چاقو برای چه هدفی تیز می شود؟

رزمایش نظامی با مشارکت

۲۷ کشور زیرنظرامریکا در اردن

 

با هشتک "بوربوک بازنشسته"

وزیر خارجه آلمان در چاله

اظهارنظرهای آب نکشیده

(پیک هفته ۱۰۹) ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ - ۵ سپتامبر ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۱۳-۱۴شهریور

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۱۳-۱۴شهریور

رویدادهای
منطقه و جهان


۱۳-۱۴شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۱۳-۱۴شهریور

 منتخب اخبار
شهرستان ها


۱۳-۱۴شهریور

منتخب اخبار ورزشی


۱۳-۱۴شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

فیسبوک پیک نت ۷ روز بسته شد

به اطلاع خوانندگان پیک نت می رسانیم که فیسبوک، پیک نت را برای ۷ روز توقیف کرد و دلیل آن را  انتشار فیلم کشف مخفیگاه حمله به نیروگاه زاپوروژیه اعلام کرد. این فیلم را می توانید در تلگرام پیک نت ببینید.  هدف آنست که مردم در باره اوکراین همان فیلم ها را ببینند و خبرهائی را بشنوند که از فیلتر سانسور رسانه های غربی منتشر می شود.


عنوان اول پیک نت ۱۴ شهریور

تنها خام اندیشان نمیدانند

چه‌خوابی برای‌ایران‌دیده شده!

گشایش جبهه دوم جنگی، پس از جنگ اوکراین، ظاهرا چنان نزدیک است که چین و روسیه مشترکا خود را آماده کرده اند. این جبهه را امریکا می خواهد در تایوان باز کند و تجربه جنگ کره را تکرار کند. بصورت همزمان، امریکا جبهه سومی را در قطب شمال زمینه چینی می کند تا سرانجام در سه جبهه جنگی را به جهان تحمیل کند که خود بر این تصور است که امریکا دور از جبهه های جنگ است و خود در این جبهه ها شرکت مستقیم نمی کند اما از سود آن بهره اقتصادی و نظامی می برد. آیا این خوابی که به کابوس اتمی نیز آلوده است، تحقق خواهد یافت؟ در چنین وانفسائی که بحران نفت و گاز ناشی از آن گریبان اروپائی ها را خواهد گرفت، امریکا و اسرائیل می کوشند ایران را تسلیم اتمی کنند تا درعین بهره گیری از نفت آن، گام های بعدی را برای تحمیل جنگی خونین به آن بردارند. جنگی که در این جبهه چهارم اسرائیل مستقیما نقش آفرینی خواهد کرد. مانور نظامی ۲۷ کشور به رهبری و نظارت امریکا در اردن که در همین شماره پیک نت خبر آن را می خوانید سرآغاز جبهه چهارم نیست؟

 شواهد نشان میدهد که ایران و رهبری نظام حاکم بر آن، از این ترفند آگاهی دارند و در مذاکرات اتمی می کوشند درعین گرفتن امتیازهای اقتصادی و لغو تحریم ها، کوچکترین قدمی در جهت تسلیم اتمی برندارند و حداکثر، دراین نقطه که هستند با تحمیل شروطی به امریکا، متوقف شوند تا هر زمان که خطر نزدیک شد، راهی را که تا کنون رفته اند به آن بازگشته و بسرعت آن را کامل کنند. با چنین توافقی نمی توان مخالف بود، به همان اندازه که با نخستین عقب نشینی، یعنی عقب نشینی و تسلیم اتمی، خطر تحمیل عقب نشینی های بعد و برداشتن گام های بعدی برای سقوط ایران به دره حمله نظامی و تکه تکه کردن ایران باید مخالف بود و بعید است که هیچ نیروی ملی و میهن دوستی جز این را خواهان باشد. دراین مرحله، حیله امریکا آنست که شمشیر پادمانی را برای دوران پس از توافق اتمی در دست خویش نگهدارد تا به وقت لازم آن را از نیام برکشد. یعنی آژانس اتمی، پس از توافق از ایران بازدید کرده و کشف نشانه هائی از فعالیت های اتمی در جهت تولید سلاح اتمی در ایران را اعلام کند. در این زمینه نیز تا کنون ایران هوشیارانه عمل کرده و همزمان با توافق اتمی می خواهد این شمشیر را از چنگ امریکا در آورد. آن ساده لوحانی که در داخل و خارج کشور تصور می کنند بلافاصله پولهای بلوکه شده ایران را بازپس خواهند داد و با این پولها بحران اقتصادی، گرانی و کمبودها برطرف شده و حقوق و دستمزدها افزایش می یابد، نه امریکا را می شناسند و نه اسرائیل و اهداف استراتژیک آنها را. به محض توافق اتمی، آنها برای جدا ساختن ایران از روسیه و چین و منزوی کردن و آماده ساختن شرایط ایران برای حمله نظامی به آن، بر سر لغو تحریم ها و بازپس دادن پولهای ایران گربه رقصانی را آغاز خواهند کرد که دراین صورت ایران هم چوب را خورده و هم پیاز را. به تمام طیف های مخالف جمهوری اسلامی که امروز پشت توافق اتمی و عقب نشینی جمع شده اند، به شرط آن که ریگی در کفش نداشته باشند، باید بار دیگر این را توصیه کرد که باید در داخل کشور همه فشار را آورد تا ساختار و سمت گیری اقتصادی ایران را از سرمایه داری انگلی و تجاری تغییر داد و تشکل های مستقل صنفی و باز شدن فضای سیاسی برای طرفداران این تحلیل و برداشت را به حکومت تحمیل کرد تا آزادی مطبوعات و رسانه ها تنها شامل حال رسانه ها و مطبوعات کنونی ایران ممکن شود، رسانه هایی که همگی – کم و بیش- زیر نفوذ اتاق بازرگانی و مافیاهای اقتصادی و خط گرفتن از رسانه های غربی و تلویزیون های فارسی زبان خارج کشور هستند که بر اثر بی کفایتی و "خودی" گرائی صدا و سیمای ایران در داخل ایران پر مخاطب شده اند. نشستن به امید سقوط امروز و فردای جمهوری اسلامی همان رویای فلج کننده ایست که این رسانه ها به جامعه ایران تحمیل کرده و نوعی رخوت سیاسی را موجب شده اند. این واقعیات را باید با همین صراحت و بدون لفاظی و میان چند صندلی سیاسی و تحلیل نشستن گفت و با سیاه روی سفید، در شرایطی که جهان به سمت جنگی چند جبهه برده می شود نوشت.

فیلمی که به پیوست این عنوان اول می توان دید مربوط به گشت زنی مشترک کشتی های جنگی نیروهای دریائی دو کشور چین و روسیه در دریای ژاپن و نشان دادن آمادگی مشترک برای مقابله با جنگی است که امریکا می خواهد به بهانه تایوان آغاز کند و ژاپن و کره جنوبی را نیز به این ورطه بکشد. سلاح از امریکا و مرگ و کشتار و ویرانی وظیفه شما!


تظاهرات علیه گرانی

و علیه "مکرون" در پاریس

 

هزاران تن از مردم در پاریس، با شعار "مقاومت" علیه رئیس جمهور این کشور به خیابانها آمدند. شعار و دست نوشته های تظاهر کنندگان "استعفای مکرون" بود. گرانی ها و حذف کمک های دولتی و کاهش رفاه و مخالفت با سیاست های دولت برای همراهی با تحریم روسیه از جانب امریکا و ترس از زمستان سرد از انگیزه های تظاهرات گزارش شده است.


کابوس وحشت برفراز اروپا

روسیه، صبور و خونسرد

منتظر رسیدن زمستان به اروپاست!


گزارش سفر "گروسی" به اوکراین

درتائید ادعاهای غرب وزلنسکی نبود!


ژنرال "زالوژنی"

 جانشین زلنسکی می شود؟


قبض برق را پرداخت نمی کنیم!

 

ساکنان ناپل ایتالیا علیه گرانی برق به خیابانها آمدند و بعنوان اعتراض، با شعار ما پرداخت نمی کنیم قبوض های برق خود را آتش زدند.


گزارش بلومبرگ

مثلث چین، روسیه و ایران

علیه امریکا جبهه تشکیل دادهاند!


وزیر خارجه روسیه:

80 کشور جهان

به تحریم روسیه "نه" گفتند!


عنوان اول پیک نت ۱۳ شهریور

۴۰ سال پس از اعلام
قیام مسلحانه مجاهدین خلق


امام مجتبی هم جانشین امیرالمومنین شد

آغاز زمزمه رهبری

مجتبی خامنه ای درنماز جمعه ها


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته روی کانال تلگرام این روزنت، خبر تفسیری مربوط به جانشینی مجتبی خامنه ای بود که نزدیک به ۶ هزار خواننده داشت. ما تا جمعه ای که در پیش است آمار فیسبوک پیک نت را نخواهیم داشت زیرا فیسبوک این صفحه را بدلیل انتشار فیلم کوتاهی از کشف یک مخفیگاه اقدام تروریستی توسط نازی های اوکراین برای ایجاد انفجار در نیروگاه اتمی زاپوروژیه برای ۷ روز بسته است تا ما نیز مانند دیگر رسانه ها آن چیزی را منتشر کنیم که غرب عملا دیکته می کند.
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران