او حداکثر یک قاضی بی رحم است

شورش بعدی علیه

‏دولت بی کفایت رئیسی است!

 

چین وکره شمالی هشدار دادند

مثلث "ناتو"ی آسیائی

علیه چین و کره شمالی

(پیک هفته ۱۰۹) ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ - ۱۷ ژانویه ۲۰۲۳

 pyknet100@gmail.com


۲۷- ۲۶ دی

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۷- ۲۶ دی

رویدادهای
منطقه و جهان


۲۷- ۲۶ دی

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۷- ۲۶ دی

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۷- ۲۶ دی

منتخب اخبار ورزشی


۲۷- ۲۶ دی

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۷ دیماه

رقابت مطبوعات ایران

در افشای قراردادهای محرمانه

با چین و روسیه

سیامک زند

علاقمندان به تاریخ میدانند که محمدرضا شاه پس از ناامیدی از غرب برای برپایی صنایع سنگین در ایران و اهمیت صنعت فولاد برای کشور با درایت وزیرانش توانست ذوب آهن اصفهان را با کمک اتحادشوروی برپا کند. مجتمعی که هنوز پس از هفتاد سال نگین صنایع کشور است.

اما آنچه کمتر به آن توجه شده مخفی نگاه داشتن قرارداد ذوب آهن اصفهان در آن دوران است، به نحوی که سفیر امریکا در ایران  یک روز پس از امضا قرارداد خرید ذوب آهن از اتحاد شوروی از آن مطلع شد. این مخفی کاری از ترس دخالت و کارشکنی و مانع‌تراشی امریکا بود که خودش نه تنها حاضر نشده بود چنین صنعتی را به ایران بدهد، بلکه مانع از انعقاد قرارداد شرکت "کروپ" آلمان با ایران شده بود.  ایالات متحده بطور راهبردی مانع توسعه هر صنعتی جز نفت و گاز در ایران است.

این مخفیکاری همانگونه که در خاطرات محمد ‌یگانه معاون دکتر عالیخانی وزیر وقت اقتصاد آمده چنان بود که پس از سفر شاه به اتحاد شوروی و‌ پیشنهاد لئونید برژنف صدر اتحاد شوروی مبنی بر همکاری در صنعت فولاد، هیاتی ۱۵ نفره که همه از نظر امنیتی تایید شده بودند موظف به انجام مذاکرات فولاد اصفهان با شوروی شدند. دکتر عالیخانی با وسواس، همه ارتباطات کاری و شخصی افراد هیئت ۱۵ نفر را زیر نظر گرفت تا از عدم درز خبر این همکاری مطمئن شود. آنها توانستند قبل از اطلاع رسمی امریکا قرار داد با شوروی را منعقد کرده و امریکا را در مقابل عمل انجام شده قرار بدهند.

باز گردیم به اکنون و در جمهوری اسلامی.

 مهم‌ترین قراردادها و همکاریها با روسیه را قبل از همه روزنامه های متمایل به غرب در بوق می کنند تا این اطلاعات با هیاهو و با تکیه بر روسیه هراسی در جامعه منتشر شود و حتی جزییات قراردادها را علنی می کنند تا غرب با استفاده از این اطلاعات برای کارشکنی و تبلیغات ضد روسی و حتی نیمه کاره گذاشتن این قراردادها و اعمال تحریم‌های خاص علیه این قراردادها اقدام کند. طبیعی است که این اطلاعات از درون دولت و دیگر نهادهای مربوط زیر میزی به اتاق بازرگانی که کانون اصلی مقابله با این نوع قراردادهاست و از اتاق بازرگانی به شبکه مطبوعات منتقل می شود.

این اتفاق دوبار در قرارداد سیستم دفاعی اس ۳۰۰ و اخیرا در خرید پهباد از جانب روسیه از ایران رخ داده است و غرب با اطلاع از خرید روسیه از ایران با تمام قوای رسانه ای خود علیه این همکاری شروع به فعالیت کرده است، به نحوی که برجام را گروگان این همکاری کرده و با صرف هزینه‌ای سنگین در حال جمع آوری اطلاعات تکنیکی این پهبادهای ایران است. کاری که رسانه های متمایل به غرب کشور با آب و تاب آن را منتشر می کنند.

حال که نوبت به خرید هواپیماهای ۳۵ از روسیه رسیده است، خبر این همکاری را قبل از انجام آن بطور روزانه همین مطبوعات داخلی منتشر و غربی ها را با خبر می کنند.

همگان میدانند که انجام این پروژه در شرایط کنونی دشواری‌های خاص خودش را دارد. از تربیت خلبانان گرفته تا انطباق داخلی، از جزییات تکنیکی گرفته تا لوازم یدکی و تعمیرات. همه و همه در طول مذاکرات بررسی و سپس نهایی میشود. اطلاعاتی که فوق‌العاده مهم و سری است.

اما اگر نگاهی به میزان و نوع خبرهای منتشره در باره این جنگنده ها در رسانه های مختلف داخلی بکنیم متوجه ولنگاری اطلاعاتی در مورد این قرارداد مهم خواهیم شد. آیا دولت ایران منبع و میزان خرید گندم و برنج خود را در بوق و‌ کرنا میکند که چنین اطلاعاتی را قبل از انعقاد و تحویل جنگنده‌ها به ایران به رسانه ها سپرده است؟ مشابه کاری که با قرارداد ۲۵ ساله با چین شد. آخرین سخن در مورد این جنگنده ها اعلام زمان تقریبی تحویل این جنگنده ها به ایران است که توسط شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام شده و روزنامه شرق با جزییات منتشر کرده است.

شرق از قول حیدری نوشته است : ما به کشور روسیه سفارش‌هایی نظیر سیستم‌های پدافندی، موشکی و همچنین بالگرد را نیز داده‌ایم و اکثر این سلاح‌ها بزودی وارد کشور می‌شوند. شرق از گمانه زنی ها و رایزنی‌ها و اخبار غیررسمی می نویسد و از قول شهریار حیدری تحویل این جنگنده‌ها را اوایل سال آینده اعلام میکند.

آیا چنین خریدهای مهمی را باید با این ولنگاری به اطلاع مقامات غربی رساند؟ دست اندرکاران صنعت خودرو بخوبی بیاد دارند که فرانسه پس از کارشکنی های متعدد در ساخت پژو در داخل کشور و نهایتا انجام آن؛ بخش مهمی از اطلاعات ساخت بعضی قطعات مهم این اتومبیل را از مدارک تحویلی به ایران حذف کرد و سازندگان این خودرو پس از سالها تست و آزمون متوجه حذف چنین اطلاعاتی شدند. وقتی غرب چنین عمل کردی در ارتباط با خودرو دارد که قابل مقایسه با ادوات نظامی نیست چرا اطلاعات مهم کشور نباید حفظ شود؟

همین شیوه اطلاع رسانی در کشور وجود دارد که چینی‌ها در هر قراردادی یک بند "محرمانه ماندن" را در آن قرارداد می گنجانند. امری که صدای غرب را از طریق رسانه های داخلی درآورد که کجا نشسته اید کشور به چین فروخته شد.


تلاش در خور ستایش

روی شبکه اینترنت برای

 آگاهی رسانی!


حماسه هائی

 که درجنگ سوریه نهفته است!

 

پالمیرا شهری تاریخی در سوریه است که در سال ۱۹۸۰ به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو به ثبت رسید. یونسکو این آثار را در سال ۲۰۱۳ به دلیل جنگ داخلی سوریه ، در فهرست آثار در معرض خطر قرار داد .

پالمیرا در سال ۲۰۱۵ توسط داعش تصرف شد. مدتی بعد این شهر توسط ارتش سوریه باز پس گرفته شد، اما نتوانست آن را حفظ کند و دوباره داعش این شهر را تصرف کرد و به ویرانی آن ادامه داد. سرانجام ارتش سوریه با نقش آفرینی نظامیان کمونیست سوریه و با حمایت روسیه و ایران، حزب‌الله لبنان و واحدهای جنگ های پارتیزانی حزب کمونیست سوریه این شهر را از داعش پس گرفتند.

فرماندهان کمونیست ارتش سوریه را می‌بینید که به نشانه پیروزی با پرچم سرخ در شهر پالمیرا عکس یادگاری گرفته اند.

۲مارس ۲۰۱۷، پالمیرا - سوریه


راهیپمائی سالانه به یاد

روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت

تلویزیون حزب کمونیست روسیه

ترجمه- نعمت بوستانی


محمد سلامتی:

آزاد کردن معترضان جوان

بیشتربه نفع نظام است تامعترضان


فرشاد مومنی:

اقتصاد در دست لاشخورها

و بانک‌های خصوصی است!


عنوان اول پیک نت ۲۶ دیماه

بزرگترین نفوذیها درایران

رانت‌خواران ومافیاهای اقتصادی‌اند!


با محوریت چین و روسیه

پیشنهاد تشکیل جبهه

ضد دلار در امریکا لاتین!


اهواز چند دهسال پس از

 جنگ عراق وایران

 

 اینجا اهواز  است و آنچه که می بینید نتیجه بمباران ارتش عراق نیست. جنگ ایران و عراق چند ده سال است تمام شده و آنچه می بینید نتیجه بی لیاقتی مقامات محلی و رها کردن شهر به حال خود است.

 حفاری های متعدد و زیرسازی های سست و آسفالت غیر اصولی فرونشست های متعدد را در سطح این کلانشهر بوجود آورده است. ترافیک های سنگین و سقوط خودروهای شهروندان دراین فرو رفتگی ها، رویدادهای روزانه در اهواز است.


سرهنگ امریکائی:

می خواستیم نظامیان سوریه را

تا سر حد مرگ منجمد کنیم!


یکی بر دیگری بایدغلبه کند

طرفداران و مخالفان تغییرات

در برابر هم قرار گرفته اند!خیابانها در عراق

همچنان در اختیار مقتدا صدر است!


"ناتل خانلری" عقابی که

بر سر سفره زاغ ننشست!

سایه اقتصادی نیا و امیر دبیری مهر

 


عنوان اول پیک نت ۲۴ دیماه

نیمه پر و نیمه خالی

سخنرانی راهبردی رهبرج.اسلامی


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (دوشنبه) که درباره نفوذ رانت خواران و مافیاهای اقتصادی در جمهوری اسلامی بود روی تلگرام این روزنت بالای ۴ هزار و پانصد خواننده داشت. روی فیسبوک پیک نت آن بخش از مصاحبه محمد سلامتی که منتشر شد بیشترین خواننده را داشت و روی ۷ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت