بیانیه ۱۶۰ امضائی

فعالان‌سیاسی ومدنی خارج وداخل ایران

در محکومیت بمباران غزه توسط اسرائیل

 

بزرگترین مفسر سیاسی جهان عرب:

نوارغزه می تواند

تبدیل به استالینگراد دوم شود!

(پیک هفته ۱۰۹) ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۲ - ۲۲ اکتبر ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۹ - ۳۰ مهر

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۹ - ۳۰ مهر

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۹ - ۳۰ مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۹ - ۳۰ مهر

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۹ - ۳۰ مهر

منتخب اخبار ورزشی


۲۹ - ۳۰ مهر

منتخب اخبار اقتصادی

رادیو پیک

چهارشنبه ۲۶ مهر به روز شد


عنوان اول پیک نت ۳۰ مهر

ایران تا قدرت اتمی نشده

باید به آن حمله نظامی کرد!

این یک جلسه بررسی موقعیت ایران و امکانات حمله نظامی به آن در شبکه تلویزیونی "هیل" امریکاست. در این برنامه به صراحت گفته می شود که به ایران می شود حمله نظامی کرد، زیرا مانند روسیه و چین و کره شمالی قدرت اتمی نیست.

این همان نکته مهمی است که پیوسته درباره ضرورت توان نظامی و موشکی و اتمی ایران بر آن تاکید کرده ایم. خانم مفسری که صحبت از حمله نظامی به ایران می کند، فرمانده نظامی نیست که دستور حمله بدهد، اما آنچه او میگوید همان فکری است که در امریکا و اسرائیل وجود دارد و بخش مهمی از تلاش برای مهار اتمی، موشکی و پهپادی ایران از یکسو و تلاش برای جدا کردن ایران از روسیه و چین برای فراهم ساختن شرایط همین حمله نظامی است که ایشان به آن اشاره می کند.

خوشبختانه و تا آنجا که احساس می شود و نشانه های آن هم وجود دارد، راس نظام با درک عمیق از استراتژی امریکا و اسرائیل برای تکه پاره کرد ایران، در خواب خرگوشی فرو نرفته و بی وقفه بر توان خود درهر سه عرصه می افزاید. متاسفانه اکثریت اصلاح طلبان داخل کشور و تقریبا تمام فعالان سیاسی خارج از کشور، بر این نکته، یعنی استراتژی قطعی امریکا و اسرائیل درباره ایران باور ندارند و تصورمی کنند اگر ایران دو دست اتمی و موشکی خود را بالا ببرد، دیگر امریکا با آن کاری ندارد و دوران خوش مناسبات سیاسی و اقتصادی با امریکا آغاز می شود و شکم مردم هم سیر می شود!

بحث بر سر حمله اتمی ایران نیست، بلکه بحث بر سر قدرت اتمی بازدارنده ایست که ای بسا، اکنون برخی کشورهای منطقه نیز با آن موافق باشند. البته به این شرط که ایران فورا آمادگی خود برای دست یافتن آن کشورها به دانش اتمی را اعلام کند.

حداقل، بمباران غزه نشان داد که امریکا و اسرائیل و متحدان اروپائی آنها، اگر دستشان برسد رحم بر صغر و کبیر ندارند. چه این صغیر عرب باشد و کبیر آن ایران. حتی در خبرها گفته شده که ویرانی و کشتاری که اسرائیل در غزه کرده و مشغول آنست، همطراز با فاجعه حمله اتمی  به "هیروشما" در پایان جنگ دوم جهانی است.

شک نباید داشت که در صورت ادامه این بمباران، اسرائیل به بهانه نابودی زیر زمین ها و تونل های غزه از بمب های اتمی نیز استفاده خواهد کرد. آنها که نگران ادامه بمباران غزه هستند، به این آخر خط و عواقب آن می اندیشند. آیا آنها که مخالف جمهوری اسلامی اند و بویژه با سیاست های مخرب داخلی آن مخالفند، به درندگی اسرائیل و امریکا در صورت توان حمله نظامی به ایران می اندیشند؟ مردمی که در داخل کشور پشت به حکومت کرده اند و حکومتی که تن به اصلاحات عمیق اقتصادی و اجتماعی نمیدهد، به این آینده می اندیشند؟ آیا صرفا قدرت نظامی و اتمی برای دفاع از کشور کافی است؟ ما با یقین می گوئیم خیر! و تاکید می کنیم که باید پشت جبهه که همانا داخل کشور و رضایت مردم است تقویت کرد. جهان در حال پوست انداختن و رفتن به سوی نظام چند قطبی است و قطعا امریکا و تمام غرب برای برهم نخوردن هژمونی امریکا بر جهان از هیچ اقدامی فروگزار نخواهند کرد. نه امریکا و نه اسرائیل و نه متحدان اروپائی آنها نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند و یا چشم خود را به روی این واقعیت که توازن قدرت جهانی بهم خورده باز کنند. ایران برای بقای خود هیچ چاره ای که بیشتر گشودن چشم و قرار گرفتن در سمت درست تاریخ تحولات جهانی ندارد.

این مفسران تلویزیونی، تنها از این خرسند نیستند که ایران مانند کره شمالی قدرت اتمی نیست، بلکه از این هم خوشحال اند که هنوز ایران اتمی نیست و مردم داخل کشور مانند مردم کره شمالی پشت حکومت نیستند. تفاوت کره شمالی و ایران کنونی همین است!


سعید لیلاز:

اسرائیل در جنگ غزه

 به لرزه در آمده است!


برای تحمیل آتش بس به اسرائیل

اجلاس رهبران ۳۰ کشور

و سازمان بین المللی در قاهره


دو زن امریکائی اسیر را

 حماس آزاد کرد!


اخبار و گزارش های مهم

خبرگزاری "راشا تودی" از اسرائیل


رئیس سابق سیا:

ورود ارتش اسرائیل به غزه

آغازیک جنگ شهری طولانی است


اقتصاد آلمان در سرازیری

تورم، گرانی و بحران!

روزنامه پراودا- نیکولای پتروفسکی


عنوان اول پیک نت ۲۹ مهر

مردم و حکومت

دوبیگانه دریک مملکت!

تهران- سیامک زند


روایت حکومتی قتل مهرجوئی

و همسرش را هیچکس قبول نکرد!


یک "جو" شرف روزنامه نگاری در ایران اینترنشنال نیست

پیوند جنایت با وقاحت

در بمباران بیمارستان المعمدانی


سرمقاله ۹۰۱

مواضع دو جبهه شرق و غرب

دربرابربمباران جنایتکارانه غزه جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


----------------

 آرشیو رادیو هفته
در یوتیوب

-----------------

"رادیو پیک"

چهارشنبه

۲۶ مهر

 

"رادیو پیک" ، با هدف نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور، نسبت به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده است.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، اگر امکان آبونمان را دارید تاخیر نکنید و اگر چنین امکانی را ندارید ، ابتدائی ترین و ساده ترین کمکی که می توانید بکنید لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است.

توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در این چهارشنبه مطالبی با عناوین زیر را همراه با عکسها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

- - ایران اینترنشنال و سیمای ج. اسلامی دو روی یک سکه اند!
- آشنائی با خانه های خالی شطرنج تحولات جهانی
- پیوندهای مردم ایران با جنبش فلسطین چرا از هم گسست؟
- چرا با جنگ در غزه، دلار در ایران گران شد؟
- حاج آقا حسین ملک، مردی که از عتیقه هایش یک موزه در تهران ساختند
- حماس چاره دیگری جز حمله، پیش از مرگ در محاصره اسرائیل داشت؟
- چرا جمهوری اسلامی نمی تواند سیستم اقتصادی را تغییر بدهد؟
- فارسی همچنان در بسیاری از کشورهای امپراطوری ایران شکر است!
- چرا مردم ایران چشم بر ظلم اسرائیل بر فلسطینی ها بسته اند
- نصرت رحمانی ۷۰ سال بود و دیگر نبود!
- نه روسیه و نه چین مخالف افزایش فروش نفت ایران نیستند!

---

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

دو خبر تفسیری "روایت حکومتی قتل مهرجوئی و همسرش را هیچکس قبول نکرد" و "پیوند جنایت با وقاحت در بمباران بیمارستان المعمدانی غزه" بصورت برابر هر کدام نزدیک به 6 هزار خواننده روی تلگرام پیک نت داشتند. در فیسبوک پیک نت نیز همینگونه بود و هر دو مطلب ذکر شده بصورت برابر خواننده داشتند و هر کدام نیز روی 13 فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شد.

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت