جزئیات بیشتری از توافق لوزان از زبان روحانی

تحریم ها تعلیق نمی شود

طبق توافق اخیر لغو میشود!

 

گفتگوی ظریف با سیمای دلواپسان

کام مردم را تلخ نکنید

همراه با آنها شادی کنید!

(پیک هفته  109)      17 فروردین 1394 برابر با 6  آوریل 2015  

  pyknet@inmano.com


فیسبوک 

پیک نت


 سخن روز


دو هفته

بر ما چه گذشت!

دیدارهای نوروزی همکاران پیک نت، اغلب همراه بود با بحث در باره اوضاع ایران و برخی همآهنگی های بیشتر برای انتشار اخبار. درکنار این بحث ها – از جمله تاکید بر تمرکز بیشتر روی تفسیر خبرها- مسئله مهم هزینه های انتشار پیک نت نیز مطرح شد. در بحث دوم، تاکید شد که طی یاداشتی از انگشت شمار دوستانی که استوار بر سر عهد خود ایستاده و طی سالهای اخیر از پرداخت آبونمان خود غفلت نکرده اند تشکر کنیم و بنویسیم که اگر همت آنها نبود، تا کنون پیک نت بر زمین مانده بود، زیرا ما هیچ منبع درآمد جز آبونمان خوانندگان نداریم و از هیچ مرکز و منبعی نیز حمایت مالی نمی شویم. امیدواریم این تشکر و یادآوری، موجب تشویق دیگر خوانندگان پیک نت نیز بشود و اگر کمک مالی نمی کنند، لااقل آبونمان سایتی را که می خوانند بصورت منظم پرداخت کنند. حتی اگر این رقم، رقم چشمگیری نباشد، اما وقتی روی هم گذاشته شود چنین نیز می شود و نمی گذارد کمر ما زیر بار مالی انتشار پیک نت خم شود. وقت، انرژی و تجربه ای حرفه ای به همراه درک سیاسی از اوضاع ایران و جهان پشت پیک نت خوابیده است و دریغ است که بخوانند و منظم هم بخوانند اما فراموش کنند آنچه را می خوانند محصول چه زحمت شبانه روزی است. از همه آنها که از داخل کشور بارها اعلام آمادگی برای کمک مالی و پرداخت آبونمان کرده اند نیز بار دیگر تشکر کرده و ضمن سپاس، نظر همیشگی خود را مطرح می کنیم که ما صلاح نمی دانیم از داخل کشور چنین کاری انجام شود، مگر آن دوستان کسانی را در خارج از کشور داشته باشند و از طریق آنها اقدام کنند.

از همه آنها که در دو هفته اخیر پیام پشت پیام نوشته و پرسیده اند چرا پیک نت منتشر نمی شود نیز بابت این علاقمندی و حساسیتشان تشکر می کنیم و بر این تشکر می افزائیم که ای کاش اندکی از این حساسیت و علاقه را هم در پرداخت آبونمان خود داشتید. ضمن آن که مطابق سالهای گذشته، همکاران پیک نت هم کمی استراحت می کنند و به زندگی شخصی خود می رسند و هم با توجه به پراکندگی همکاران در کشورهای مختلف، فرصتی پیدا می کنند تا سفر کرده و با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

دست همگی را به گرمی می فشاریم. حتی آنهائی را که از آنها بابت فراموش کردن آبونمان خود از آنها گله داریم.

 حضور "قدرتمند ظریف"

در سیمای دلواپسان لغو تحریم ها

24 ساعت پس از بازگشت تیم مذاکرات اتمی از سوئیس به تهران، سیمای جمهوری اسلامی از ظریف وزیر خارجه ج. اسلامی برای شرکت در برنامه "نگاه اول" شبکه یک دعوت کرد و او نیز پذیرفت.

این برنامه شنبه شب پخش شد. مجری که یک لیست 30 سئواله را مثل توپ داژبال دست به دست از دلواپسان گرفته بود، همه را با سماجت مطرح کرد و ظریف که طی مذاکره و جدال سیاسی پشت میز مذاکراتی با اهمیت مذاکرات اتمی حریفی ورزیده شده، به همه سئوالات پاسخ داد و مجری را هم گذاشت در یخچال تا کمی خنک شود!

این گفتگو، با آنکه برای ساعت 11 تا 1 و پانزده دقیقه تنظیم شده بود تا مردم به جای شادی خیابانی در خانه بمانند، بیننده زیاد داشت و من شک ندارم که اکثر مردم مانند خود من از همان ابتدای گفتگو متوجه نقش میز تق و لق گفتگو شده بودند. میز با کوچکترین فشار دست تکان می خورد.

توضيحات ظريف در پاسخ به پرسش های مجری برنامه که نقش بازجو را ایفاء می کرد بسيار دقيق و هوشیارانه بود و چندین بار در پاسخ به مجری توضیح داد که گفتن جزئیات مذاکرات در دستور کار و به نفع منافع ملی ما نیست. به تیم مذاکره کننده اعتماد داشته باشید و خوشحالی مردم را به تشویش تبدیل نکنیم! فرازهائی از گفتگوی تلویزیونی ظریف را که از ایران، پس از دیدن این برنامه برای ما ارسال داشته اند را در همین شماره پیک نت می خوانید.


دیدار 3 ساعته نوروزی با مهدی کروبی

دولت روحانی خط بطلان کشید

بر سیاست های غلط دولت گذشته


دیدار با هاشمی

شعارهای تحریک آمیز ندهید

تا دوره حساس سه ماه طی شود


سقوط شنبه، یکشنبه جبران شد

نوسان اتمی - تحریمی

بازار سکه و طلا در ایران


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

تائید نتیجه مذاکرات لوزان

از سوی سرلشکر فیروز آبادی


منتخب اخبار روزهای گذشته


تاج زاده:

حمایت ملی از تفاهم اتمی رفتن به سوی انتخابات 94


آرامش نا پایدار ترکیه زیر سایه دولت اردوغان!

استانبول- بهزاد دولت آبادی


بازی های بزرگ شیطانی

در منطقه جریان دارد!


شطرنج پیچیده رویدادها در منطقه و زیر گوش ایران

هینترگروند ( پس پرده ) ترجمه رضا نافعی


هاشمی:

مردم خاتمی را دوست دارند

گرچه عده ای نمی خواهند او مطرح باشد


گفتگو با معاون اول روحانی

ممنوعیت ها علیه خاتمی بزودی بر طرف خواهد شد!


ترس از سرانجام دو انتخابات

وصیت نوروزی احمد جنتی خطاب به رهبر


با همین اداها و نمایش ها

ایران را دادند دست شورای امنیت


علی مطهری

نتایج "مذاکرات لوزان"فصل جدیدی است برای ایران


خبر دریافتی از ایران

سپاه و بیت رهبری، نگذاشتند هاشمی رئیس خبرگان شود


رشد 71 درصدی

25 هزار نفر از صد کشور در صفوف داعش و القاعده


روحانی خطاب به مردم:

6 قطعنامه تحریم

با اجرای تفاهم اتمی لغو می شود


پس از درگذشت همسر جنتی

مژده به ملت: آیت الله جنتی صحیح و سالم است!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


فصلی تازه

برای ایران

افسانه نگاهی

آنچه که بعنوان توافق اتمی بدست آمده، از زوایای مختلف باید دیده شود. نه تنها جمع شدن بساط تحریم ها و بیرون کشیدن پرونده ایران از شورای امنیت سازمان ملل، بلکه دور شدن خطر حمله نظامی و جنگ را هم باید دید. یعنی همان چیزی که اسرائیل دنبال آن بود و هنوز هم هست و بدنبال متحدان اروپائی و امریکائی برای این هدف می گشت. من حتی معتقدم بازی جنایتکارانه ای که بنام "حکومت اسلامی شام و عراق" (داعش) راه انداخته اند و پایه های اولیه آن را بوش پسر در دوران ریاست جمهوری اش با حمایت و سازماندهی القاعده و اسامه بن لادن ریخت و رسما گفت که امریکا به این لولو برای سلطه بر جهان نیازمند است هم حداقل تضعیف می شود. شاید این توافق زمینه ساز باقی ماندن دمکرات ها در کاخ سفید، پس از اوباما نیز بشود و سیاست کنونی کاخ سفید در برابر ایران و در برابر اسرائیل ادامه پیدا کند. نه خیال کنید که نمی دانم اهداف استراتژیک امریکا در منطقه و جهان چیست، اما بهرحال باید بدانیم که دیپلماسی هم نقش آفرین است. همانگونه که دیپلماسی کنونی دولت روحانی نقش آفرین شد. موفق باشید.

 


اخوان المسلمین

در خاورمیانه

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)