باحتمال زیاد به جرم افشای این بولتن

تهیه کننده بولتن محرمانه

فرمانده سپاه بازداشت شد!

 

علیه دولت بلاروس، متحد روسیه

 نئونازی های بلاروس

دراوکراین آماده عملیات میشوند

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۳ آذر ماه ۱۴۰۱ - ۴ دسامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱۲- ۱۳ آذر

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۲- ۱۳ آذر

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۲- ۱۳ آذر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۲- ۱۳ آذر

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۲- ۱۳ آذر

منتخب اخبار ورزشی


۱۲- ۱۳ آذر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۱۳ آذر

دهکده جهانی گام به گام

تبدیل شد به‌میدان جنگجهانی

ترجمه عسگر داوودی

پس از فروپاشی اتحاد شوروی، با اشاره به فضای مجازی اصطلاح "دهکده جهانی" ورد زبان تمام سیاسیون چپ و راست، مذهبی و مذهبی- سیاسی قرار گرفت. حالا در این دهکده جهانی چنان رویاروئی نظامی درگرفته که بیم آن میرود که به یک جنگ اتمی ختم شود. امریکا نمی خواهد سکان رهبری جهان و آقائی دلار را رها کند و چین و روسیه مصمم به خاتمه بخشیدن به این آقائی اند. کشورهای اتحادیه اروپا در این میان دست و پا می زنند. علیرغم دنباله روی اغلب دولت ها در اتحادیه از امریکا، در این اتحادیه هم شکاف و انشقاق آغاز شده و احزاب ناسیونالیست که با دنباله روی از سیاست های امریکا موافق نیستند بسرعت در کشورهای اروپائی در میان مردم برای خود جا باز کرده اند. حتی به دولت رسیده اند، مانند ایتالیا و تا حدودی در سوئد. در فرانسه نیز همینگونه است و ماری لوپن همچنان شانس رسیدن به دولت را دارد. در آلمان نیز حزب "آلترناتیو" در برابر احزاب شناخته شده این کشور قد علم کرده است. فعلاً فراکسیون کوچکی در مجلس این کشور دارد اما همگان بر این عقیده اند که اگر دهکده جهانی تبدیل به میدان جنگ شود، این حزب نیز پشت احزاب شناخته شده را به زمین خواهد رساند. رسانه های غرب نام این احزاب را گذاشته اند "احزاب بشدت راستگرا". اصطلاحی که یک حقه بازی است برای کلاه گذاشتن بر سر مردم. این ناسیونالیسم آن ناسیونالیسم هیتلری نیست.

نظرات “تینو کروپلا” رهبر حزب آلترناتیو برای آلمان و رئیس فراکسیون این حزب در مجلس آلمان در یک گفتگوی تلویزیونی که شامگاه ۲۹ نوامبر از کانال دوم تلویزیون دولتی آلمان پخش شد را بخوانید.

او در این میز گرد - ۴ مهمان- که گرداننده آن یکی از معروف ترین مجریان تلویزیون آلمان بنام "مارکوس لانس" بود با صراحت از عملیات ویژه روسیه در اوکراین دفاع کرد و گفت: «هر واکنشی ضد واکنشی را به دنبال دارد». او با رد این اتهام که پوتین یک جنایتکار جنگی است (روش تبلیغاتی جدید رسانه ای که اخیراً علیه روسیه در غرب راه اندازی شده ) با صراحت گفت که این ادعا و کوشش برای رایج کردن چنین اظهاراتی در رسانه ها و جا اندازی آن در افکار عمومی علیه هر کس که باشد را قبول ندارم و پوتین را هم یک جنایتکار جنگی نمی شناسم. برای من او جنایتکار جنگی نیست، مجبور نیستم، ما مجبور نیستیم در این باره قضاوت کنیم. قبل از چنین اتهاماتی علیه پوتین، بهتر است به پرونده و اتهامات ثابت شده روسای جمهور آمریکا رسیدگی شود. روسای جمهور آمریکا را داریم که جنایتکار جنگی هستند. چرا تاکنون تکلیف دروغ های دولت جرج دبلیو بوش و تهاجم آمریکا به عراق، روشن نشده است.  تخریب زیر ساختهای اوکراین را من هم محکوم می کنم، اما مسئول بوجود آمدن این جنگ را باید در غرب جستجو کرد. علاوه بر این آمریکایی ها و انگلیسی ها، از اجرای پیمان صلحی که در ماه آوریل ارائه شده بود، جلوگیری کردند. تحویل اسلحه از طرف غرب به اوکراین، مشکلات جنگ اوکراین را تشدید خواهد کرد. اینکار ریختن “نفت بیشتر و بیشتر روی آتش” جنگ است.

https://youtu.be/FTzxZG6Rwmc


نمایندگان سه کشور در سازمان های بین المللی

رایزنی بر سر منافع مشترک

میان چین،  ایران و روسیه!


با کابینه و دولت استخاره ای

نمی توان گردش به شرق کرد

 

ما به این کاری نداریم که آقای بذرپاش مدیر کارآمدی هست یا نیست، در موقعیت هائی که قرار می گیرد براساس دانش وتحصیلات و توان مدیریتی اش قرار میگیرد و یا براساس مناسبات و رابطه ها. همه این احتمالات وجود دارد، اما بحث ما اینست که متکی بر استخاره نمی توان دولت اداره کرد، وزیر انتخاب کرد و این همان گرفتاری است که در تمام دهه های گذشته به اشکال مختلف در حاکمیت جمهوری اسلامی رایج بوده است. این سیستم و این تفکر در چارچوب  تغییراتی که اجتناب ناگذیر است و تاخیر در انجام آن آخرین فرصت ها را از کف حاکمیت می رباید باید دگرگون شود.


موشک روسی ماهواره بر "سایوز-۲ پرتاب شد

روسیه شکار ماهواره های غربی

کمک کننده به ارتش اوکراین را آغاز می کند


دیدار نخست وزیر و فرماندهان پلیس

انگلستان علیه معترضان

شمشیر سرکوب را از رو بست!


عبدالله شهبازی:

نظام چنان منجمد شده

که واقعیات روشن را نمی‌بیند!


روسیه هیچ کمکی برای

تولید بمب اتمی به‌ایران نمی‌کند!

تلویزیون حزب کمونیست روسیه


عنوان اول پیک نت ۱۲ آذر

دست حکومت

زیرسنگ مافیاهای ثروت است


عاقلانه ترین تصمیم، قبول آن چیزی است که اتفاق افتاده

نظر حکومت در باره حجاب

تا دو هفته دیگر اعلام خواهد شد!


لهستان خود را آماده

اشغال بخشی از اوکراین می کند

تلویزیون حزب کمونیست روسیه

ترجمه نعمت بوستانی


سرمقاله راه توده ۸۵۹

حجاب ازچه زمان وبا چه

انگیزه‌ای به زنان تحمیل‌شد


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (دست حکومت زیر سنگ مافیاهای ثروت) بالای ۶ هزار و ۵۰۰ خواننده روی تلگرام این روزنت داشت و در مقایسه با دیگر مطالب پر مخاطب ترین مطلب بود. همین عنوان اول در فیسبوک پیک نت نیز بیشترین خواننده را داشت، اما بیشترین اشتراک گذاری را یادداشت کوتاه عبدالله شهبازی داشت با ۱۰ اشتراک گذار.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت