تاج زاده:

حمایت ملی از تفاهم اتمی

رفتن به سوی انتخابات 94

 

آرامش نا پایدار ترکیه

زیر سایه دولت اردوغان!

استانبول- بهزاد دولت آبادی

(پیک هفته  109)      16 فروردین 1394 برابر با 5  آوریل 2015  

  pyknet@inmano.com


فیسبوک 

پیک نت


 سخن روز


دو هفته

بر ما چه گذشت!

دیدارهای نوروزی همکاران پیک نت، اغلب همراه بود با بحث در باره اوضاع ایران و برخی همآهنگی های بیشتر برای انتشار اخبار. درکنار این بحث ها – از جمله تاکید بر تمرکز بیشتر روی تفسیر خبرها- مسئله مهم هزینه های انتشار پیک نت نیز مطرح شد. در بحث دوم، تاکید شد که طی یاداشتی از انگشت شمار دوستانی که استوار بر سر عهد خود ایستاده و طی سالهای اخیر از پرداخت آبونمان خود غفلت نکرده اند تشکر کنیم و بنویسیم که اگر همت آنها نبود، تا کنون پیک نت بر زمین مانده بود، زیرا ما هیچ منبع درآمد جز آبونمان خوانندگان نداریم و از هیچ مرکز و منبعی نیز حمایت مالی نمی شویم. امیدواریم این تشکر و یادآوری، موجب تشویق دیگر خوانندگان پیک نت نیز بشود و اگر کمک مالی نمی کنند، لااقل آبونمان سایتی را که می خوانند بصورت منظم پرداخت کنند. حتی اگر این رقم، رقم چشمگیری نباشد، اما وقتی روی هم گذاشته شود چنین نیز می شود و نمی گذارد کمر ما زیر بار مالی انتشار پیک نت خم شود. وقت، انرژی و تجربه ای حرفه ای به همراه درک سیاسی از اوضاع ایران و جهان پشت پیک نت خوابیده است و دریغ است که بخوانند و منظم هم بخوانند اما فراموش کنند آنچه را می خوانند محصول چه زحمت شبانه روزی است. از همه آنها که از داخل کشور بارها اعلام آمادگی برای کمک مالی و پرداخت آبونمان کرده اند نیز بار دیگر تشکر کرده و ضمن سپاس، نظر همیشگی خود را مطرح می کنیم که ما صلاح نمی دانیم از داخل کشور چنین کاری انجام شود، مگر آن دوستان کسانی را در خارج از کشور داشته باشند و از طریق آنها اقدام کنند.

از همه آنها که در دو هفته اخیر پیام پشت پیام نوشته و پرسیده اند چرا پیک نت منتشر نمی شود نیز بابت این علاقمندی و حساسیتشان تشکر می کنیم و بر این تشکر می افزائیم که ای کاش اندکی از این حساسیت و علاقه را هم در پرداخت آبونمان خود داشتید. ضمن آن که مطابق سالهای گذشته، همکاران پیک نت هم کمی استراحت می کنند و به زندگی شخصی خود می رسند و هم با توجه به پراکندگی همکاران در کشورهای مختلف، فرصتی پیدا می کنند تا سفر کرده و با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

دست همگی را به گرمی می فشاریم. حتی آنهائی را که از آنها بابت فراموش کردن آبونمان خود از آنها گله داریم.

 بازی های بزرگ شیطانی

در منطقه جریان دارد!

در شماره امروز پیک نت ترجمه مقاله ای تفسیری را می خوانید به قلم یکی از مفسران چپ آلمانی که در نشریه "یونگه ولت" منتشر شده است. این مقاله را توصیه می کنیم با دقت کامل بخوانید، تا نگاهی عمیق تر به تحولات جاری در منطقه پیدا کنید. چنان که همه همکاران پیک نت آن را با دقت و چند باره خواندند. آنها که شتابزده و اکثرا به امید سرنگونی جمهوری اسلامی برای سقوط بشار اسد روز شماری می کردند و انواع توصیه ها و کنایه ها را به آن دلیل نثار پیک نت کردند که با این ساده نگری با صراحت کامل مخالفت کرد و حتی نوشت که رژیم حاکم بر سوریه یگانه رژیم سکولار و ملی در منطقه است. درعین حال که با توصیه ها و دخالت های جمهوری اسلامی برای سرکوب اعتراضات، در آغاز جنبش اعتراضی سوریه که به 4 سال پیش باز می گردد مخالفت کردیم. بارها در پیک نت توصیه کردیم که به تغییر نقشه جغرافیائی منطقه از بعد از جنگ اول جهانی تا کنون توجه کنید. در پایان هر یک از دو جنگ جهانی نقشه جغرافیای سیاسی جهان تغییر کرد و جنگ سرد را اگر جنگ سوم جهانی بدانیم، تقسیم جغرافیائی اجتناب ناپذیر بود، چنان که شد. هم در باره رویدادهای سوریه و هم تحولات مصر ما توانستیم مواضع مستقل خود را نه تنها مطرح کنیم، بلکه استوار بر سر آن بمانیم. حاکمیت اخوان المسلمین در مصر یک فاجعه بود و ما این را با صراحت اعلام کردیم و جوهر قلم را با مرکب "کودتای نظامی در مصر" پر نکردیم. بازی بزرگ شیطانی در منطقه از پیش از جنگ اول جهانی و دوران استعمار عریان بریتانیای کبیر آغاز شد و اکنون به تولید داعش و القاعده و جبهه النصر و ... رسیده است. به ریشه ها باید بازگشت، پیش از آن که وقوع حوادث موجب غافلگیری ما بشود. تاکید همکاران پیک نت در دیدارهای نوروزی روی تفسیر اخبار و اشارات بالا برخاسته از همین تاکید است. ترجمه دقیق و عالمانه مقاله منتشره در نشریه "یونگه ولت" را که مترجم برجسته زبان آلمانی "رضا نافعی" به فارسی برگردانده در همین شماره پیک نت می خوانید.


شطرنج پیچیده رویدادها

در منطقه و زیر گوش ایران

هینترگروند ( پس پرده ) ترجمه رضا نافعی


هاشمی:

مردم خاتمی را دوست دارند

گرچه عده ای نمی خواهند مطرح باشد


گفتگو با معاون اول روحانی

ممنوعیت ها علیه خاتمی

بزودی بر طرف خواهد شد!


ترس از سرانجام دو انتخابات

وصیت نوروزی احمد جنتی

خطاب به رهبر و مردم ایران


با همین اداها و نمایش ها

ایران را دادند دست شورای امنیت


علی مطهری

نتایج "مذاکرات لوزان"

فصل جدیدی است برای ایران


بوشهری ها غرق شادی!

شاید بعد از تهران، بزرگترین جشن و شادمانی پس از اعلام تفاهم اتمی و لغو تحریم ها در بوشهر برپا شد. شهری که نخستین نیروگاه اتمی در آنجا ساخته شده و ساکنان آن بیش از مردم هر نقطه دیگر ایران، بیم حمله نظامی و فاجعه را داشتند. این عکس ترکیبی است از چند عکس که از میدان امام در شهر بوشهر گرفته شده و شادی مردم را که تا سپیده دم ادامه داشت نشان میدهد. البته ناگفته نماند که شادی شیرازی ها نیز کمتر از بوشهری ها نبود. دو استان همسایه که خطر را یکسان می دیدند!


منتخب اخبار روزهای گذشته


خبر دریافتی از ایران

سپاه و بیت رهبری، نگذاشتند هاشمی رئیس خبرگان شود


رشد 71 درصدی

25 هزار نفر از صد کشور در صفوف داعش و القاعده


شادی ملی

در شامگاه 13 نوروز


روحانی خطاب به مردم:

6 قطعنامه تحریم

با اجرای تفاهم اتمی لغو می شود


پس از درگذشت همسر جنتی

مژده به ملت: آیت الله جنتی صحیح و سالم است!


گمرک ج. اسلامی اعلام کرد

7 میلیون تن برنج و گندم در سال 2014 وارد شد!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


فصلی تازه

برای ایران

افسانه نگاهی

آنچه که بعنوان توافق اتمی بدست آمده، از زوایای مختلف باید دیده شود. نه تنها جمع شدن بساط تحریم ها و بیرون کشیدن پرونده ایران از شورای امنیت سازمان ملل، بلکه دور شدن خطر حمله نظامی و جنگ را هم باید دید. یعنی همان چیزی که اسرائیل دنبال آن بود و هنوز هم هست و بدنبال متحدان اروپائی و امریکائی برای این هدف می گشت. من حتی معتقدم بازی جنایتکارانه ای که بنام "حکومت اسلامی شام و عراق" (داعش) راه انداخته اند و پایه های اولیه آن را بوش پسر در دوران ریاست جمهوری اش با حمایت و سازماندهی القاعده و اسامه بن لادن ریخت و رسما گفت که امریکا به این لولو برای سلطه بر جهان نیازمند است هم حداقل تضعیف می شود. شاید این توافق زمینه ساز باقی ماندن دمکرات ها در کاخ سفید، پس از اوباما نیز بشود و سیاست کنونی کاخ سفید در برابر ایران و در برابر اسرائیل ادامه پیدا کند. نه خیال کنید که نمی دانم اهداف استراتژیک امریکا در منطقه و جهان چیست، اما بهرحال باید بدانیم که دیپلماسی هم نقش آفرین است. همانگونه که دیپلماسی کنونی دولت روحانی نقش آفرین شد. موفق باشید.

 


اخوان المسلمین

در خاورمیانه

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)