ ژوییه ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


اول مرداد ماه

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


اول مرداد ماه

رویدادهای منطقه

 و جهان


اول مرداد ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


اول مرداد ماه

منتخب اخبار
شهرستان ها


اول مرداد ماه

منتخب اخبار ورزشی


اول مرداد ماه

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت اول مرداد

درانتظار تحولات سیاسی

درامریکا و۳ کشوراروپائی

تقریبا از سه هفته پیش، جهان در انتظاری فرو رفته که نتیجه آن بزودی آشکار خواهد شد. در جبهه های جنگ در شرق اوکراین نوعی رکود حاکم است، مگر شلیک های کور موشکی ارتش اوکراین به طرف شهرهای دو جمهوری لوکانسک و دونتسک که حالا شهر "خرسون" را هم شامل شده است. از جمله موشکی که روز گذشته به پل مهم و ارتباطی این شهر برخورد کرد اما خوشبختانه پل فرو نریخت. لاوروف وزیر خارجه روسیه به زبان اشاره در مصاحبه ای که درهمین شماره پیک نت می خوانید گفته است: اهداف اولیه روسیه در اوکراین، با دخالت های ناتو و ارسال سلاح های مرگبار برای ارتش اوکراین تغییر کرده است. معنای این سخن جز این نمی تواند باشد که اگر مذاکرات برای صلح آغاز نشود، ارتش روسیه خارکف و اودسا را نیز از ارتش اوکراین خواهد گرفت و به این ترتیب تمام راه های دریائی (منظور بندر اودساست) به روی دولت کیف بسته خواهد شد. همزمان با این تهدید، شیرهای گاز روسیه نیز به روی اروپا باز شد که شاید چراغ سبزی باشد برای تلاش جهت جلوگیری از گسترش جنگ در اروپا که بموجب همه شواهد، امریکا مایل به دامن زدن به این حریق است. حریقی که دامن امریکا را نمی گیرد اما تار و پود اروپا را می سوزاند.

درانگلستان نخست وزیر تازه قرار است جانشین جانسون شود. اگر انگلستان بخواهد سیاست امریکا در اروپا را ادامه بدهد، آنوقت باید نشستن وزیر خارجه جانسون به جای وی باشیم. در ایتالیا دولت برای بار دوم در عرض یک هفته استعفا داد و به فرمان رئیس جمهور مجلس منحل شد. شاید نخست وزیر موقت تا برگزاری انتخابات منصوب شود. شانس رهبر ناسیونالیست ها "جورجیا ملونی" برای نخست وزیرهمچنان بیش از دیگران است. او طرفدار سیاستی مستقل از اتحادیه اروپاست و گویا در پی رابطه ای مستقل با روسیه. در فرانسه بزودی، نخست وزیر تازه ای منصوب خواهد شد. همای سعادت همچنان برسر جبهه چپ که فراکسیون قوی در مجلس بدست آورده می چرخد. آیا ناسیونالیست ها به رهبری خانم لوپن با جبهه چپ همسو خواهد شد؟ آیا جبهه چپ این همسوئی را می پذیرد؟ "مکرون" چگونه می تواند یک دولت مستقل از جبهه چپ و ناسیونالیست ها تشکیل بدهد؟ بزودی پاسخ این سئوالات مشخص خواهد شد. در امریکا همزمان با اوج گیری گرانی و افزایش قیمت سوخت و نارضائی های عمومی حال و روز جسمی رئیس جمهور هم روز به روز بدتر و وخیم تر می شود. بعید به نظر می رسد که حتی به کمک تزریق "کورتیزون" و دیگر داروها بتوان او را در کاخ سفید حفظ کرد. آیا سکان به کاملیا هریس سپرده خواهد شد؟ و یا دیوان عالی دست به ابتکار تازه ای خواهد زد؟ زلنسکی و البته مشاوران انگلیسی و اسرائیلی او، دست به یک تصفیه امنیتی در دولت زده اند. اتهام دهها تنی که برکنار شده اند (از جمله دادستان و رئیس شورای امنیت ملی) همکاری با روسیه است. معنای این اتهام چیزی نیست جز تلاش برای کودتا علیه زلنسکی که گویا فعلا خنثی شده اما این کودتا محتمل ترین رویداد در "کیف" است. ظاهرا تنها جائی که آب از آب تکان نمی خورد و حرکت آهسته اما پیوسته جریان دارد در روسیه است که علیرغم همه شایعات و جنگ تبلیغاتی و روانی که علیه سلامت پوتین می شود، هدایت ارتش و کشور را سفت و محکم برعهده دارد. بدین ترتیب، نمی تواند منتظر رویدادی سیاسی در مسکو بود، بلکه باید منتظر رویدادهائی در امریکا، ایتالیا، فرانسه و انگلستان بود. در حاشیه این انتظار، نمی توان ناپایداری دولت در اسرائیل را هم از یاد برد.


علی اکبر ولایتی:

عقل سلیم نمی گوید: بجای

چین و روسیه با غرب دوست شویم!


گلوبال تایمز چین:

تحریم ها، اروپا را ضعیف

و روسیه را قوی کرده!


باتهام نقض قوانین

فعالیت "آژانس یهود" (سخنوت)

در روسیه ممنوع می شود


سرمقاله راه توده ۸۴۱

ایران به گذرگاه پر سنگلاخ

برای پیوستن به‌جبهه‌ شرق رسیده


آلمان بار دیگر هوای

تسلط بر اروپا به سرش زده!

جرمان فارن پالیسی- برگردان رضا نافعی


عنوان اول پیک نت ۲۹ تیر

فصل تازه ای از روابط
ایران- روسیه رقم خورد!


در دیدار با یکدیگر

سخنان و نظرات مشترک

پوتین و رهبر جمهوری اسلامی


قرار داد ۲۵ ساله خرید گاز

اولین نتیجه سفر اروغان به تهران


با جنگ در اوکراین

فضای سیاسی به روی

حزب کمونیست روسیه باز تر شد

نعمت بوستانی- کانال ۱ تلویزیون روسیهحساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

.عنوان اول پیک نت چهارشنبه بالای ۵ هزار و پانصد خواننده داشت و در مقایسه با دیگر مطالب این شماره بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت همین مطلب به همراه خلاصه سخنان پوتین و خامنه ای بیشترین خواننده را داشت و هر کدام روی ۱۰ و ۱۱ فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شد.

 https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران