جنتی می رود و قائم مقام رهبری اعلام می شود؟

دو پیش بینی و شایعه درباره

تشکیل نشدن اجلاس خبرگان

 

"بیل برنز" چهره کلیدی مذاکرات برجام

خاطره رئیس آینده "سیا"

از مذاکره با سعید جلیلی

(پیک هفته ۱۰۹) 18 مهر ماه 1400 - 10 اکتبر 2021

 pyknet100@gmail.com


18 -17 مهر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


18 -17 مهر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


18 -17 مهر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


18 -17 مهر

منتخب اخبار
شهرستان ها


18 -17 مهر

منتخب اخبار ورزشی


18 -17 مهر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت18 مهر

ج.اسلامی درچهار راه‌جدید

رویدادهای جهان و منطقه

شواهد نشان میدهد که بر خلاف دوران ریاست جمهوری ترامپ، دیپلماسی جانشین صف آرائی نظامی شده است. زبان گفتگوها و سخنرانی ها نیز نه تنها در امریکا، بلکه در کشورهای اروپائی و در خاورمیانه نیز تغییر کرده است. این صحنه جدید نیازمند دیپلماسی قوی در ایران است اما هنوز رجز خوانی نظامی ها در ایران جریان دارد. دیدارها و اظهار نظرهائی که امیرعبدالهیان وزیر خارجه دولت رئیسی در دیدارهای سیاسی که طی سفر به امریکا برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل داشته و همچنین مصاحبه هائی که در جریان سفر به روسیه و سپس شماری از کشورهای منطقه خاورمیانه داشته نشان میدهد که او اگر هم در آینده بتواند تجربه ای جمع کرده و مرد میدان جدید بشود، اکنون نیست. حرف های کلی که ما از حزب الله دفاع می کنیم، مناسبات با روسیه راهبردی است و یا عهد اخوت با دولت سوریه داریم و یا بموقع در مذاکرات اتمی شرکت می کنیم و ... سخنانی کلیشه ایست که در چارچوب نظرات و رهنمودهای رهبر جمهوری اسلامی، ظریف در خارج و داخل و روحانی بویژه درداخل کشور در دوران خود که با فضای نوین سیاسی در جهان متفاوت است بارها گفته اند. نتایج انتخاباتی که امروز در عراق برگزار می شود نیز شاید تبدیل موجب فصل تازه ای در پیوند با تحولات نوین در منطقه و جهان در آن کشور شود. هنوز چاره ای برای کنار آمدن با تحولات افغانستان پیدا نشده که آوار اتحاد نظامی پاکستان و ترکیه و آذربایجان فرود آمد. واکنش سریع و فارغ از آینده نگری از سوی رهبر جمهوری اسلامی با استفاده از لحنی تند و نا پسند درباره این مانور نظامی، پیامدش مانور دوم و وسیع تر و پیوستن گرجستان به آن بود. زیاده گوئی های اتمی که تولید سلاح اتمی را تداعی می کند عملا آب به آسیاب اسرائیل برای گسترش نفوذ و مناسبات سیاسی اش با کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس را به همراه دارد. ادامه خصومت با مصر به آن دلیل که شاه در مسجد رفاعی آن کشور دفن شده، عملا اجازه گشوده شدن درهای مناسبات با عربستان را نمیدهد، درحالیکه مناسبات عادی با این دو کشور بزرگ خاورمیانه و خلیج فارس نه تنها مناسبات با کشورهای کوچک منطقه و خلیج فارس را به همراه دارد بلکه جلوی بلند پروازی های ترکیه را می گیرد. خاتمه بلندپروازی های ترکیه، عقب نشینی جمهوری آذربایجان را بدنبال دارد. درست در زمانی که برخی مقامات امریکا و رسانه های آن کشور بر طبل جنگ - حتی اتمی- با چین می کوبند، کاخ سفید باب مذاکره را با چین باز کرده است. اهمیت گشوده شدن این باب مهم تر از فروش زیردریائی های اتمی به استرالیاست. معامله ای پر سود که آن را از چنگ فرانسه درآوردند. درباره روسیه نیز، با عقب نشینی که امریکا و کشورهای منطقه در برابر سوریه آغاز کرده اند می توان منتظر مذاکرات سیاسی میان امریکا و روسیه بود. فعلا بهانه، جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی در لبنان با ارسال نفت به این کشور است، اما مسائل عمیق تر از این بهانه هاست. اگر جمهوری اسلامی نتواند شرایط نوین را درک کند و یک تیم دیپلماتیک قوی را به خدمت فراخواند، عرصه را چنان خواهد باخت که به محاق انزوا فرو خواهد رفت و با خواب و خیال های نفوذ راهبری در منطقه باید وداع کند. درست در چنین وادی نوینی، رهبر جمهوری اسلامی دولت و مجلسی را بر سر کار آورده که بسیار بعید است حریف شرایط نوین منطقه ای و جهانی بشوند.


روحانی: در ارتباط با انفجار قندوز افغانستان

مسئولیت جان مردم با طالبانی است

که حکومت را تصرف کرده!


امیرعبدالهیان: با طالبان و طرف های دیگر در تماس هستیم

ادامه مذاکرات وین

تا 20 روز دیگر آغاز می شود


عنوان اول پیک نت 17 مهر

ایران نمی تواند و نباید

راه کره شمالی را برود


خطاب به خوانندگان

یاری کنید، تا فانوس پیک نت

درامواج‌رویدادها خاموش‌نشود


نتیجه آلودگی های اقتصادی و سیاسی

مردم چه شناخت و نگاهی

به فرماندهان سپاه دارند؟


شاید سرآغاز گشایش فضای سیاسی باشد

حضور و سخنرانی غیر سیاسی

خاتمی و کروبی در روزهای اخیر


پیمان جنگ اتمی علیه چین

از روی سر اتحادیه اروپا

روت فوکس ترجمه رضا نافعی

مطلبی که در ادامه می خوانید و ترجمه ایست از یکی از رسانه های مهم آلمان، همزمان شده است با تازه ترین هشدار چین درباره احتمال رو به افزایش خطر یک رویاروئی اتمی که جنگ سوم جهانی را موجب خواهد شد.


قطر، کشوری کوچک

با نقشی بزرگ در منطقه

انستیتوی استراتژی‌های بین‌المللی - ترجمه کیوان خسروی


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (شنبه) که همراه بود با فیلم دیدار علی خامنه ای (رئیس جمهور) از کره شمالی، با نزدیک به 6 هزار خواننده و بیننده روی تلگرام این روزنت بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت ترجمه مقاله رسانه روت فونکت آلمان با عنوان "پیمان جنگ اتمی با چین از روی سر اتحادیه اروپا" بیشترین خواننده را داشت و همین مطلب روی 13 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران