بازندگان انتخابات عقب نشینی کردند

مقتدا صدر دولت اکثریت

را درعراق تشکیل میدهد

 

زورآزمائی روسیه و ناتو

در مرزهای اوکراین و روسیه

یونگه ولت - ترجمه رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹)  14  آذر  ماه ۱۴۰۰ - 5 دسامبر  ۲۰۲۱

 pyknet100@gmail.com


14-13 اذر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


14-13 اذر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


14-13 اذر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


14-13 اذر

منتخب اخبار
شهرستان ها


14-13 اذر

منتخب اخبار ورزشی


14-13 اذر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 14 آذر

مذاکرات وین را آنلاین کنید

تا رهبرمستقیم‌نظرش‌را بگوید

از قدیم می گفتند: اگر می خواهی حرفی را نزنی که در سینه داری، یا سکوت کن و یا حرافی کن اما نه درباره موضوع اصلی.

این شیوه سخن گفتن و پر گفتن مقامات جمهوری اسلامی است، از جمله درباره همین مذاکرات حساس اتمی که مردم می خواهند بدانند در آن چه می گذرد و چرا به تفاهم رسیده نمی شود. مذاکراتی که با یک سرفه در آن قیمت دلار در تهران بالا و پائین می شود. هیات ایرانی به سرپرستی باقری کنی برای دادن گزارش و گرفتن دستورات از رهبر جمهوری اسلامی از وین به تهران بازگشته و بمحض رسیدن به تهران چندین مصاحبه هم کرده اما به همان شیوه ای که دربالا نوشتیم. پر حرف و پر گوئی اما درباره اصل موضوع چیزی نگفتن! این بگو اما اصلش را نگو در دولت روحانی هم جریان داشت و سرنخ آن، همچنان که امروز، در بیت رهبری است. بیم آن می رود تا ظاهر شدن هواپیماها برفرار تهران و بمباران تاسیسات اتمی ایران هم نگویند پشت درهای بسته چه گفتند و چه شنیدند که کار به اینجا کشید. با اشاره به همین از روی سر مردم تصمیم گرفتن اما آوار تصمیم های غلط را بر سر مردم ریختن، روز گذشته دکتر مسعود پزشکیان از معدود نمایندگان با صلاحیت مجلس گفت:

 «ما هیچ چاره‌ای نداریم جز اینکه اگر می‌خواهیم مشکلات مملکت را حل کنیم بر سر میز مذاکره بمانیم، حرف‌هایمان را بزنیم، چیزی بدهیم و چیزی هم بستانیم. یک وقتی هست که من برای خودم تصمیم می‌گیرم، حق دارم هر کار و تصمیمی که می‌خواهم را انجام دهم؛ ولی وقتی برای مردم تصمیم می‌گیرم، حق ندارم طوری تصمیم بگیرم که آنها را تحت فشار بگذارم؛ حق ندارم تصمیمی بگیرم که مردم با سختی زندگی کنند، چون من دلم می‌خواهد که مثلا به پوزه فلانی بزنم!»

حالا نمونه ای از مصاحبه های باقری کنی پس از بازگشت از وین را بخوانید:

«پیشنهادهایی که ایران به طرف های مقابل در مذاکرات ارائه داده، به گونه ای است که نمی توان رد کرد. این پیشنهادها بر اساس مفاد توافق سال ۲۰۱۵ است و همه تحریم های آمریکا در حوزه هسته ای باید فورا لغو شوند. دو پیشنهاد ارائه شده ایران در مذاکرات وین، درباره «لغو تحریم ها» و «اقدامات هسته ای» ایران بوده  که هر دو موضوعات اصلی در برجام هستند. »

نه او می گوید و نه مردم میدانند که چه پیشنهادهائی ایران طرح کرده است.

حق با روزنامه اعتماد است که با اشاره به همین نوع مصاحبه ها، در شماره روز گذشته خود نوشت:

«صریح و شفاف بگویید در مذاکرات چه می خواستند که ندادید؟ چه می خواستید که ندادند؟»

 

40 نفر رفته اند وین و دستآوردشان همان است که باقری کنی برای اطلاع مردم گفته است. رندی نوشته چهار نفر در جلسه شرکت کردند بقیه حتی منتظر نتیجه مذاکرات نشدند و به محض اینکه رسیدند، گردش و سیاحت در وین را با اتومبیل های تشریقاتی شروع کردند.

آن چهار نفر شرکت کننده در مذاکرات هم هر چی مطرح شده جواب داده اند باید با تهران هماهنگ شویم. گویا نماینده آلمان به باقری کنی گفته: اگر از کنفرانس مجازی برای مذاکره استفاده می کردید الان در تهران بودید و بغل دست آنهائی  که باید از آنها سوال کنید و بهتر و مفید تر جواب می دادید.


آذر منصوری دبیرکل حزب اتحاد ملت

"اقلیت سالاری" حاکم

بحران کشور را عمیق تر می کند!


در نماز جمعه تهران

سخنان غافلگیر کننده

دختری که سخنران پیش خطبه شد

درگرما گرم اخبار جنبش آب در اصفهان و خبرهای ساچمه باران کردن مردم و اعلام حکومت نظامی در شهر اصفهان برای جلوگیری از نماز جمعه مردم در بستر زاینده رود، در نماز جمعه تهران هم مردم شاهد رویدادی شدند که در جمهوری اسلامی سابقه نداشت. یک دانشجوی دختر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران شد که ظاهرا فکر نمی کردند چیزهائی را بگوید که می شنوید! وقتی دردها مشترک است، بتدریج از هر روزنه ای، فریادی به اعتراض بلند می شود.


انفجار جدید در نطنز

و اظهارات ضد و نقیض


در اصفهان چشم مردم هدف شد

در معدن مس سونگون، جان کارگران

 

کارگران معدن مس "سونگون" پنجمین روز اعتراضات خود را پشت سرگذاشتند. آنها روزگذشته تلاش کردند مانع انتقال مواد معدنی توسط قرارگاه خاتم سپاه به سنگ ‌شکن‌های این معدن با هدف شکستن اعتصاب کارگران بشوند اما جرثقیل حامل این مواد وارد جمع کارگران شد. این حادثه بدلیل هوشیاری بموقع کارگران و فرار از مقابل جرثقیل موجب تلفات و خسارات جانی نشد اما خشم کارگران را با شعار علیه مافیای قرارگاه موجب شد. معدن مس سنگون دومین معدی بزرگ مس ایران است که در منطقه ورزقان در آذربایجان شرقی واقع است.


روسیه اجازه نمیدهد

امریکا از خط قرمزها عبور کند

اومانیته- ترجمه آذرنگ


مذاکرات اتمی دوشنبه ادامه می یابد

باقری هم برای کسب دستور

از وین به تهران بازگشت!


چین و روسیه پیشتاز شده اند

جهان با هوش مصنوعی

یک قرن پیش می افتد!


عنوان اول پیک نت 13 آذر

سیل خشم مردم

در زاینده رود روان است!


پیام محمد خاتمی:

قدرت را نباید رها کرد

باید مسئولیت پذیرش کرد


ظریف، دیپلماتی برجسته

که به حاشیه رانده شد!

این سخن و ارزیابی را شاید آقایانی که دولت کنونی را در جمهوری اسلامی بدست گرفته اند خوش نیآید و آن را تبلیغ اسرائیل به سود ظریف هم بدانند، اما وقتی پای مقایسه پیش می آید، آنوقت نمیتوان به ارزیابی این مفسر اسرائیلی بی اعتنا بود. حداقل می توان به آن اندیشید!


مصاحبه کوتاه فرشاد مومنی:

ریشه های بحران کنونی ایران

هم اقتصادی و هم سیاسی است!


سرود خوانی معلمان در شیراز

 

از هر گوشه ایران بانگی به اعتراض به وضع موجود مملکت بر خاسته است. تجمع های اعتراضی و مطالباتی معلمان در سراسر کشور، تظاهرات مردم علیه بی آبی و خشک شدن زاینده رود اصفهان را کامل کرد. در زاینده رود مردم شعارهای انقلاب 57 را به روز کرده و با اوضاع کنونی کشور تطبیق داده و خواندند و در شیراز، معلمان سرود "ای ایران" اول انقلاب را خواندند. سرودی که شعر آن را "سایه" سروده و نخستین سرود و ترانه هایی بود که پس از سقوط رژیم شاه از تلویزیون ملی ایران پخش شد. سایه خود در کتاب دو جلدی خاطراتش که بصورت مصاحبه و تحت عنوان "پیر پرنیان اندیش" منتشر شده، زمانی که به شرح دوران زندانی شدن خود در سال 62 می رسد می گوید که یک روز از بلندگوی زندان این شعر و سرود خوانده شد و من بغضم ترکید. جوانی که زندانبان بود پرسید شما چرا...؟ گفتم: آخه این شعر را من سروده بودم!


سرمقاله 812

تجربه ای که از تظاهرات

مردم اصفهان باقی می‌ماند!


عنوان اول پیک نت 10 آذر

مذاکره کننده مهم نیست
لغو تحریم ها مهم است!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (شنبه) «سیل خشم مردم در زاینده رود روان است» با نزدیک به 6 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت پر مخاطب ترین مطلب در مقایسه با دیگر مطالب این شماره بود. روی فیسبوک پیک نت روز گذشته، سرود خوانی معلمان در شیراز بیشترین خواننده را داشت که روی 16 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران