سرمقاله ۹۲۳

هوشمندی ایران در تشخیص

افول دیپلماسی کشتیهای توپدار

 

برای هشدار به امریکا

احضار سفیر سوئیس

 به مرکز سپاه پاسداران

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷ آوریل  ۲۰۲۴

 pyknet100@gmail.com


۲۸-۲۹ فروردین

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۸-۲۹ فروردین

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۸-۲۹ فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۸-۲۹ فروردین

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۸-۲۹ فروردین

منتخب اخبار ورزشی


۲۸-۲۹ فروردین

منتخب اخبار اقتصادی


رادیو پیک

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

 


عنوان اول پیک نت ۲۹ فروردین

به بهانه مبارزه با بی حجابی

شادی‌ملی ضربه‌به اسرائیل

در نطفه سرکوب شد!

دست های پنهان، بار دیگر از آستین مرتجعین مذهبی در آمد و ماجرای حجاب بار دیگر به خیابانها و مراکز دانشگاهی، فروشگاهها، ادارات دولتی و رستوران ها کشیده شد.

چگونه می توان باور کرد درست در روزهائی که ضربه نظامی ایران به اسرائیل در صدر اخبار جهان قرار دارد و باید تمام توجه مردم و غرور ملی مردم در ایران متوجه این رویداد باشد، دست های پنهان، نقشی در جنجال و تشنج دوباره بر سر حجاب را ترتیب نداده اند؟

 چگونه می توان پذیرفت که دست هائی پشت این جنجال، درست در چنین روزهائی قرار ندارد. روزهائی که در ادامه غرور ملی، خطر ضربه تلافی جویانه دور از انتظار نیست و ایران بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت ملی است. اگر این جنجال برپا نشده بود، توجه اکثریت مردم جلب دستآورد نظامی و سیاسی حمله به اسرائیل نمی شد؟ خود این توجه، به نوعی زمینه ساز آشتی مردم با حکومت نمی شد؟ نزدیکی افکار عمومی با نقش ملی و حفاظتی سپاه و دیگر نیروهای نظامی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور را فراهم نمی کرد؟ و برعکس آن، این نوع جنجال ها و فشارهای اجتماعی مردم را بیش از پیش نسبت به سرنوشت کشور بی تفاوت نمی کند؟

یعنی در راس نظام، هنوز این مسئله پذیرفته شده نیست که دست هائی پنهان در پشت حوادث ناراضی تراشی و تشنج آفرینی در جامعه و منحرف کردن افکار عمومی از مسائل و رویدادهای اصلی و مهم حکومت و جامعه است؟

مرور اخبار ۴۸ ساعت گذشته نشان میدهد که تمام تمرکز اسرائیل و حامیان آن، متوجه ضربه نظامی به ایران نیست، بلکه تمرکز روی انفجار اجتماعی در ایران و تشدید نفرت مردم نسبت به حکومت مقدم بر اقدام نظامی است. از سوی دیگر بهره گیری از امکانات پنهان و نفوذی خود برای ایجاد ترور و انفجار در مراکز شهرها، حملات تروریستی در نواحی مرزی و راه اندازی یک شورش دیگر پیش درآمد ضربه نظامی است.

ما می گوئیم شبکه های نفوذی اسرائیل و غرب، پشت این جنجال ها قرار دارند و صد البته از تحجر مذهبی نهفته در حکومت  و نهادها و  ارگان ها بهره می گیرند.


تشکیل جلسه کابینه پریشان اسرائیل

 

روز گذشته کابینه جنگ اسرائیل با حضور فرماندهان ارتش اسرائیل و نتانیاهو تشکیل جلسه داد. ظاهرا در این جلسه مسئله حمله تلافی جویانه به ایران موضوع بحث بوده است. شبکه تلویزیونی سی ان ان که خبر این جلسه را پخش کرد، گفت که هنوز از آنچه که دراین جلسه گذشت اطلاعی بدست نیآمده است.

پراکندگی و بی نظمی جلسه، خود حکایت از پریشانی کابینه جنگ و کسانی که به این جلسه احضار شده بودند دارد.


سیل درعمان و دبی

 

جاری شدن سیل در کشور پادشاهی عمان، پس از چند ساعت باران شدید. در فاصله ای نه چندان زیاد، باران موجب جاری شدن سیل در خیابان های "دبی" شد. سیل در عمان تاکنون ۱۷ قربانی داشته که اجساد آنها از آب گرفته شده است.


"رادیو پیک"

 ۲۹ فروردین به روز شد

 "رادیو پیک"، متفاوت با دیگر رسانه های فارسی زبان داخل و خارج از کشور نسبت به رویدادهای ایران و جهان منتشر می شود.

این رادیو هر چهارشنبه روی "یوتیوب" به روز می شود. آن را در یوتیوب عضو شوید و مطالب آنرا لایک کنید تا از این طریق ما را برای ادامه انتشار آن همراهی کرده باشید.

هیچ سایت، رادیو و یا تلویزیونی بدون حمایت مالی تهیه و منتشر نمی شود. پیک نت و رادیو پیک نیز از این نظر متفاوت با دیگر رسانه ها نیست. هر رسانه ای منابع مالی خود را دارد، منبع مالی ما، شما بعنوان خواننده و شنونده هستید. زحمت تیمی که پیک نت  و رادیو پیک را منتشر می کند را با کمک به تامین هزینه این دو رسانه  پاس بدارید.

آدرس ای میل ویژه pay pal:

4peiknet@gmail.com

 

 در برنامه این هفته مطالب زیر را به همراه عکس و فیلم های مربوط به آنها می بینید و می شنوید:

 

- ایران توان موشکی و پهپادی خود را به اسرائیل نشان داد

- جبهه پایداری همان انجمن حجتیه است!

- بحران گرانی و کمبود دارو در ایران
- چند خبر کوتاه داخلی و خارجی
-"اوس غفور" انقلاب اسلامی را پیش بینی کرده بود
- دوران طلائی ترانه سرائی در ایران

- حزب کمونیست روسیه وارد دولت آینده می شود؟

- زاکانی هم می خواهد رئیس جمهور شود!

- خیابانها، جای خالی "شهرنو" را پر کردند!

- لب های تشنه مرداب گاوخونی هم امسال تر شد!

- به یاد حمید قنبری و شهیار قنبری

- سازهای کوبه ای در کنار سازهای سنتی ایران


راه توده ۹۲۳ منتشر شد

 راه توده شماره ۹۲۳ (چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. گزارش ویژه این شماره درباره حوادث سال ۱۳۵۱ است که با ترور و اعدام و حوادث طبیعی طی شد. سرمقاله نیز در ارتباط است با پایان دوران دیپلماسی کشتی های توپدار و هوشیاری ایران برای درک این تحول. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

جدال بر سر دستمزد کارگران میان طرفداران غرب و طرفداران نگاه به شرق، سال ۱۳۵۱ سال ترور و سال تیرباران، ۳ کنفرانس مهم در جنگ دوم جهانی، گذار و گسست از نگاه مارکس و لنین، مذهب در ایران پوست می اندازد، تلاش امریکا برای یافتن متحدان علیه چین، نظامیان روس وارد نیجر شدند، مردم امریکا میان انتخاب میان دو "شر"، ریش آلمان در چنگال امریکا و بالاخره پرسش و پاسخ جواد مادرشاهی رهبر حجتبه.


وزیرخارجه روسیه:

حمله ایران به اسرائیل

پاسخ توام باخویشتنداری‌بود


اولین نتایج حمله به اسرائیل

حماس طرح پیشنهادی امریکا

برای آتش بس را قبول کرد!


عنوان اول پیک نت ۲۸ فروردین

 

هشدار و هوشیاری

درحمله نظامی به‌اسرائیل


حسن روحانی در پاسخ به پیشنهاد رهبر

مشارکت مردم باید

هم اقتصادی و هم سیاسی باشد


ترامپ این را فهمیده و روی آن مانور می کند

مردم امریکا نمی خواهند

برای سیاست جنگی هزینه بدهند


همایش حزب آلترناتیو آلمان

صلح در اروپا همیشه

در گرو همکاری با روسیه بوده جستجو در پیک نت

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


آرشیو

در یوتیوب

-----------------

کدام مطلب پیک نت روزگذشته بیشترین

 خواننده را داشت؟

خبر مربوط به دیدار نوروزی حسن روحانی با کارگزاران دوران ریاست جمهوری اش که در شماره روز گذشته پیک نت منتشر شد، نزدیک به ۷ هزار خواننده روی تلگرام این روزنت داشت و پر مخاطب ترین مطلب این شماره پیک نت بود. در صفحه فیسبوک پیک نت روز گذشته عنوان اول این شماره بیشترین خواننده را داشت و روی ۱۰ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

---------------

 فیسبوک پیک نت


---------------

تلگرام پیک نت