وزرات‌های خارجه آلمان، انگلستان و روسیه

تماس های دیپلماتیک

با ایران برای حفظ آرامش

 

جمیله کدیور:

بیش از حمله تلافی جویانه

باید حفره های نفوذ را بست!

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۶-۲۵ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۶-۲۵ فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۶-۲۵ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۶-۲۵ فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۶-۲۵ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۶-۲۵ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۲ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۲۶ فروردین

تهدیدی که بیش از عمل

دستآوردبرای‌ایران داشته!

هم اسرائیل و هم رسانه های غرب چنان بر طبل حمله ایران به اسرائیل می کوبند که گوئی مادری برای نجات فرزندش از بلایا مشت به سینه می کوبد. این رسانه ها، پیش از حمله احتمالی ایران به اسرائیل فضائی را در غرب بوجود آورده اند که از هم اکنون باید برای اسرائیل و نتانیاهو دعای رحمت خواند. همین فضاسازی درداخل کشور هم جریان دارد، حتی با اخبار جعلی و بنام ارگان های دفاعی و نظامی که نمونه آن را می بینید و می خوانید.

فضائی که ساخته شده، از هم اکنون حتی پیش از حمله ای که رسانه های غربی برای آغاز آن ثانیه شماری می کنند، فاجعه نسل کشی اسرائیل در غزه را به سایه برده، چه رسد به آن که چنین حمله ای صورت گیرد. این درحالی است که تا همینجا، تهدیدهای ایران باندازه کافی روی خالی شدن زیر پای نتانیاهو تاثیر جدی داشته، همچنان که موقعیت دولت اسرائیل را در جهان به درجه صفر نزدیک کرده و فضا را در داخل اسرائیل متشنج کرده است. ایران تا همینجا هم بخش مهمی ازتلافی وعده داده شده را انجام داده است، پیش از آنکه چند موشک از ایران به طرف اسرائیل و از طرف اسرائیل به طرف ایران شلیک شود. شلیکی که برای ایران نتیجه ای را در بر ندارد اما برای دولت اسرائیل نجات بخش است. در همین شماره پیک نت یادداشت کوتاه جمیله کدیور را می خوانید که حاوی کلیدی ترین نکته در باره ضربات اسرائیل به ایران در سالهای گذشته است. یعنی کشف و خنثی سازی رخنه  های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در ارگان های نظامی و غیر نظامی ایران. او درست می گوید که این کشف و خنثی سازی مهم تر از ضربه موشکی به اسرائیل است.

از طرف سرلشکر رحیم صفوی، فرمانده کل اسبق سپاه و فرمانده کنونی اتاق موشکی و دستیار فرمانده کل قوا نیز یادداشتی منتشر شده که حاوی نکات تحلیلی دقیقی است. او گفته است:

«پس از اعلام موضع رهبری برای تنبیه اسرائیل، تمامی ارگان‌های سیاسی و نظامی صهیونیست‌ها به لرزه در آمده‌ است؛ حمله نظامی به رفح فعلاً متوقف شده تا ببیند ایران چگونه، کجا و کی پاسخ تلافی‌جویانه خواهد داد. اختلاف بین سیاسیون و نظامی‌های رژیم صهیونیستی تشدید شده است، شهروندان اسرائیل برای برکناری نتانیاهو شعار می‌دهند، تنفر از رژیم صهیونیستی و فشار افکار مردم جهان بر آنها افزایش یافته و ۹۰ کشور جهان حتی در اروپا و کشورهای غیراسلامی علیه این رژیم تظاهرات برگزارکرده‌اند، حملات مقاومت علیه اسرائیل شدت گرفته‌ و یمن در روزهای گذشته ۴ کشتی را هدف قرار داده است.»

او در این اظهار نظر، به آن دستآوردهای تهدید به تلافی اشاره کرده که معلوم نیست در صورت حمله همه آنها بر باد نرود! بحث اصلی همین است! و نه جنجالی که رسانه های غرب و بدنبال آن برخی رسانه ها در داخل کشور و حتی برخی سیاسیون تاکنون نرم و لیبرال و اکنون آتشین و خواهان تلافی برپا کرده اند. و یا دولت هائی که بدستور آنها شرکت های هواپیمائی پروازهای خود به ایران را لغو کرده اند و یا حتی سفارت خود را مانند کشور هلند درایران بسته اند. کسی با سفارت هلند کاری دارد که آن را بسته اند؟ خودشان هم میدانند که هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند همچنان پرواز هواپیماها به ایران را تهدید نمی کند. اینها جنگ روانی است که به محض پرتاب موشک از ایران به سوی اسرائیل صد چندان و البته علیه ایران خواهد شد. قطعا شاکله نظام این مسائل را رصد کرده و می کند و باید دید میرزا آقاسی های بیت رهبری چه دسته گلی به آب می دهند.


سرمایه گذاری ۳۵ میلیون دلاری

طالبان در بندر چابهار ایران


آغاز دور جدید ریاست جمهوری پوتین

نقشه راه روسیه

هفتم ماه مه اعلام می شود

تلویزیون حزب کمونیست روسیه-

ترجمه نعمت بوستانی


مردم شده اند سپر بلای غارتگران

آن "مردمی" که می گویند

اقتصاد را به آنها بدهید کیستند؟


امروز معلوم خواهد شد

اسرائیل و حماس

طرح امریکا را خواهند پذیرفت؟


عنوان اول پیک نت ۲۵ فروردین

زدن  پس گردنی

به اسرائیل قطعی است؟


پوتین: اقدام ما واکنش به حملات اوکراین بود

روسیه مایل نبود

اوکراین را در تاریکی غرق کند


با یک پژو ۴۰۵

زن و شوهر و ۳ فرزندشان

به رودخانه زدند و غرق شدند


مصاحبه حجت الاسلام منتجب نیا

مار حجتیه در آستین انقلاب

و ج. اسلامی تبدیل به افعی شد


عنوان اول پیک نت ۲۱ فروردین

تقویت محور مقاومت
پاسخ ایران به اسرائیل است!


حمایت حزب کمونیست روسیه

از اقدامات دولت آن کشور!

گزینش و ترجمه نعمت بوستانی


رادیو پیک ۲۲ فروردین به روز شد

 

رادیو "پیک"، با نگاهی متفاوت از دیگر رسانه های فارسی زبان به رویدادهای ایران و جهان راه اندازی شده و این نخستین برنامه این رادیو در سال ۱۴۰۳ است. شمار شنوندگان شماره نوروزی این رادیو، از مرز ۳ هزار و پانصد گذشت و این موجب خرسندی همه دست اندرکاران آنست. رادیو پیک هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. برای حمایت از آن، ابتدائی ترین و ساده ترین کار لایک کردن آن در یوتیوب و عضویت در آن با انتخاب گزینه "Subscribe"است. توصیه می کنیم، نه تنها خود شنونده پیگیر این رادیو باشید، بلکه آن را به اشتراک بگذارید و شنیدن آن را به دیگران نیز توصیه کنید. آرشیو رادیو پیک نیز روی یوتیوب، امکان دسترسی شما به برنامه های هفته های گذشته را میدهد.

در برنامه این هفته رادیو پیک (چهارشنبه ۲۲ فروردین) مطالبی را با این عناوین، همراه با عکس ها و فیلم های مربوط به آنها می شنوید و می بینید:

 

- پایان تعطیلات فروردین ۱۴۰۳

- اعتراف رهبر به چهار کانون بحران در ایران

- چند سئوال و پاسخ شرعی

- تفسیری بر حمله به کنسولگری ایران در دمشق

- وصل راه آهن ‏ایران از طریق افغانستان به چین

- نامه مرتضی كيوان به سياوش كسرايی

- مرزهای ایران مناطق نظامی می شوند

- نان پزی زنان بروجن

- هیچکس از عاقبت اوضاع خبر ندارد!

- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی و تفسیر آنها

- سفر به چین، پس از ۳۲ سال

-جنبش خود جوش مردم ایران برای دفاع از تاریخ و سنت های ملی

- بلند شدن صدای "هنگدرام" در ایران جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته که در ارتباط با حمله احتمالی به اسرائیل از طرف ایران بود، روی تلگرام این روزنت نزدیک به ۶ هزار خواننده داشت. ضمناً شمار خوانندگان مصاحبه منتجب نیا درباره پیوند انجمن حجتیه و جبهه پایداری که در شماره روز سه شنبه منتشر شده بود به ۱۲ هزار نفر رسید. در صفحه فیسبوک روز گذشته پیک نت نیز اظهار نظر مصباحی مقدم در باره سپردن اقتصاد به دست مردم بیشترین خواننده را داشت.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت